آخرين مطالب

پس از اقدام دادستان آبیک؛

مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور دست به کار شدند/ آغاز عملیات احداث پروژه روگذر راه‌آهن آبیک/ پروژه نباید با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود؛ پروژه را رها نمی کنیم اخبار شهرستان

مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور دست به کار شدند/ آغاز عملیات احداث پروژه روگذر راه‌آهن آبیک/ پروژه نباید با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود؛ پروژه را رها نمی کنیم

  بزرگنمايي:

امروز در بازدید مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور، فرماندار و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک به دلیل آغاز عملیات ساخت پل روگذر راه‌آهن این شهرستان، بر تسریع در احداث این پروژه تاکید و از مساعدت مسئولان آبیکی در روند تسریع این پروژه سخن به میان آمد.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، بعد از اینکه مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور به تعهدات خود در شورای تامین شهرستان آبیک مبنی بر تجهیز کارگاه و آغاز احداث پل روگذر راه‌آهن آبیک به سمت کمال‌آباد عمل نکردند، قاضی سعید احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک نسبت به مسدود کردن خط دوم جدیدالاحداث قزوین- تهران  راه‌آهن اقدام کرد.
شنیده‌ها حکایت از آن داشت که این اقدام دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک موجب شده بود مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور از وی تقاضا و خیلی اصرار داشته باشند که خط مذکور مسدود نشود.
همچنین طبق خبرهای واصله؛ از سوی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک به آنان مهلت داده شده بود اگر این هفته اقدامی صورت نگیرد مطابق با ماده 576 قانون مجازات اسلامی تعزیرات با آنان برخورد خواهد شد.
20 شهریور یعنی پنجشنبه هفته گذشته عملیات احداث پل روگذر راه‌آهن شهر آبیک آغاز شد و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک با اطلاع از این موضوع نسبت به بازگشایی خط دوم جدیدالاحداث قزوین_ تهران اقدام کرد.
اما امروز و با حضور غلامحسین ولدی مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور و هیأت همراه، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک و قاضی سعید احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک و اصحاب رسانه این شهرستان پروژه جدید روگذر راه‌آهن آبیک به کمال‌آباد مورد بازدید قرار گرفت.

پیگیر پروژه پل روگذر راه‌آهن آبیک هستیم
غلامحسین ولدی مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور در این بازدید گفت: مسئولان راه‌آهن و شهرستان آبیک دغدغه مشترکی دارند و تغییراتی در نقشه احداث این پل ایجاد شده است.
وی با بیان اینکه از پنجشنبه هفته گذشته خاکبرداری از پل تخریب شده آغاز شده، افزود: به پیمانکار پروژه ابلاغ شده تا آخر هفته خاکبرداری را به اتمام برساند گرچه باید گفت پروژه، کار بزرگی بوده و مستلزم همکاری همه مسئولان است.
این مسئول تصریح کرد: عرض پل روگذر 21 متر و شامل چهارباند یعنی دو باند رفت و دو باند برگشت و دو پیاده‌رو خواهد بود که دهانه این پل از 18 متر به 36 متر رسیده است.
مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور خدمات‌رسانی را از وظایف راه‌آهن به عنوان سازمان حمل و نقل ریلی دانست و افزود: گذرگاه‌های همسطح پاشنه آشیل هستند و نگران هستیم اما به دلیل مسئولیتی که داریم پیگیر احداث پل روگذر راه‌آهن در شهرستان آبیک هستیم و درتسریع این هدف مشترک که احداث پل و بهره‌مندی مردم است، مسئولان و رسانه‌ها هم باید کمک کنند.
ولدی ادامه داد: پروژه را رها نمی‌کنیم و با بازدیدهای مستمر و پیگیری‌های متعدد نسبت به تسریع در اجرای احداث پروژه پل راه‌آهن شهرستان آبیک اقدام خواهیم کرد.

مساعدت به مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور و پیمانکار پروژه
شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به وجود دغدغه‌هایی در زمینه پل روگذر راه‌آهن این شهرستان گفت: هشت ماه پیش یک فقره تصادف در این مسیر رخ داده بود که منجر به فوت دو نفر شده بود؛ بلافاصله پس از این تصادف، تصادف دیگری رخ داده بود که دیدگاه مردم نسبت به مسئولان راه‌آهن، به بی‌توجهی تعبیر شده بود.
وی با بیان اینکه مضایق اعتبارات و سختی‌های کار را می‌دانیم، افزود: واقعیت قضیه این است که مردم هنگام مراجعه به فرمانداری یا دستگاه قضایی اذعان می‌کردند که پل شهرستان نظرآباد که در 10 کیلومتری آبیک قرار دارد، دو سال پیش احداث شده اما در خصوص پل تخریب شده شهرستان آبیک اقدامی صورت نگرفته است.
این مسئول ادامه داد: با نگاه مثبت مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور و اهتمام پیمانکار که امروز مشاهده کردیم امیدواریم هر چه زودتر پروژه پل روگذر احداث شود.
فرماندار شهرستان آبیک این را هم گفت که هر زمان مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور یا پیمانکار پروژه پل روگذر در زمینه اداری یا غیراداری نیاز به مساعدت داشته باشند و یا با مشکلی مواجه شوند بدون فوت وقت به ما اعلام کنند تا دراسرع وقت نسبت به رفع مشکل اقدام لازم صورت گیرد؛ البته دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک و اعضای شورای تامین هم نگاه حساس و دغدغه‌مند نسبت به این پروژه دارند و مساعدت لازم را خواهند داشت.

تسریع در احداث پل جدید روزگذر ضروری است
قاضی سعید احمدزاده دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک هم ضمن قدردانی از حضور مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور در این شهرستان و نگاه مثبت ایشان به احداث پل روگذر راه‌آهن آبیک اظهار کرد: نگران این موضوع بودیم که  تغییر و تحولات در حوزه راه‌آهن و واگذاری امور از شمال غرب به شمال کشور موجب کندی در روند کار پروژه پل روگذر شهرستان آبیک شود که حضور امروز مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور را به فال نیک می‌گیریم و نوید خوب و خوشحال‌کننده‌ای است.
وی با ذکر این مطلب که مردم مطالبات به حقی را در خصو ص احداث روگذر جدید راه‌آهن آبیک به کمال‌آباد داشتند که حضور مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور و آغاز عملیات پروژه، امیدها زنده می‌کند اما نباید پروژه با تعطیلی‌های مقطعی مواجه شود.
این مسئول قضایی ادامه داد: بیشترین اتفاقات در گذرگاه‌های همسطح صورت می‌گیرد که مسیر پل تخریب شده راه‌آهن آبیک در حال حاضر گذرگاه همسطح بوده و به دلیل تراکم در شهر، تسریع در احداث پل جدید روگذر ضروری است البته هر کمکی که از دست بنده برآید، انجام خواهم داد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان آبیک اضافه کرد: اقدام راه‌آهن شمال 2 کشور مبنی بر آغاز ساخت پل روگذر شهرستان آبیک امیدوارکننده بوده و به معنای این است که مسئولان راه‌آهن به فکر مردم هستند و دراین زمینه دغدغه دارند.
احمدزاده خاطرنشان کرد: اینکه مدیر کل راه‌آهن شمال 2 کشور اذعان می‌کنند جلسه دیگری به زودی برای بازدید مجدد از پروژه پل روگذر راه‌آهن شهرستان آبیک و آنالیز پروژه برگزار شود، بیانگر دغدغه ایشان است که استقبال می‌کنیم و امیدواریم همین عزمی که در مسئولان راه‌آهن شمال 2 کشور و مسئولان شهرستان آبیک وجود دارد، پیمانکار پروژه نیز با همین عزم پروژه را به پیش ببرند.

ابلاغ نامه پل روگذر شهرستان آبیک در 15 شهریور ماه
صفایی‌نیا پیمانکار پروژه پل روگذر راه‌آهن شهرستان آبیک هم در این بازدید با بیان اینکه از کل پروژه 52 کیلومتری فقط پل روگذر راه‌آهن شهرستان آبیک باقی مانده و تمام عزم ما این است تا این پروژه به اتمام برسد، بیان کرد: تا زمانی که این پل به اتمام نرسد تجهیز کارگاه را نمی‌توانم جمع‌آوری کنم و شاید بیشتر از همه در تکمیل پروژه تعجیل دارم چرا که کارم به پایان می‌رسد.
وی افزود: در قرارداد مشکلی وجود داشت که باید حل می‌شد و اکنون رفع شده و 15 شهریور ماه نامه ابلاغ به ما ارسال شده این در حالی است که بابت  تغییر نقشه اعم از عرض و دهنه جدید و پیاده‌رو، حدود 60 میلیارد ریال به مبلغ قرارداد افزوده شده است.
این پیمانکار اذعان کرد: به دلیل افزایش دهنه پل از18 متر به 36 متر و سایر تغییرات در نقشه جدید در پل روگذر شهرستان آبیک، سعی می‌کنیم آیتم‌های زمان‌بر را مانند همزمانی تیرهای پیش‌تنیده و کابلی و ستون‌ها و غیره را انجام دهیم که کمی زمان‌بر است.
صفایی‌نیا افزود: با توجه به وضعیت منطقه و شرایط شهرستان آبیک برای حفاری و نصب شمع‌های پل روگذر، یکی از دو روش حفاری با دستگاه یا دستی به اجرا درمی‌آید اما تلاش ما این است که پروژه را در موعد مناسب به اتمام برسانیم.
لازم به ذکر است؛ پل روگذر راه‌آهن آبیک به قشلاق- کمال‌آباد با عرض پنج متر، 50 سال بود که قدمت داشت و بیش ازسه ماه بود که از تخریب این پل می‌گذشت و خبری از احداث پل جدید نشده بود این در حالی است که تخریب این پل به دلیل خطرناک بودن و احتمال وقوع تصادف، نارضایتی مردمی را به همراه داشته بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای 95 درصدی طرح محدودیت‌ها در آبیک/ صدور 25 اخطار در 3 روز اخیر

چالش های پایان سال مسئولان استانی در آبیک

صدور 1200 برگه تردد خودرو در شهرستان آبیک/ تردد بلامانع شبانه رانندگان آژانس به 3 شرط/ درصد اندکی در اجرای محدودیت‌ها همکاری نکرده‌اند

فعالیت واحدهای صنفی آبیک پس از ساعت 21 ممنوع است/ معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی برای تردد به فرمانداری

کرونا 160 خانوار را به مددجویان آبیکی افزود/معرفی 300 خانوار برای ساخت مسکن روستایی به بنیاد مسکن/690 مددجو مسکن ندارند

اجرای طرح کرامت و استمرار گشت‌های رضویون طی هفته بسیج در آبیک/ارسال 13 هزار بطری آب معدنی برای جهادگران شمال غرب کشور

تولید بذر قارچ بهداشتی و استاندارد در لابراتوار پیشرفته شرکت رامندمجار آبیک

افزایش اقدامات پیشگیرانه از کرونا در واحدهای صنعتی آبیک/دریافت خدمات درمانی در شهرستان حق مردم است

فعالیت ها ودستاوردهای اداره کتابخانه های شهرستان آبیک با تمرکز بر فضاهای مجازی

همراهی 95 درصدی اصناف آبیک در محدودیت‌های ساعت 18/ تعطیلی آرایشگاههای زنانه مصوبه استانی است/ لزوم قرنطینه شدن مبتلایان کرونایی شاغل در بخش‌های دولتی و خصوصی

پروژه های در حال اجرا در آبیک با اعتبار حدود 75 میلیارد ریال/ بازنگری طرح تفصیلی در خصوص الحاق به بافت و تراکم

آب سد طالقان تا پایان سال به آبیک می رسد؟

جهش فوتی‌های کرونا در آبیک/ به زودی هر خانواده یک مبتلا خواهد داشت/ عده‌ای با تفکر سخیف جان دیگران را به خطر انداخته‌اند

فرماندار آبیک روز " کتاب و کتابخوانی" را تبریک گفت+ متن پیام

راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان شهدای آبیک/ آغاز انجام جراحی‌های اصلی از 24 آبان/ سرمادوست بودن کرونا و ماندگاری آن در محیط مخاطرات زیادی دارد

آخرین وضعیت پل روگذر راه آهن آبیک، از متراژ واقعی عرض پل تا اجرای لاک‌پشتی!

جزئیات طرح درمان بیماران کرونا در منزل/ 3 شرط فعالیت آرایشگاه ها و لزوم بلوک‌بندی آبیک

دلال خودرو در ساوجبلاغ بازداشت است/متهم شکات متعدد دارد/شاکی آبیکی نظامی نیست/رسیدگی تمام پرونده ها در دادسرای ساوجبلاغ

گره رسیدن آب سد طالقان به آبیک با تامین نقدینگی باز می‌شود/مشکل پیمانکار خرید لوله و اعتبار است

واکنش دو فرماندار اسبق آبیک به نحوه اعلام شهر شدن زیاران و قشلاق

با تصویب هیات دولت، قشلاق شهر شد / بررسی پیگیری های 14 ساله برای ارتقاء 2 روستای آبیک

واژگونی پراید جان جوان آبیکی را گرفت

انتخاب حسینی به عنوان دبیر شورای رسانه شهرستان آبیک برای دومین بار

160 مورد مثبت ابتلا به کرونا در آبیک طی یک هفته اخیر/افزایش مبتلایان و فوتی‌ها در 39 تا 50 ساله‌ها

گلایه معاون فرماندار آبیک از نظارت کم‌رنگ اتحادیه‌ها بر واحدهای صنفی/دورکاری کارمندان به شرط عدم تجمع مردم درادارات/وضعیت بازارچه‌ها نگران‌کننده است

شناسایی 109 کودک مشکوک به تنبلی چشم در آبیک/اختصاص تسهیلات بانکی برای مقاوم‌سازی منازل مددجویان روستایی

بیماری کرونا خدمات فرهنگی کتابخانه های عمومی آبیک را در فضای مجازی توسعه داد

توافق مدیریت شهری آبیک با راه و شهرسازی برای طرح اقدام ملی مسکن /اختصاص زمین برای احداث خدمات رفاهی و مجتمع کارگاههای مشاغل مزاحم

70 معتاد متجاهر در آبیک جمع‌آوری شدند/ کمپ جدید ترک اعتیاد در راه است

گلایه کشاورزان آبیکی از تاخیر در توزیع بذر گندم و جو دولتی/دست دلالان باز شده/اگر بذر نیست مسئولان صادقانه بیان کنند

دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات؛ علل افزایش ابتلا به کرونا در آبیک/موارد فوتی گروه سنی کرونایی‌ها به سنین پایین‌تر رسیده

افزایش 7 برابری نمونه‌گیری‌های کرونا در آبیک/نظارت‌ها محله‌‌ای و صنف‌بندی می‌شود/آموزشگاه‌ها نباید باز باشد/با هیچ مسئولی تعارف نخواهم کرد

نبود پارکینگ مناسب؛ جریمه خودروها و کساد بازار کسبه در آبیک

قدردانی از فعالیت های نهاد امامت جمعه در شهرستان آبیک/ ایجاد و انسجام شبکه امامت مطالبه جدی مقام معظم رهبری / اولویت رونق مساجد و اتصال به مدارس و مراکز فرهنگی

پیگیری‌های شورای شهر آبیک نتیجه داد/بخشنامه جدید و تعیین تکلیف صدور سند مالکیت برای متصرفین اراضی زمین شهری/خبرهای خوش برای اراضی قطعه 6 شهری

هفته ناجا و نکاتی که باید در آبیک به آن توجه بیشتری شود

ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک افتتاح شد

فعالیت 96 درصدی دانش‌آموزان آبیکی دربرنامه شاد/طرح کنترل وزن و چاقی کلید خورد/بیش از 1000 دانش‌آموز گوشی هوشمند ندارند/آسانسوری که فضا دارد تجهیزات ندارد

جزئیات آتش سوزی امروز یک فروشگاه در آبیک / لزوم وجود خاموش کننده های دستی در فروشگاهها و بررسی دوره ای آنها

تلاش برای بالا بردن پرچم آبیک در رشته های مختلف ورزشی با کسب عناوین قهرمانی

آبیک با تلاش ناجا از امنیت نسبی مطلوب برخودار است/تجمع‌ها و اعتراض‌های غیرقانونی را نمی‌پذیریم

شهیدی دیگر از شام بلا؛ میهمان آبیکی ها/وداع حزن انگیز و باشکوه مردم با شهید مدافع حرم

نقش‌آفرینی مجدانه مردم آبیک در رزمایش کمک مومنانه

توزیع بیش از 1000 بسته معیشتی در آبیک/اهدای بیش از 40 سِری جهیزیه به زوجین

استاندار قول دادند محیط زیست آبیک مورد تعرض قرار نگیرد/ آلودگی هوای آبیک باید بیشتر از اینها جدی گرفته شود / ادارات محیط زیست و منابع طبیعی پیگیری قانونی کنند

عبداله ملک پور به عنوان مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آبیک معارفه شد

اهدای 7 پروژه آموزشی توسط خیّر سمائیان به آبیکی ها/آخرین فرصت برای ساخت یک پروژه‌ !

مسئولان ونیاز امروز روستاهای شهرستان آبیک

نکاتی که در جلسه معارفه معاونان فرمانداری آبیک گفته شد!

تکمیل پروژه های آموزشی شهرکهای فردوس و بعثت آبیک با استفاده از ظرفیت خیران/ایجاد 5 فضای آموزشی در آبیک توسط خیّر سمائیان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک