آخرين مطالب

دکتر چیت‌سازان در نشست خبری با خبرنگاران مطرح کرد:

به وضعیت قرمز کرونا نزدیک‌تریم /شرکت در مراسم عروسی و عزا؛ علت افزایش تلفات در آبیک/36 نفر بستری هستند اخبار شهرستان

به وضعیت قرمز کرونا نزدیک‌تریم /شرکت در مراسم عروسی و عزا؛ علت افزایش تلفات در آبیک/36 نفر بستری هستند

  بزرگنمايي:

مدیر بهداشت و درمان شهرستان آبیک بیشترین علت افزایش تلفات کرونا در این شهرستان را شرکت مردم در مراسم عروسی و عزا ذکر کرد و گفت: باید گفت که فاصله شهرستان آبیک تا وضعیت قرمز کرونا کمتر از فاصله تا وضعیت سفید است یعنی به وضعیت قرمز نزدیک‌تر هستیم.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آبیک، دکتر محسن چیت سازان در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ضمن قدردانی از زحمات اصحاب رسانه در پوشش اخبار این شهرستان اظهار کرد: بدون حضور خبرنگاران هیچ خبر، واقعه و حادثه ای به اطلاع مردم نمی‌رسد و هیچ تصمیم مهمی هم اتخاذ نمی‌شود.  
وی افزود: به همت مردم و مسئولین طی چند ماه اخیر در وضعیت سفید کرونایی قرار داشتیم و در دو مقطع کوتاه، تغییر وضعیت داشتیم و پیش بینی ها نشانگر این بود که قطع به یقین دچار تغییر  وضعیت و افزایش مبتلایان و فوتیها خواهیم بود که در حال حاضر از وضعیت سفید به رنگ نارنجی تغییر حالت داده یعنی به مرحله هشدار رسیده ایم.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک ادامه داد: با همدلی و تلاش مردم و مسئولان و با رعایت پروتکلهای بهداشتی اعم از ماسک زدن، پرهیز از حضور در مراسم عروسی و عزا، شست و شوی مداوم دستها، رعایت فاصله گذاری اجتماعی میتوان به وضعیت سفید بازگردیم.
چیت سازان با بیان اینکه 35 روز قطعی، آمار فوتی صفر بوده است اضافه کرد: از اواخر تیر ماه  و دو هفته اول مرداد ماه آمار ابتلا و فوتی در شهرستان آبیک افزایش یافته و علت اصلی این افزایش شرکت مردم در مراسم عزا و عروسی بوده است.

هر پوششی از ابتلا به کرونا جلوگیری می‌کند
وی خاطرنشان کرد: در ماهیت کرونا تغییری ایجاد نشده و آمارهای ارائه شده به مردم، کاملا واقعی و به روز است و هر لحظه هم تغییر وضیت صورت گیرد به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.
این مسئول تصریح کرد: داروی انحصاری و به درد بخور برای کرونا وجود ندارد و واکسنی هم در دسترس قرار نگرفته و واکسن برخی کشورها هم در مرحله آزمایش قرار دارد و تا زمانی که نتیجه اعلام نشود هر نوع قولی در این زمینه، سخنی گزافه است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک افزود: زمانی که ابتلای به بیماری عفونی در جامعه زیاد شود بستری در بیمارستان افزایش می‌یابد و تبدیل به کانون می‌شود مراجعات دیگر بیمارستان منشأ بیماری می‌شود که لازم است زنجیره بیماری از جامعه قطع شود که هزینه کمتری دارد و با اقدامات پیشگیرانه ساده می‌توان ویروس را زمینگیر کرد که این مهم، اصل ساده در همه بیماری‌های عفونی واگیردار است.
چیت‌سازان با تاکید بر اینکه مردم در حد توان مراقب سلامتی خود باشند، ادامه داد: طبق مطالعات انجام شده، استفاده از ماسک احتمال ابتلا به بیماری کرونا را به یک پنجم می‌رساند، اگر دو نفری که ماسک می‌زنند یک نفر مبتلا به کرونا باشد زمانی که با هم مواجهه شغلی و اجتماعی پیدا می‌کنند و فاصله بیش از دو متری رعایت شود احتمال انتقال و ابتلا به این بیماری به طرف مقابل یک در هزار است؛ اگر فاصله این دو نفر بدون زدن ماسک دو متر باشد احتمال ابتلا شخص سالم در حد 10 درصد است و اگر فاصله زیر یک متر باشد احتمال 90 درصد شخص سالم  به کرونا مبتلا می‌شود.
وی اضافه کرد: هر پوششی که دهان و بینی را بپوشاند می‌تواند از ابتلای به کرونا جلوگیری کند چرا که 95 درصد اوقات کوید 19 از طریق قطرات منتقل می‌شود پس پوشاندن صورت و اجازه نفوذ ندادن به مخاط دهان و بینی، مانع ورود قطرات حجم قابل توجهی از ویروس می‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: طبق چندین مطالعه انجام شده ویروس کرونا در مناطق با تراکم بالا و لود بالای ویروس اتفاق می‌افتد مانند بیمارستان‌ها که هوا اشباع از ویروس است و احتمال ابتلا از طریق تنفس و هوا وجود خواهد داشت.
دبیر ستاد مبارزه با کرونا شهرستان آبیک اذعان کرد: شرکت درمراسم عروسی و عزا موجب افزایش ابتلا، بستری و فوت بر اثر کرونا در شهرستان آبیک شده که ازمردم درخواست می‌شود در این مراسم شرکت نکنند و میهمانی و مجالس عروسی را به زمان دیگری موکول کنند؛ از مردم درخواست می‌شود مراسم عزا را به مجلس عروسی ملحق نکنند.
چیت‌سازان افزود: بازه سنی مبتلایان از افراد مسن و میانسال به بازه سنی بین 20 تا 45 سال رسیده که تمام نگرانی ما مرگ بین گروه اطفال در پاییزاست که سنگین‌تر خواهد بود.
وی ادامه داد: از 4 مرداد تا 20 مرداد ماه 36 نفر بستری مبتلا به کرونا داشتیم که تست کرونای 10 نفر مثبت شده، آزمایش کرونای 16 نفر منفی شده و هشت نفر هم منتظر جواب هستند.
این مسئول اضافه کرد: اگر مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند یعنی ماسک بزنند، در تجمعات حضور نیابند و در موارد غیرضروری در مجامع حضور نیابند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در مراسمات شرکت نکنند ظرف 2 هفته آینده می‌توان به وضعیت سفید بازگشت.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: باید گفت که فاصله شهرستان آبیک تا وضعیت قرمز کرونا کمتر از فاصله تا وضعیت سفید است که به لحاظ تعداد بستری‌ها این مهم ذکر می‌شود یعنی به وضعیت قرمز نزدیک‌تر هستیم.

مرکز بیاضیان و بیمارستان شهدا در خدمت بیماران کرونایی
چیت‌سازان بیان کرد: مرکز 16 ساعته بیاضیان شهر آبیک به بیماران کرونایی اختصاص یافته و به تشخیص و ارجاع تجهیز شده؛ اگر لازم باشد افراد ارجاع می‌یابند و در صورت لزوم نمونه‌گیری هم صورت می‌گیرد.
وی افزود: بیمارستان شهدای آبیک هم از نظر تخصصی در زمینه تشخیصی و درمانی فعالیت می‌کند و با همکاری متخصصین بیماران کرونایی تشخیص و درمان می‌شوند که بخشی از حفظ آمار سفید ناشی از عملکرد متخصصین و اقدام به موقع آنها در زمینه تشخیص و درمان بیماری بوده است.
این مسئول ادامه داد: بیش از 70 درصد افرادی که مشکوک به کرونا تشخیص داده شده بودند در آزمایشات بعدی کوید 19، 100 درصد تشخیص قطعی کرونا بوده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: هر نوع تجمع غیرخانواده اصلی با خطر زیاد ابتلا به کرونا همراه است چرا که مواردی داشتیم که هفت تا هشت نفر از اعضای یک خانواده به این بیماری مبتلا شده بودند بنابراین لازم است مجالس عروسی و عزا تعطیل شود تا از میزان ابتلا به کرونا و تلفات کاهش یابد در غیر این صورت، شاهد آمار بسیار زیادی از مبتلایان و فوتی‌ها خواهیم بود چرا که بیشترین آمار ابتلا و تلفات مربوط به حضور در مجالس عروسی است .
چیت‌سازان اذعان کرد: شرکت در هر مراسمی اعم ازعزا و عروسی تلفات می‌دهد که لازم است به طور جدی از حضو در این مراسمات خودداری کنند که علت تغییر از وضعیت سفید به نارنجی هم همین حضور مردم در مجالس بوده است.
وی افزود: عده‌ای از مردم برای رفع تردید ابتلا به کرونا درخواست آزمایش  pcrمی‌کنند که توصیه می‌شود اصراری برای این امر نداشته باشند و اجازه دهند برای گروه‌های لازم انجام شود؛ از سویی برای اینکه خیال افراد راحت شود به ترتیب مقتضی به وی اعلام می‌شود که مشکوک، محتمل و یا مبتلای قطعی به کرونا است.
این مسئول ادامه داد: از ابتدای شهریور ماه پیمایش ملی کرونا بر اساس آزمایش سرولوژی  «آنتی بادی» اجرا می‌شود که مشخص می کند نقاط داغ کرونا در کشور در کجا قرار دارد و سطح ایمنی به چه ترتیبی است که مراکز  مشخص و نمونه‌گیری انجام می‌شود که اطلاعات ذی‌قیمتی از این پیمایش به دست می‌آید.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آبیک اضافه کرد: پیشگیری از بیماری کرونا به مراتب موثرتر، ساده‌تر و راحت‌تر از درمان بسیارپرهزینه  و گزاف است؛ به باور خرد و اعتقادات، بیماری کرونا با پوشش ساده صورت و شست و شوی معمولی دست‌ها قابل پیشگیری است گرچه باید فاصله اجتماعی را رعایت کرد و از حضور در مجامع عزا و عروسی و اماکن شلوغ پرهیز کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای پروژه‌های شهری با بیش از 74میلیارد ریال اعتبار/اختصاص 5 هزار مترمربع زمین برای پایانه آبیک/شناسایی85درصد مالکین مغازه‌های کوچه مخابرات/لزوم توجه به الحاق به بافت و تراکم در بازنگری طرح تفصیلی آبیک

دشت الله‌آباد؛ به نام آبیک به کام ساربانان متخلف/تاخت و تاز شترها و آغل هایی که تخریب نمی‌شود

سهم آبیک در دفاع مقدس، 183 شهید ، 44 آزاده و 462 جانباز /خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران همچنان در حال و هوای دوران دفاع مقدس /لزوم توجه معنوی مردم و مسئولان به خانواده‌های جبهه و شهادت

ماجرای قطعه 6 آبیک و مشکلاتی که مردم دارند !

پیگیری ساماندهی و بهسازی آرامستان آبیک/تعیین مشاور برای امور مالی و اداری شورا/کاهش عوارض برای اصناف در دستور کار شورای شهر/تحقق 26 میلیارد تومانی بودجه سال 98 شهرداری

پایان کار بیمارستان شهدای آبیک توسط شهرداری صادر شد/ارتقای سطح خدمات‌رسانی به جراحی

کرونا در 2 هفته اخیر به طور متوسط روزی یک قربانی در آبیک گرفته/ افزایش مرگ و میر در سنین پایین‌تر/امکان بازگشت به وضعیت سفید با افزایش مراقبت‌ها

فضا برای خلق آثار هنری در خصوص شهدای آبیک فراهم است/نقش‌آفرینی سپاه در انسجام بخشی مردم در دفاع مقدس و پیوستن آزادی‌خواهان به دریای جوشان مقاومت

قرارگاه تاکتیکی و عملیاتی شهید طباطبایی آبیک افتتاح شد

هوانیروز آبیک معین 13 استان در زمان بحران است/پشتیبانی قزوین و زنجان در اورژانس هوایی/500 هزار ساعت پرواز در دفاع مقدس

برگزاری مراسم ویژه و محوری گرامیداشت هفته دفاع مقدس در آبیک/الگویی بهتر از سردار سلیمانی برای مدیران نداریم/خبرنگاران در فضای مجازی تولید محتوا کنند

سنددار کردن 4 رودخانه آبیک در فاز مطالعاتی/مجازات ساخت و ساز در بستر رودخانه و حریم

اعتراض کسبه آبیک به افزایش عوارض شهرداری/ارسال طومار به مسئولان استانی/مدیریت شهری در حال پیگیری موضوع

مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور دست به کار شدند/ آغاز عملیات احداث پروژه روگذر راه‌آهن آبیک/ پروژه نباید با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود؛ پروژه را رها نمی کنیم

وجود بیش از 2 هزار دانش‌آموز نیازمند در آبیک/ لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سپاه درعرصه‌های عمرانی و اقتصادی/عمق مساوات انسان در سختی‌ها مشخص می‌شود

تداوم کمک مومنانه؛ تقدیم 1000 بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان نیازمند آبیکی/توزیع 1000 بسته معیشتی در پایان ماه صفر

دادستان آبیک خط دوم جدیدالاحداث راه آهن قزوین تهران را مسدود کرد

تدوین سند توسعه مهارت در آبیک/پیگیری قطب تولید دینام کشور در زیاران/تعیین نیازهای بازار کار شهرستان برای 5 سال آینده

آبیک در یک قدمی وضعیت قرمز کرونایی/بازدیدهای سرزده قوت می‌گیرد/گلایه از وضعیت نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها و پروتئینی‌ها و خدمات‌دهی مسئولان به مراجعان فاقد ماسک

انتخابات هیات رئیسه شورای شهر آبیک باید مجددا برگزار شود/ فرمانداری علت را عدم رعایت ماده 20 و 16 اعلام کرده است

مقاومت افراد در رفع تصرفات غیرقانونی در بستر رودخانه‌های آبیک/استفاده از قوه قهریه در صورت لزوم/طرح دعوی و شکایت از تعدادی درمراجع قضایی/بازگشایی 3.5 کیلومتر از رودخانه قشلاق

وجود ابهاماتی در انتخابات هیات رئیسه شورای شهر آبیک/نیازمند اخذ استعلاماتی از مراجع ذیصلاح قزوین هستیم

تحصیل حدود 17 هزار دانش آموز آبیکی به صورت حضوری و مجازی/کمبود معلم نداریم/حفظ و تامین سلامت دانش آموزان بر تعلیم و تربیت اولویت دارد

آبیک میزبان اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان؛ از امروز

اولیا در تعلیم و تربیت دانش آموزان آبیکی مشارکت جدی داشته باشند/ضرورت همکاری مسئولان در ایجاد محیطی سالم و امن در مدارس/ باید از شرایط و بسترهای لازم برای آموزش استفاده کرد

لزوم حساسیت بیشتر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط دانش آموزان، اولیا و مدیران مدارس در آبیک

منطقه شمال آبیک نباید دستکاری شود/پیگیری معادن شهرستان در شورای عالی معادن قزوین

هیات رئیسه سال آخر شورای شهر آبیک انتخاب شد/ دلوی رئیس و مهدی نایب رئیس شد

آغاز فرآیند ثبت نام و صدور مجوز برای رانندگان سرویس مدارس آبیک/پذیرش 3 دانش آموز در سرویس‌ها

رشد 2 برابری فوت بیماران کرونایی در آبیک/آنفلوانزا و آلرژیهای فصلی گردش ویروس را افزایش می‌دهد

استاندار قول دادند محیط زیست آبیک مورد تعرض قرار نگیرد/ آلودگی هوای آبیڪ باید بیشتر از اینها جدی گرفته شود / ادارات محیط زیست و منابع طبیعی پیگیری قانونی کنند

دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در قزوین/آبرسانی به آبیک براساس اولویت پیش می‌رود

بابت عملی نشدن وعده آب به آبیک از مردم عذرخواهی می‌کنم/تخصیص 70 میلیارد تومان با سرعت در حال انجام است/افزایش توجهات به شهرستان آبیک

استحکام بنای بیمارستان شهدای آبیک به تایید مشاور رسیده/صدور پایان کار؛ حلّال مشکل تامین پزشک، تجهیز و امکان بازگشت درآمدها از بیمه ها

اتصال 34 مشترک جدید برق روستایی آبیک به شبکه/تبدیل سیم 4 روستا به کابل خودنگهدار

تحویل کلید 9 واحد مسکونی به مددجویان آبیکی/تعمیر و تکمیل 250 مسکن و اجرای 400 طرح اشتغال تا پایان امسال

افتتاح 11 پروژه برق آبیک با حدود 19 میلیارد ریال اعتبار

خدمات‌رسانی انقلابی اداره برق آبیک به مردم / فراهم بودن عرصه برای فعالیت‌های اقتصادی در شهرک‌های کاسپین

نمونه مثبت کرونای حدود 600 آبیکی/تیم درمانی نیاز به حمایت تجهیزاتی دارد/کانون آنفلوانزا و احتمال اوضاع نامساعدتر کرونایی در پاییز و زمستان

افتتاح 72 پروژه در آبیک/صدور پایان کار بیمارستان شهدا به زودی/قول مسئولان راه آهن برای آغاز احداث پل روگذر راه آهن/موافقت و مخالفت با صدور حکم ریاست 4 سرپرست اداره

چرا وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک محقق نشد / وعده رسیدن آب به آبیک تا پایان سال 99

نحوه بازگشایی مدارس آبیک با توجه به وضعیت کرونایی/موافقت با هیات امنایی شدن 2 مدرسه دخترانه/شناسایی دانش آموزان فاقد گوشی هوشمند

نامگذاری یکی از بوستانهای شهر آبیک به نام " خبرنگار شهید"

خبرنگاران آبیکی بازوان اجرایی ادارات هستند

به وضعیت قرمز کرونا نزدیک‌تریم /شرکت در مراسم عروسی و عزا؛ علت افزایش تلفات در آبیک/36 نفر بستری هستند

اعمال محدودیتها برای برخی مشاغل در آبیک/درگیری تعدادی از کارمندان ادارات و بانکها با کرونا/ گلایه از نظارت ضعیف بر فعالیت واحدهای صنفی

آبیک در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد/ فوت بسیاری از مبتلایان کرونایی در روزهای آینده/ماسک هم پیشگیری است هم دارو

2 راز خوشبختی زوجین از زبان امام جمعه آبیک/14 زوج راهی خانه بخت می‌شوند

سپاه آبیک در اجرای رزمایش کمک مومنانه خوش درخشیده/همه اهل مساوات باشیم و نیازمندان را دریابیم

آغاز دومین مرحله نهضت کمک مومنانه در آبیک /توزیع 1000 بسته معیشتی در وهله نخست/افتتاح کارگاه دوخت ماسک توسط بانوان بسیجی

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک