آخرين مطالب

پس از اقدام دادستان آبیک؛

مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور دست به کار شدند/ آغاز عملیات احداث پروژه روگذر راه‌آهن آبیک/ پروژه نباید با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود؛ پروژه را رها نمی کنیم اخبار شهرستان

مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور دست به کار شدند/ آغاز عملیات احداث پروژه روگذر راه‌آهن آبیک/ پروژه نباید با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود؛ پروژه را رها نمی کنیم

  بزرگنمايي:

امروز در بازدید مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور، فرماندار و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک به دلیل آغاز عملیات ساخت پل روگذر راه‌آهن این شهرستان، بر تسریع در احداث این پروژه تاکید و از مساعدت مسئولان آبیکی در روند تسریع این پروژه سخن به میان آمد.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، بعد از اینکه مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور به تعهدات خود در شورای تامین شهرستان آبیک مبنی بر تجهیز کارگاه و آغاز احداث پل روگذر راه‌آهن آبیک به سمت کمال‌آباد عمل نکردند، قاضی سعید احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک نسبت به مسدود کردن خط دوم جدیدالاحداث قزوین- تهران  راه‌آهن اقدام کرد.
شنیده‌ها حکایت از آن داشت که این اقدام دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک موجب شده بود مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور از وی تقاضا و خیلی اصرار داشته باشند که خط مذکور مسدود نشود.
همچنین طبق خبرهای واصله؛ از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک به آنان مهلت داده شده بود اگر این هفته اقدامی صورت نگیرد مطابق با ماده 576 قانون مجازات اسلامی تعزیرات با آنان برخورد خواهد شد.
20 شهریور یعنی پنجشنبه هفته گذشته عملیات احداث پل روگذر راه‌آهن شهر آبیک آغاز شد و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک با اطلاع از این موضوع نسبت به بازگشایی خط دوم جدیدالاحداث قزوین_ تهران اقدام کرد.
اما امروز و با حضور غلامحسین ولدی مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور و هیأت همراه، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک و قاضی سعید احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک و اصحاب رسانه این شهرستان پروژه جدید روگذر راه‌آهن آبیک به کمال‌آباد مورد بازدید قرار گرفت.

پیگیر پروژه پل روگذر راه‌آهن آبیک هستیم
غلامحسین ولدی مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور در این بازدید گفت: مسئولان راه‌آهن و شهرستان آبیک دغدغه مشترکی دارند و تغییراتی در نقشه احداث این پل ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه از پنجشنبه هفته گذشته خاکبرداری از پل تخریب شده آغاز شده، افزود: به پیمانکار پروژه ابلاغ شده تا آخر هفته خاکبرداری را به اتمام برساند گرچه باید گفت پروژه، کار بزرگی بوده و مستلزم همکاری همه مسئولان است.
این مسئول تصریح کرد: عرض پل روگذر 21 متر و شامل چهارباند یعنی دو باند رفت و دو باند برگشت و دو پیاده‌رو خواهد بود که دهانه این پل از 18 متر به 36 متر رسیده است.
مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور خدمات‌رسانی را از وظایف راه‌آهن به عنوان سازمان حمل و نقل ریلی دانست و افزود: گذرگاه‌های همسطح پاشنه آشیل هستند و نگران هستیم اما به دلیل مسئولیتی که داریم پیگیر احداث پل روگذر راه‌آهن در شهرستان آبیک هستیم و درتسریع این هدف مشترک که احداث پل و بهره‌مندی مردم است، مسئولان و رسانه‌ها هم باید کمک کنند.
ولدی ادامه داد: پروژه را رها نمی‌کنیم و با بازدیدهای مستمر و پیگیری‌های متعدد نسبت به تسریع در اجرای احداث پروژه پل راه‌آهن شهرستان آبیک اقدام خواهیم کرد.

مساعدت به مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور و پیمانکار پروژه
شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به وجود دغدغه‌هایی در زمینه پل روگذر راه‌آهن این شهرستان گفت: هشت ماه پیش یک فقره تصادف در این مسیر رخ داده بود که منجر به فوت دو نفر شده بود؛ بلافاصله پس از این تصادف، تصادف دیگری رخ داده بود که دیدگاه مردم نسبت به مسئولان راه‌آهن، به بی‌توجهی تعبیر شده بود.
وی با بیان اینکه مضایق اعتبارات و سختی‌های کار را می‌دانیم، افزود: واقعیت قضیه این است که مردم هنگام مراجعه به فرمانداری یا دستگاه قضایی اذعان می‌کردند که پل شهرستان نظرآباد که در 10 کیلومتری آبیک قرار دارد، دو سال پیش احداث شده اما در خصوص پل تخریب شده شهرستان آبیک اقدامی صورت نگرفته است.
این مسئول ادامه داد: با نگاه مثبت مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور و اهتمام پیمانکار که امروز مشاهده کردیم امیدواریم هر چه زودتر پروژه پل روگذر احداث شود.
فرماندار شهرستان آبیک این را هم گفت که هر زمان مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور یا پیمانکار پروژه پل روگذر در زمینه اداری یا غیراداری نیاز به مساعدت داشته باشند و یا با مشکلی مواجه شوند بدون فوت وقت به ما اعلام کنند تا دراسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام لازم صورت گیرد؛ البته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک و اعضای شورای تامین هم نگاه حساس و دغدغه‌مند نسبت به این پروژه دارند و مساعدت لازم را خواهند داشت.

تسریع در احداث پل جدید روزگذر ضروری است
قاضی سعید احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک هم ضمن قدردانی از حضور مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور در این شهرستان و نگاه مثبت ایشان به احداث پل روگذر راه‌آهن آبیک اظهار کرد: نگران این موضوع بودیم که  تغییر و تحولات در حوزه راه‌آهن و واگذاری امور از شمال غرب به شمال کشور موجب کندی در روند کار پروژه پل روگذر شهرستان آبیک شود که حضور امروز مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور را به فال نیک می‌گیریم و نوید خوب و خوشحال‌کننده‌ای است.
وی با ذکر این مطلب که مردم مطالبات به حقی را در خصو ص احداث روگذر جدید راه‌آهن آبیک به کمال‌آباد داشتند که حضور مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور و آغاز عملیات پروژه، امیدها زنده می‌کند اما نباید پروژه با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود.
این مسئول قضایی ادامه داد: بیشترین اتفاقات در گذرگاه‌های همسطح صورت می‌گیرد که مسیر پل تخریب شده راه‌آهن آبیک در حال حاضر گذرگاه همسطح بوده و به دلیل تراکم در شهر، تسریع در احداث پل جدید روگذر ضروری است البته هر کمکی که از دست بنده برآید، انجام خواهم داد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اضافه کرد: اقدام راه‌آهن شمال 2 کشور مبنی بر آغاز ساخت پل روگذر شهرستان آبیک امیدوارکننده بوده و به معنای این است که مسئولان راه‌آهن به فکر مردم هستند و دراین زمینه دغدغه دارند.
احمدزاده خاطرنشان کرد: اینکه مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور اذعان می‌کنند جلسه دیگری به زودی برای بازدید مجدد از پروژه پل روگذر راه‌آهن شهرستان آبیک و آنالیز پروژه برگزار شود، بیانگر دغدغه ایشان است که استقبال می‌کنیم و امیدواریم همین عزمی که در مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور و مسئولان شهرستان آبیک وجود دارد، پیمانکار پروژه نیز با همین عزم پروژه را به پیش ببرند.

ابلاغ نامه پل روگذر شهرستان آبیک در 15 شهریور ماه
صفایی‌نیا پیمانکار پروژه پل روگذر راه‌آهن شهرستان آبیک هم در این بازدید با بیان اینکه از کل پروژه 52 کیلومتری فقط پل روگذر راه‌آهن شهرستان آبیک باقی مانده و تمام عزم ما این است تا این پروژه به اتمام برسد، بیان کرد: تا زمانی که این پل به اتمام نرسد تجهیز کارگاه را نمی‌توانم جمع‌آوری کنم و شاید بیشتر از همه در تکمیل پروژه تعجیل دارم چرا که کارم به پایان می‌رسد.
وی افزود: در قرارداد مشکلی وجود داشت که باید حل می‌شد و اکنون رفع شده و 15 شهریور ماه نامه ابلاغ به ما ارسال شده این در حالی است که بابت  تغییر نقشه اعم از عرض و دهنه جدید و پیاده‌رو، حدود 60 میلیارد ریال به مبلغ قرارداد افزوده شده است.
این پیمانکار اذعان کرد: به دلیل افزایش دهنه پل از18 متر به 36 متر و سایر تغییرات در نقشه جدید در پل روگذر شهرستان آبیک، سعی می‌کنیم آیتم‌های زمان‌بر را مانند همزمانی تیرهای پیش‌تنیده و کابلی و ستون‌ها و غیره را انجام دهیم که کمی زمان‌بر است.
صفایی‌نیا افزود: با توجه به وضعیت منطقه و شرایط شهرستان آبیک برای حفاری و نصب شمع‌های پل روگذر، یکی از دو روش حفاری با دستگاه یا دستی به اجرا درمی‌آید اما تلاش ما این است که پروژه را در موعد مناسب به اتمام برسانیم.
لازم به ذکر است؛ پل روگذر راه‌آهن آبیک به قشلاق- کمال‌آباد با عرض پنج متر، 50 سال بود که قدمت داشت و بیش ازسه ماه بود که از تخریب این پل می‌گذشت و خبری از احداث پل جدید نشده بود این در حالی است که تخریب این پل به دلیل خطرناک بودن و احتمال وقوع تصادف، نارضایتی مردمی را به همراه داشته بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

قرارگاه تاکتیکی و عملیاتی شهید طباطبایی آبیک افتتاح شد

هوانیروز آبیک معین 13 استان در زمان بحران است/پشتیبانی قزوین و زنجان در اورژانس هوایی/500 هزار ساعت پرواز در دفاع مقدس

برگزاری مراسم ویژه و محوری گرامیداشت هفته دفاع مقدس در آبیک/الگویی بهتر از سردار سلیمانی برای مدیران نداریم/خبرنگاران در فضای مجازی تولید محتوا کنند

سنددار کردن 4 رودخانه آبیک در فاز مطالعاتی/مجازات ساخت و ساز در بستر رودخانه و حریم

اعتراض کسبه آبیک به افزایش عوارض شهرداری/ارسال طومار به مسئولان استانی/مدیریت شهری در حال پیگیری موضوع

مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور دست به کار شدند/ آغاز عملیات احداث پروژه روگذر راه‌آهن آبیک/ پروژه نباید با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود؛ پروژه را رها نمی کنیم

وجود بیش از 2 هزار دانش‌آموز نیازمند در آبیک/ لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سپاه درعرصه‌های عمرانی و اقتصادی/عمق مساوات انسان در سختی‌ها مشخص می‌شود

تداوم کمک مومنانه؛ تقدیم 1000 بسته لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان نیازمند آبیکی/توزیع 1000 بسته معیشتی در پایان ماه صفر

دادستان آبیک خط دوم جدیدالاحداث راه آهن قزوین تهران را مسدود کرد

تدوین سند توسعه مهارت در آبیک/پیگیری قطب تولید دینام کشور در زیاران/تعیین نیازهای بازار کار شهرستان برای 5 سال آینده

آبیک در یک قدمی وضعیت قرمز کرونایی/بازدیدهای سرزده قوت می‌گیرد/گلایه از وضعیت نانوایی‌ها، آرایشگاه‌ها و پروتئینی‌ها و خدمات‌دهی مسئولان به مراجعان فاقد ماسک

انتخابات هیات رئیسه شورای شهر آبیک باید مجددا برگزار شود/ فرمانداری علت را عدم رعایت ماده 20 و 16 اعلام کرده است

مقاومت افراد در رفع تصرفات غیرقانونی در بستر رودخانه‌های آبیک/استفاده از قوه قهریه در صورت لزوم/طرح دعوی و شکایت از تعدادی درمراجع قضایی/بازگشایی 3.5 کیلومتر از رودخانه قشلاق

وجود ابهاماتی در انتخابات هیات رئیسه شورای شهر آبیک/نیازمند اخذ استعلاماتی از مراجع ذیصلاح قزوین هستیم

تحصیل حدود 17 هزار دانش آموز آبیکی به صورت حضوری و مجازی/کمبود معلم نداریم/حفظ و تامین سلامت دانش آموزان بر تعلیم و تربیت اولویت دارد

آبیک میزبان اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان؛ از امروز

اولیا در تعلیم و تربیت دانش آموزان آبیکی مشارکت جدی داشته باشند/ضرورت همکاری مسئولان در ایجاد محیطی سالم و امن در مدارس/ باید از شرایط و بسترهای لازم برای آموزش استفاده کرد

لزوم حساسیت بیشتر و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط دانش آموزان، اولیا و مدیران مدارس در آبیک

منطقه شمال آبیک نباید دستکاری شود/پیگیری معادن شهرستان در شورای عالی معادن قزوین

هیات رئیسه سال آخر شورای شهر آبیک انتخاب شد/ دلوی رئیس و مهدی نایب رئیس شد

آغاز فرآیند ثبت نام و صدور مجوز برای رانندگان سرویس مدارس آبیک/پذیرش 3 دانش آموز در سرویس‌ها

رشد 2 برابری فوت بیماران کرونایی در آبیک/آنفلوانزا و آلرژیهای فصلی گردش ویروس را افزایش می‌دهد

استاندار قول دادند محیط زیست آبیک مورد تعرض قرار نگیرد/ آلودگی هوای آبیڪ باید بیشتر از اینها جدی گرفته شود / ادارات محیط زیست و منابع طبیعی پیگیری قانونی کنند

دعوت از سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در قزوین/آبرسانی به آبیک براساس اولویت پیش می‌رود

بابت عملی نشدن وعده آب به آبیک از مردم عذرخواهی می‌کنم/تخصیص 70 میلیارد تومان با سرعت در حال انجام است/افزایش توجهات به شهرستان آبیک

استحکام بنای بیمارستان شهدای آبیک به تایید مشاور رسیده/صدور پایان کار؛ حلّال مشکل تامین پزشک، تجهیز و امکان بازگشت درآمدها از بیمه ها

اتصال 34 مشترک جدید برق روستایی آبیک به شبکه/تبدیل سیم 4 روستا به کابل خودنگهدار

تحویل کلید 9 واحد مسکونی به مددجویان آبیکی/تعمیر و تکمیل 250 مسکن و اجرای 400 طرح اشتغال تا پایان امسال

افتتاح 11 پروژه برق آبیک با حدود 19 میلیارد ریال اعتبار

خدمات‌رسانی انقلابی اداره برق آبیک به مردم / فراهم بودن عرصه برای فعالیت‌های اقتصادی در شهرک‌های کاسپین

نمونه مثبت کرونای حدود 600 آبیکی/تیم درمانی نیاز به حمایت تجهیزاتی دارد/کانون آنفلوانزا و احتمال اوضاع نامساعدتر کرونایی در پاییز و زمستان

افتتاح 72 پروژه در آبیک/صدور پایان کار بیمارستان شهدا به زودی/قول مسئولان راه آهن برای آغاز احداث پل روگذر راه آهن/موافقت و مخالفت با صدور حکم ریاست 4 سرپرست اداره

چرا وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک محقق نشد / وعده رسیدن آب به آبیک تا پایان سال 99

نحوه بازگشایی مدارس آبیک با توجه به وضعیت کرونایی/موافقت با هیات امنایی شدن 2 مدرسه دخترانه/شناسایی دانش آموزان فاقد گوشی هوشمند

نامگذاری یکی از بوستانهای شهر آبیک به نام " خبرنگار شهید"

خبرنگاران آبیکی بازوان اجرایی ادارات هستند

به وضعیت قرمز کرونا نزدیک‌تریم /شرکت در مراسم عروسی و عزا؛ علت افزایش تلفات در آبیک/36 نفر بستری هستند

اعمال محدودیتها برای برخی مشاغل در آبیک/درگیری تعدادی از کارمندان ادارات و بانکها با کرونا/ گلایه از نظارت ضعیف بر فعالیت واحدهای صنفی

آبیک در وضعیت هشدار کرونا قرار دارد/ فوت بسیاری از مبتلایان کرونایی در روزهای آینده/ماسک هم پیشگیری است هم دارو

2 راز خوشبختی زوجین از زبان امام جمعه آبیک/14 زوج راهی خانه بخت می‌شوند

سپاه آبیک در اجرای رزمایش کمک مومنانه خوش درخشیده/همه اهل مساوات باشیم و نیازمندان را دریابیم

آغاز دومین مرحله نهضت کمک مومنانه در آبیک /توزیع 1000 بسته معیشتی در وهله نخست/افتتاح کارگاه دوخت ماسک توسط بانوان بسیجی

ارتقای کیفی و کمی رسانه‌های آبیک در دستور کار/ رونمایی از تمبر شهید خبرنگار /، حمایت مجدّانه از تولیدکنندگان برای تحقق جهش تولید

طرح آبرسانی از سد طالقان به آبیک از پروژه‌های اولویت‌دار و قابل افتتاح/الزام معدن‌دار کزلک به انجام تعهداتی در روستا/منکر کمبود آب نیستیم مصرف افزایش یافته

تحقق بالندگی نیروگاه شهید رجایی با استفاده از توان و ظرفیت داخلی/مشارکت بسیار ارزنده نیروگاه در رزمایش «کمک مومنانه» آبیک

خبرنگاران آبیکی در نشست با امام جمعه چه گفتند؟

غدیر تکلیف رسانه ها را در امر تبلیغ و اطلاع رسانی مشخص کرده/ امام جمعه آبیک موجب پویایی در حوزه‌های مختلف شده‌اند/ در خدمت مردم و شهرستان آبیک خواهیم بود

خبرنگاران آبیک مطالبه‌گر و منصف هستند / عملکرد مثبت خبرنگاران در رفع مسائل مهم شهرستان/مسئولان با سعه صدر پاسخگوی خبرنگاران باشند/ خبرنگاران در مساله غدیر کم نگذارند

سالَک؛ میهمان ناخوانده در آبیک، ارمغان استان‌های آلوده/مردم زخم‌های کهنه 14 روزه را جدی بگیرند

برگزاری جشنهای غدیر و قربان با رعایت پروتکلهای بهداشتی در آبیک/ هویت اسلامیِ ایرانیان با ولایت گره خورده

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک