آخرين مطالب

مدیر آموزش و پرورش آبیک در نشست خبری مطرح کرد:

فعالیت 96 درصدی دانش‌آموزان آبیکی دربرنامه شاد/طرح کنترل وزن و چاقی کلید خورد/بیش از 1000 دانش‌آموز گوشی هوشمند ندارند/آسانسوری که فضا دارد تجهیزات ندارد اخبار شهرستان

فعالیت 96 درصدی دانش‌آموزان آبیکی دربرنامه شاد/طرح کنترل وزن و چاقی کلید خورد/بیش از 1000 دانش‌آموز گوشی هوشمند ندارند/آسانسوری که فضا دارد تجهیزات ندارد

  بزرگنمايي:

مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک از اجرای طرح کنترل وزن و چاقی ویزه دانش‌آموزان این شهرستان خبر داد و بر همکاری خانواده‌ها در اجرای این طرح تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، سعید کازانی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان آبیک با موضوع طرح کنترل وزن و چاقی (کوچ) که در دفتر مدیریت اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح کنترل وزن و چاقی (کوچ) با رویکرد سبک زندگی فعال و سالم و توسعه سواد حرکتی در دانش‌آموزان اظهار کرد: طبق اعلام معاونت سلامت وزارت آموزش و پرورش حدود 21 درصد دانش‌آموزان کشور اضافه وزن دارند و چاق هستند که پیش‌بینی می‌شود 20 درصد دانش‌آموزان شهرستان آبیک هم اضافه وزن داشته یا چاق باشند.
وی اجرای طرح کنترل وزن و چاقی (کوچ) دانش‌آموزان را مستلزم همکاری دستگاه‌های اجرایی همچون شبکه بهداشت و درمان، بهزیستی، ورزش و جوانان و دهیاری‌ها و بخشداری‌ها دانست و با بیان اینکه طرح از 26 مهر ماه همزمان با آغاز هفته تربیت بدنی کلید خورده و تا 15 آبان ماه ادامه دارد، افزود: در مرحله نخست نام همه دانش‌آموزان باید در سامانه سناد ثبت شود که توسط دبیران تربیت بدنی و مدیران آغاز شده، در مرحله دوم با استفاده از معیارها و استانداردها اضافه وزن و چاقی دانش‌آموزان مشخص می‌شود و در مرحله سوم با توجیه و افزایش آگاهی اولیای دانش‌آموزان نسبت به وضعیت وزنی دانش‌آموزان، مشاوره‌های علمی و عملی با توجه به نحوه تشخیص توده بدنی BMI  ارائه می‌شود.
این مسئول ادامه داد: بعد از حدود گذشت سه ماه از اجرای طرح کوچ، غربالگری ثانویه دانش‌آموزان در اسفند ماه انجام می‌شود و دانش‌آموزانی که دارای اضافه وزن و چاقی بوده‌اند و توانسته‌اند وزن خود را خوب مدیریت کنند تقدیر می‌شوند؛ اختتامیه طرح کوچ در اردیبهشت ماه برگزار می‌شود و دانش‌آموزانی که موفق شدند وزن خود را به حد ایده‌آل برسانند تجلیل شده و حکم و مدال قهرمانی دریافت می‌کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک اضافه کرد: در طرح کوچ والدین نسبت به اندازه‌گیری وزن و قد دانش‌آموزان و تعیینBMI  (شاخص توده بدنی) اقدام می‌کنند که اگر این شاخص زیر 20 باشد دانش‌آموز لاغر است و اگر بین 20 تا 25 باشد وزن متناسب دارد؛ اگر شاخص توده بدنی دانش‌آموزی بین 25 تا 30 باشد دارای اضافه وزن بوده و اگر شاخص بالای 30 باشد فرد چاق محسوب می‌شود.

نقش 218 نفر از عوامل اجرایی آموزش و پرورش در اجرای طرح کوچ
کازانی با اشاره به تحصیل حدود 17 هزار دانش‌آموز در شهرستان آبیک خاطرنشان کرد: حدود 218 نفر از عوامل اجرایی آموزش و پرورش شهرستان آبیک در اجرای طرح کنترل وزن و چاقی کمک می‌کنند که البته اولیا BMI  (شاخص توده بدنی) دانش‌آموزان را اندازه گرفته و به مدرسه اعلام می‌کنند و وضعیت توده بدنی دانش‌آموزان مشخص و به اولیا اعلام می‌شود.
وی با تاکید بر همکاری والدین دانش‌آموزان با عوامل اجرایی مدرسه در راستای اجرای طرح کوچ بیان کرد: با اجرای این طرح دانش‌آموزان به داشتن وزن ایده‌آل ترغیب شده و فعالیت‌های بدنی و سواد حرکتی آنان افزایش می‌یابد و در طول عمرشان می‌توانند وزن خود را مدیریت کنند.
این مسئول ادامه داد: در اجرای طرح کنترل وزن و چاقی (کوچ) از ظرفیت دبیران، آموزگاران، دبیران تربیت بدنی، مراقبین سلامت، انجمن اولیا و تشکل‌های دانش‌آموزی و انجمن‌های ورزشی استفاده خواهد شد و جلسات توجیهی برای مدریان مدارس برگزار شده که لازم است خانواده‌ها به همراه همه عوامل در اجرای مطلوب این طرح، همکاری لازم را داشته باشند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک کودکان و نوجوانان و دانش‌آموزان را سرمایه اصلی و آینده‌سازان کشور ذکر کرد و گفت: ازعلل اصلی که سلامت امروز و فردای نسل در حال رشد را به مخاطره می‌اندازد افزایش وزن و چاقی در سنین خردسالی و دانش‌آموزان است؛ چاقی عامل خطرناک و زمینه‌ساز بیماری‌های غیرواگیر مانند دیابت، فشارخون و بیماری‌های قلبی و عروقی و ... می‌شود.
کازانی افزود: طبق گزارش‌های سازمان بهداشت جهانی دو تا 9 درصد هزینه‌های بهداشتی صرف پیامدهای ناشی از اضافه وزن و چاقی می‌شود و هزینه‌ خانواده‌هایی که اضافه وزن دارند یا چاق هستند 37 درصد بیشتر از هزینه افرادی است که وزن و مناسب و عادی دارند که اجرای طرح کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان با هدف ارتقای سلامت آنان و وجود نسلی شاداب و بانشاط  صورت می‌گیرد.
وی یادآور شد: در بیانیه، چشم‌اندازها و اهداف کلان سند تحول بنیادین آموزش و پرورش نشاط، سلامت جسمانی، حفظ و ارتقای سلامت فردی و پاسخ‌دهی به نیازهای روانی و جسمانی دانش‌آموزان از طریق ورزش و تفریحات سالم مورد تاکید قرار گرفته است.

96 درصد دانش‌آموزان در برنامه شاد فعالیت دارند

این مسئول در پاسخ به این سوال  که چند درصد از دانش‌آموزان به پیام‌رسان شاد دسترسی دارند، تصریح کرد: در این زمینه احرازهویت شده و 96 درصد دانش‌آموزان در این سامانه فعالیت دارند و دانش‌آموزان کمتر از 10 روستا در سامانه فعال نیستند و توسط 2 راهبر آموزشی درسنامه تحویل آنان داده می‌شوند؛ لیست روستاهایی که اینترنت آنها ضعیف بوده یا فاقد اینترنت هستند به اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین داده شده؛ اگرچه طبق استعلام أخذ شده ازمدارس، بیش از 1000 نفر اعلام کرده‌اند که فاقد گوشی هوشمند هستند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک افزود: مقرر شده اولیای فاقد گوشی هوشمند با معرفی نامه از آموزش  وپرورش برای تسهیلات بدون بهره 2.5 میلیون تومانی به کمیته امداد شهرستان آبیک معرفی شوند؛ در حال رایزنی با خیرین هم هستیم با بتوانیم از ظرفیت آنها برای خرید گوشی همراه برای دانش‌اموزان فاقد گوشی اقدام کنیم.
کازانی با اشاره به قول اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان قزوین مبنی بر افتتاح مدرسه خیرساز سمائیان در دهم آبان ماه امسال تصریح کرد: انشعابات آب و برق این فضای جدید آموزشی وصل شده اما گاز مدرسه هنوز وصل نشده و از سوی مسئولین بیان شده که باید نقشه تهیه شده به تایید نظام مهندسی برسد که لازم است تا زمان افتتاح مدرسه این مهم تحقق یابد و در تاییدیه گاز مدرسه تسریع بخشیده شود.
وی افزود: در کنکور سراسری امسال 11 دانش‌آموز زیر رتبه 1000 داشتیم و در امتحانات نهایی شهرستان آبیک از بین مناطق 14 گاه آموزش و پرورش رتبه چهارم کسب کرده است.

بررسی پروژه‌های نیمه کاره در شورای آموزش و پرورش قزوین
این مسئول در خصوص آخرین وضعیت آسانسور اداره آموزش و پرورش شهرستان آبیک هم بیان کرد: در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان آبیک بودجه‌ای برای تکمیل آسانسور این اداره پیش‌بینی شده بود که مورد قبول سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی واقع نشد اما پیگیری این پروژه که چندین سال است از احداث فضای فیزیکی آن می‌گذرد، ادامه دارد چرا که حدود 700 بازنشسته فرهنگی داریم و برخی از این افراد با توجه به کهولت سن و یا بیماری که دارند نمی‌توانند از پله‌ها رفت و آمد کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبیک با اشاره به پیشرفت فیزیکی حدود 70 درصدی سالن ورزشی یکی از مدارس شهرک قدس افزود: مقرر شده در جلسه شورای آموزش و پرورش استان قزوین در خصوص پروژه‌های نیمه کاره آموزش و پرورش شهرستان آبیک مطرح و مورد بررسی قرار گیرد؛ سفت‌کاری پروژه کانون فرهنگی و تربیتی شهرک قدس هم به اتمام رسیده و مرحله نازک‌کاری باقی مانده است.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

یادمان شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در سپاه آبیک افتتاح شد

ماجرای تمرین تیم ورزشی، از تذکر شدید تا خبر برکناری ! / اظهارات فرماندار و رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان آبیک

پلمب 5 واحد متخلف در آبیک/صدور 71 اخطار کتبی/ معرفی 3 واحد به مراجع قضایی

اهدای بیش از 1000 بسته کمک معیشتی به خانواده های نیازمند آبیکی

مسئولان آبیک از آبرو و نفوذ معنوی خود برای اجرای طرح کمک مومنانه استفاده کنند

تامین 80 سری جهیزیه برای زوجین نیازمند آبیکی در دستور کار

حدود 70 درصد صنوف آبیک طبق قانون باز هستند/نظارت بازرسان بر قیمتها و پروتکلهای بهداشتی اصناف

75 خودروی متخلف از محدودیت‌های کرونا در آبیک جریمه شدند/بازگرداندن 550 خودروی غیربومی از مبادی شهرستان/پلمب 2 سالن ورزشی

پیام تبریک شورای رسانه شهرستان آبیک به مناسبت 5 آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین

اجرای 95 درصدی طرح محدودیت‌ها در آبیک/ صدور 25 اخطار در 3 روز اخیر

چالش های پایان سال مسئولان استانی در آبیک

صدور 1200 برگه تردد خودرو در شهرستان آبیک/ تردد بلامانع شبانه رانندگان آژانس به 3 شرط/ درصد اندکی در اجرای محدودیت‌ها همکاری نکرده‌اند

فعالیت واحدهای صنفی آبیک پس از ساعت 21 ممنوع است/ معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی برای تردد به فرمانداری

کرونا 160 خانوار را به مددجویان آبیکی افزود/معرفی 300 خانوار برای ساخت مسکن روستایی به بنیاد مسکن/690 مددجو مسکن ندارند

اجرای طرح کرامت و استمرار گشت‌های رضویون طی هفته بسیج در آبیک/ارسال 13 هزار بطری آب معدنی برای جهادگران شمال غرب کشور

تولید بذر قارچ بهداشتی و استاندارد در لابراتوار پیشرفته شرکت رامندمجار آبیک

افزایش اقدامات پیشگیرانه از کرونا در واحدهای صنعتی آبیک/دریافت خدمات درمانی در شهرستان حق مردم است

فعالیت ها ودستاوردهای اداره کتابخانه های شهرستان آبیک با تمرکز بر فضاهای مجازی

همراهی 95 درصدی اصناف آبیک در محدودیت‌های ساعت 18/ تعطیلی آرایشگاههای زنانه مصوبه استانی است/ لزوم قرنطینه شدن مبتلایان کرونایی شاغل در بخش‌های دولتی و خصوصی

پروژه های در حال اجرا در آبیک با اعتبار حدود 75 میلیارد ریال/ بازنگری طرح تفصیلی در خصوص الحاق به بافت و تراکم

آب سد طالقان تا پایان سال به آبیک می رسد؟

جهش فوتی‌های کرونا در آبیک/ به زودی هر خانواده یک مبتلا خواهد داشت/ عده‌ای با تفکر سخیف جان دیگران را به خطر انداخته‌اند

فرماندار آبیک روز " کتاب و کتابخوانی" را تبریک گفت+ متن پیام

راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان شهدای آبیک/ آغاز انجام جراحی‌های اصلی از 24 آبان/ سرمادوست بودن کرونا و ماندگاری آن در محیط مخاطرات زیادی دارد

آخرین وضعیت پل روگذر راه آهن آبیک، از متراژ واقعی عرض پل تا اجرای لاک‌پشتی!

جزئیات طرح درمان بیماران کرونا در منزل/ 3 شرط فعالیت آرایشگاه ها و لزوم بلوک‌بندی آبیک

دلال خودرو در ساوجبلاغ بازداشت است/متهم شکات متعدد دارد/شاکی آبیکی نظامی نیست/رسیدگی تمام پرونده ها در دادسرای ساوجبلاغ

گره رسیدن آب سد طالقان به آبیک با تامین نقدینگی باز می‌شود/مشکل پیمانکار خرید لوله و اعتبار است

واکنش دو فرماندار اسبق آبیک به نحوه اعلام شهر شدن زیاران و قشلاق

با تصویب هیات دولت، قشلاق شهر شد / بررسی پیگیری های 14 ساله برای ارتقاء 2 روستای آبیک

واژگونی پراید جان جوان آبیکی را گرفت

انتخاب حسینی به عنوان دبیر شورای رسانه شهرستان آبیک برای دومین بار

160 مورد مثبت ابتلا به کرونا در آبیک طی یک هفته اخیر/افزایش مبتلایان و فوتی‌ها در 39 تا 50 ساله‌ها

گلایه معاون فرماندار آبیک از نظارت کم‌رنگ اتحادیه‌ها بر واحدهای صنفی/دورکاری کارمندان به شرط عدم تجمع مردم درادارات/وضعیت بازارچه‌ها نگران‌کننده است

شناسایی 109 کودک مشکوک به تنبلی چشم در آبیک/اختصاص تسهیلات بانکی برای مقاوم‌سازی منازل مددجویان روستایی

بیماری کرونا خدمات فرهنگی کتابخانه های عمومی آبیک را در فضای مجازی توسعه داد

توافق مدیریت شهری آبیک با راه و شهرسازی برای طرح اقدام ملی مسکن /اختصاص زمین برای احداث خدمات رفاهی و مجتمع کارگاههای مشاغل مزاحم

70 معتاد متجاهر در آبیک جمع‌آوری شدند/ کمپ جدید ترک اعتیاد در راه است

گلایه کشاورزان آبیکی از تاخیر در توزیع بذر گندم و جو دولتی/دست دلالان باز شده/اگر بذر نیست مسئولان صادقانه بیان کنند

دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات؛ علل افزایش ابتلا به کرونا در آبیک/موارد فوتی گروه سنی کرونایی‌ها به سنین پایین‌تر رسیده

افزایش 7 برابری نمونه‌گیری‌های کرونا در آبیک/نظارت‌ها محله‌‌ای و صنف‌بندی می‌شود/آموزشگاه‌ها نباید باز باشد/با هیچ مسئولی تعارف نخواهم کرد

نبود پارکینگ مناسب؛ جریمه خودروها و کساد بازار کسبه در آبیک

قدردانی از فعالیت های نهاد امامت جمعه در شهرستان آبیک/ ایجاد و انسجام شبکه امامت مطالبه جدی مقام معظم رهبری / اولویت رونق مساجد و اتصال به مدارس و مراکز فرهنگی

پیگیری‌های شورای شهر آبیک نتیجه داد/بخشنامه جدید و تعیین تکلیف صدور سند مالکیت برای متصرفین اراضی زمین شهری/خبرهای خوش برای اراضی قطعه 6 شهری

هفته ناجا و نکاتی که باید در آبیک به آن توجه بیشتری شود

ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک افتتاح شد

فعالیت 96 درصدی دانش‌آموزان آبیکی دربرنامه شاد/طرح کنترل وزن و چاقی کلید خورد/بیش از 1000 دانش‌آموز گوشی هوشمند ندارند/آسانسوری که فضا دارد تجهیزات ندارد

جزئیات آتش سوزی امروز یک فروشگاه در آبیک / لزوم وجود خاموش کننده های دستی در فروشگاهها و بررسی دوره ای آنها

تلاش برای بالا بردن پرچم آبیک در رشته های مختلف ورزشی با کسب عناوین قهرمانی

آبیک با تلاش ناجا از امنیت نسبی مطلوب برخودار است/تجمع‌ها و اعتراض‌های غیرقانونی را نمی‌پذیریم

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک