آخرين مطالب

نبود پارکینگ مناسب؛ جریمه خودروها و کساد بازار کسبه در آبیک شهرداری

نبود پارکینگ مناسب؛ جریمه خودروها و کساد بازار کسبه در آبیک

  بزرگنمايي:

نبود پارکینگ مناسب برای خودروها در داخل شهر آبیک و جریمه شدن خودروهای پارک شده در خیابان اصلی موجب شده بازار کار و کاسبی کسبه مختلف این شهر کساد شود و از این وضعیت گلایه‌مند باشند.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، با شیوع ویروس کرونا شاهد کم‌رنگ شدن برخی فعالیت‌ها و درآمدهای قشرهای مختلف مردم هستیم؛ کسبه یکی از این قشرهایی است که آسیب زیادی بر آنان وارد شده و گرانی روزافزون هم بر مشکلات آنها و کسادی بازارشان افزوده است.
در شهر آبیک کسبه‌ای که در خیابان اصلی محدوده داروخانه اسلامی تا بانک صادرات مستقر هستند به دلیل وجود ماموران راهنمایی و رانندگی و جریمه شدن خودروهای پارک شده و کاهش خرید از آنها و کسادی کسب و کارشان گلایه‌مند و ناراضی هستند.اگرچه کسبه معتقدند ماموران راهنمایی و رانندگی حق دارند و مامور و معذور هستند و وطیفه خود را انجام می‌دهند اما گناه کسبه چیست که مردم نمی‌توانند چند دقیقه‌ای توقف کنند و بدون جریمه و با خیال راحت خرید کنند که این مهم موجب می‌شود کمتر برای خرید به واحدهای صنفی داخل شهر مراجعه کنند و باید تدبیر مناسبی اندیشیده شود.

فعالیت واحدهای صنفی خدماتی مختلف در داخل شهر
جعفری از کسبه خیابان اصلی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک می‌گوید: با توجه به اینکه این خیابان، خیابان اصلی بوده و چندین ساختمان پزشکان و داروخانه، بانک‌ها، و واحدهای خدماتی مختلف فعالیت دارند غروب‌ها شاهد شلوغی خودروها و تردد زیاد مردم هستیم و بار ترافیکی سنگینی ایجاد می‌شود.
وی می‌افزاید: همه کسبه خیابان اصلی به دنبال روزی و یک لقمه نان هستند و برخی هم اجاره‌نشین هستند و زمانی که خودرویی در این خیابان پارک می‌شود و شهروندی بخواهد دارویی بخرد یا خرید دیگری انجام دهد سریعا جریمه می‌شود که البته منکر جریمه توسط مامورین راهنمایی و رانندگی نیستیم اما راه چاره این امر نیست و باید سیستم و تدبیر مناسبی اندیشیده شود.
این کاسب ادامه می‌دهد: عدم توقف خودروها در خیابان اصلی موجب شده کاسبی کسبه با مشکل مواجه شود و کسبشان کساد شود گرچه به خودروهای کسبه هم که در خیابان اصلی به ناچار پارک می‌شود توسط راهنمایی و رانندگی جریمه تعلق می‌گیرد.
جعفری اضافه می‌کند: مردم برای خرید ارزان‌تر به برخی از واحدهای صنفی موجود در خیابان اصلی مراجعه می‌کنند اما زمانی که خودروهای آنان جریمه می‌شود صدای نارضایتی آنان درمی‌آید گه گاهی اوقات جر و بحث مردم با مامور نیروی انتظامی هم درآمده است؛ به رئیس راهور پیشین شهرستان آبیک هم صحبت کرده بودیم اما پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکرده بودیم.
وی خاطرنشان می‌کند: برخی اوقات علاوه بر پارک خودروهای مردم، چندین خودروی پلیس هم بر خودروهای راهنمایی و رانندگی که زیر پل عابر پیاده مستقر هستند افزوده می‌شود که این مهم خود عامل ایجاد ترافیک می‌شود؛ پیشنهاد می‌شود مکان مناسب و در شان ماموران راهنمایی و رانندگی در بلوار امام درنظرگرفته شود و کانکسی استقرار یابد چرا که فاقد جایگاه مناسبی هستند.

مکان مناسبی برای پلیس راهور تعریف شود
یکی دیگر از کسبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک بیان می‌کند: احداث پل عابر پیاده موجب شد به عنوان سایه‌بانی برای ماموران راهنمایی و رانندگی ایجاد شود و در این مکان استقرار یابند و مکان مناسبی نداشته باشند؛ از سویی هر خودرویی که که در این خیابان توقف می‌کند جریمه می‌شود که البته ماموران راهور حق دارند و مامور هستند و باید وظیفه خود را انجام دهند.
اکبری با طرح این سوال که چرا فقط پلیس راهور در خیابان اصلی مستقر بوده و اقدام به جریمه خودروهای پارک شده می‌کند، می‌افزاید: در خیابان هفت تیر هم  خودروها هرگونه که رانندگان دلشان می‌خواهد پارک می‌شوند و به زور از کنار یکدیگر رد می‌شوند؛ اگر نام این توقف‌ها در هفت تیر سد معبر نیست پس چیست و چه کسی باید جلوی این سد معبر را بگیرد.
وی ادامه می‌دهد: به دلیل توقف خودروها و جریمه شدن آنها در خیابان اصلی محدوده داروخانه اسلامی تا بانک صادرات از تعداد مشتریان فوق‌العاده کاسته شده که لازم است مسئولین تدبیر مناسبی برای رفع این مشکل بیندیشند و احداث پارکینگی در داخل شهر در دستور کار قرار دهند گرچه وظیفه راهور است که نسبت به جریمه اقدام کند اما باید این مسئله به طور جدی حل شود.
این کاسب اضافه می‌کند: به هیات امنای مسجد جامع (امام جعفر صادق علیه السلام) شهر آبیک پیشنهاد دادم که طبقه زیرین مسجد به پارکینگ تبدیل شود که اعلام شد به دلیل اینکه محیط مسجد، وقف شده است نمی‌توان به عنوان تجاری از آن استفاده کرد.
اکبری بیان می کند: لازم است کسبه تا حد ممکن از خودروی شخصی استفاده نکنند تا مجبور نشوند در خیابان اصلی پارک کنند  و به فضای پارک خودروهای دیگر بیفزایند؛ از مسئولان هم درخواست می‌کنیم برای رفع معضل موجود فکری اساسی کنند و تنها به حل صورت مسئله اکتفا نکنند.
حسینی‌نژاد یکی دیگر از کسبه خیابان اصلی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک اظهار می‌کند: زمانی که بلوار آیت‌الله طالقانی (خیابان اصلی) تعریض شد، جداول کندرو برداشته شد؛ در جداول قبلی دو باند وجود داشت اما در حال حاضر یک باند وجود دارد و طی این چند سال تصادفات مسافرین، عابرین و خودروها را شاهد بودیم از سویی، کوچه‌های پشت منتهی به این خیابان به محلی برای پارکینگ خودروها تبدیل شده است.
وی می‌افزاید: چند پارکینگ بزرگ شهر با پرداخت ماده 100 به بخش تجاری تبدیل شد و همین امر سبب شد زمین‌های پشت خیابان اصلی در پشت واحدهای تجاری محفوظ بماند ونتوانند از آن فضاها استفاده کنند.
تعریف احداث پارکینگ طبقاتی در داخل شهر
این کاسب با بیان اینکه با توجه به تردد مردم و ازدحام جمعیت در مرکز شهر آبیک، تعبیه پارکینگ طبقاتی در داخل شهر را ضروری می‌داند و اذعان می‌کند: با توجه به حضور قشرهای مختلف در این دوره از شوراهای شهر آبیک اعم از مهندس، حقوقی و معلم باید چاره مناسبی برای این موضوع اندیشیده می‌شد.
حسینی‌نژاد می‌افزاید: سال گذشته یک مورد مسدود کردن دوربرگردان در داخل شهر توسط راهور صورت گرفته بود که با اعتراض کسبه و دستور فرماندارآبیک، این مسئله رفع شد.
بنابراین گزارش، چندین پارکینگ در شهر آبیک وجود دارد که شهروندان در هنگام خرید تمایلی به استفاده از آنها ندارند چرا که برای خرید چند دقیقه‌ای نمی‌توانند خودروهای خود را به پارکینگ ببرند؛ از طرفی برخی کسبه اذعان کردند پارکینگ داخل شهر که در جنب بانک صادرات قرار دارد زمان ورود و خروج خودروها مشکل ایجاد می‌شود و ترافیک به همراه دارد که لازم است فضایی یک طرفه در نظر گرفته شود تا موقع ورود و خروج با مشکل مواجه نشوند.
 برخی از کسبه هم بیان کردند که برخی پارکینگ‌ها که خارج از شهر قرار دارند اول شب بسته می‌شوند و محل مناسبی برای پارک نیستند.
با توجه به انتصاب رئیس پلیس راهور جدید در شهرستان آبیک، ضرورت دارد مسئولان شهرستان آبیک و مدیریت شهری اعم از شهردار و اعضای شورای شهر به همراه رئیس جدید راهور راهکار مناسبی برای رفع مشکل مطروحه از سوی کسبه بیندیشند و اجازه ندهند کسادی بازار آنان بیش از پیش افزایش یافته و یا به تعطیلی واحدهای آنان بینجامد.

گزارش از هاجر عبدالهی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرای 95 درصدی طرح محدودیت‌ها در آبیک/ صدور 25 اخطار در 3 روز اخیر

چالش های پایان سال مسئولان استانی در آبیک

صدور 1200 برگه تردد خودرو در شهرستان آبیک/ تردد بلامانع شبانه رانندگان آژانس به 3 شرط/ درصد اندکی در اجرای محدودیت‌ها همکاری نکرده‌اند

فعالیت واحدهای صنفی آبیک پس از ساعت 21 ممنوع است/ معرفی واحدهای صنعتی و تولیدی برای تردد به فرمانداری

کرونا 160 خانوار را به مددجویان آبیکی افزود/معرفی 300 خانوار برای ساخت مسکن روستایی به بنیاد مسکن/690 مددجو مسکن ندارند

اجرای طرح کرامت و استمرار گشت‌های رضویون طی هفته بسیج در آبیک/ارسال 13 هزار بطری آب معدنی برای جهادگران شمال غرب کشور

تولید بذر قارچ بهداشتی و استاندارد در لابراتوار پیشرفته شرکت رامندمجار آبیک

افزایش اقدامات پیشگیرانه از کرونا در واحدهای صنعتی آبیک/دریافت خدمات درمانی در شهرستان حق مردم است

فعالیت ها ودستاوردهای اداره کتابخانه های شهرستان آبیک با تمرکز بر فضاهای مجازی

همراهی 95 درصدی اصناف آبیک در محدودیت‌های ساعت 18/ تعطیلی آرایشگاههای زنانه مصوبه استانی است/ لزوم قرنطینه شدن مبتلایان کرونایی شاغل در بخش‌های دولتی و خصوصی

پروژه های در حال اجرا در آبیک با اعتبار حدود 75 میلیارد ریال/ بازنگری طرح تفصیلی در خصوص الحاق به بافت و تراکم

آب سد طالقان تا پایان سال به آبیک می رسد؟

جهش فوتی‌های کرونا در آبیک/ به زودی هر خانواده یک مبتلا خواهد داشت/ عده‌ای با تفکر سخیف جان دیگران را به خطر انداخته‌اند

فرماندار آبیک روز " کتاب و کتابخوانی" را تبریک گفت+ متن پیام

راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان شهدای آبیک/ آغاز انجام جراحی‌های اصلی از 24 آبان/ سرمادوست بودن کرونا و ماندگاری آن در محیط مخاطرات زیادی دارد

آخرین وضعیت پل روگذر راه آهن آبیک، از متراژ واقعی عرض پل تا اجرای لاک‌پشتی!

جزئیات طرح درمان بیماران کرونا در منزل/ 3 شرط فعالیت آرایشگاه ها و لزوم بلوک‌بندی آبیک

دلال خودرو در ساوجبلاغ بازداشت است/متهم شکات متعدد دارد/شاکی آبیکی نظامی نیست/رسیدگی تمام پرونده ها در دادسرای ساوجبلاغ

گره رسیدن آب سد طالقان به آبیک با تامین نقدینگی باز می‌شود/مشکل پیمانکار خرید لوله و اعتبار است

واکنش دو فرماندار اسبق آبیک به نحوه اعلام شهر شدن زیاران و قشلاق

با تصویب هیات دولت، قشلاق شهر شد / بررسی پیگیری های 14 ساله برای ارتقاء 2 روستای آبیک

واژگونی پراید جان جوان آبیکی را گرفت

انتخاب حسینی به عنوان دبیر شورای رسانه شهرستان آبیک برای دومین بار

160 مورد مثبت ابتلا به کرونا در آبیک طی یک هفته اخیر/افزایش مبتلایان و فوتی‌ها در 39 تا 50 ساله‌ها

گلایه معاون فرماندار آبیک از نظارت کم‌رنگ اتحادیه‌ها بر واحدهای صنفی/دورکاری کارمندان به شرط عدم تجمع مردم درادارات/وضعیت بازارچه‌ها نگران‌کننده است

شناسایی 109 کودک مشکوک به تنبلی چشم در آبیک/اختصاص تسهیلات بانکی برای مقاوم‌سازی منازل مددجویان روستایی

بیماری کرونا خدمات فرهنگی کتابخانه های عمومی آبیک را در فضای مجازی توسعه داد

توافق مدیریت شهری آبیک با راه و شهرسازی برای طرح اقدام ملی مسکن /اختصاص زمین برای احداث خدمات رفاهی و مجتمع کارگاههای مشاغل مزاحم

70 معتاد متجاهر در آبیک جمع‌آوری شدند/ کمپ جدید ترک اعتیاد در راه است

گلایه کشاورزان آبیکی از تاخیر در توزیع بذر گندم و جو دولتی/دست دلالان باز شده/اگر بذر نیست مسئولان صادقانه بیان کنند

دورهمی‌های خانوادگی و تجمعات؛ علل افزایش ابتلا به کرونا در آبیک/موارد فوتی گروه سنی کرونایی‌ها به سنین پایین‌تر رسیده

افزایش 7 برابری نمونه‌گیری‌های کرونا در آبیک/نظارت‌ها محله‌‌ای و صنف‌بندی می‌شود/آموزشگاه‌ها نباید باز باشد/با هیچ مسئولی تعارف نخواهم کرد

نبود پارکینگ مناسب؛ جریمه خودروها و کساد بازار کسبه در آبیک

قدردانی از فعالیت های نهاد امامت جمعه در شهرستان آبیک/ ایجاد و انسجام شبکه امامت مطالبه جدی مقام معظم رهبری / اولویت رونق مساجد و اتصال به مدارس و مراکز فرهنگی

پیگیری‌های شورای شهر آبیک نتیجه داد/بخشنامه جدید و تعیین تکلیف صدور سند مالکیت برای متصرفین اراضی زمین شهری/خبرهای خوش برای اراضی قطعه 6 شهری

هفته ناجا و نکاتی که باید در آبیک به آن توجه بیشتری شود

ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان آبیک افتتاح شد

فعالیت 96 درصدی دانش‌آموزان آبیکی دربرنامه شاد/طرح کنترل وزن و چاقی کلید خورد/بیش از 1000 دانش‌آموز گوشی هوشمند ندارند/آسانسوری که فضا دارد تجهیزات ندارد

جزئیات آتش سوزی امروز یک فروشگاه در آبیک / لزوم وجود خاموش کننده های دستی در فروشگاهها و بررسی دوره ای آنها

تلاش برای بالا بردن پرچم آبیک در رشته های مختلف ورزشی با کسب عناوین قهرمانی

آبیک با تلاش ناجا از امنیت نسبی مطلوب برخودار است/تجمع‌ها و اعتراض‌های غیرقانونی را نمی‌پذیریم

شهیدی دیگر از شام بلا؛ میهمان آبیکی ها/وداع حزن انگیز و باشکوه مردم با شهید مدافع حرم

نقش‌آفرینی مجدانه مردم آبیک در رزمایش کمک مومنانه

توزیع بیش از 1000 بسته معیشتی در آبیک/اهدای بیش از 40 سِری جهیزیه به زوجین

استاندار قول دادند محیط زیست آبیک مورد تعرض قرار نگیرد/ آلودگی هوای آبیک باید بیشتر از اینها جدی گرفته شود / ادارات محیط زیست و منابع طبیعی پیگیری قانونی کنند

عبداله ملک پور به عنوان مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات آبیک معارفه شد

اهدای 7 پروژه آموزشی توسط خیّر سمائیان به آبیکی ها/آخرین فرصت برای ساخت یک پروژه‌ !

مسئولان ونیاز امروز روستاهای شهرستان آبیک

نکاتی که در جلسه معارفه معاونان فرمانداری آبیک گفته شد!

تکمیل پروژه های آموزشی شهرکهای فردوس و بعثت آبیک با استفاده از ظرفیت خیران/ایجاد 5 فضای آموزشی در آبیک توسط خیّر سمائیان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک