آخرين مطالب

نبود پارکینگ مناسب؛ جریمه خودروها و کساد بازار کسبه در آبیک شورا و شهرداری

نبود پارکینگ مناسب؛ جریمه خودروها و کساد بازار کسبه در آبیک

  بزرگنمايي:

نبود پارکینگ مناسب برای خودروها در داخل شهر آبیک و جریمه شدن خودروهای پارک شده در خیابان اصلی موجب شده بازار کار و کاسبی کسبه مختلف این شهر کساد شود و از این وضعیت گلایه‌مند باشند.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک، با شیوع ویروس کرونا شاهد کم‌رنگ شدن برخی فعالیت‌ها و درآمدهای قشرهای مختلف مردم هستیم؛ کسبه یکی از این قشرهایی است که آسیب زیادی بر آنان وارد شده و گرانی روزافزون هم بر مشکلات آنها و کسادی بازارشان افزوده است.
در شهر آبیک کسبه‌ای که در خیابان اصلی محدوده داروخانه اسلامی تا بانک صادرات مستقر هستند به دلیل وجود ماموران راهنمایی و رانندگی و جریمه شدن خودروهای پارک شده و کاهش خرید از آنها و کسادی کسب و کارشان گلایه‌مند و ناراضی هستند.اگرچه کسبه معتقدند ماموران راهنمایی و رانندگی حق دارند و مامور و معذور هستند و وطیفه خود را انجام می‌دهند اما گناه کسبه چیست که مردم نمی‌توانند چند دقیقه‌ای توقف کنند و بدون جریمه و با خیال راحت خرید کنند که این مهم موجب می‌شود کمتر برای خرید به واحدهای صنفی داخل شهر مراجعه کنند و باید تدبیر مناسبی اندیشیده شود.

فعالیت واحدهای صنفی خدماتی مختلف در داخل شهر
جعفری از کسبه خیابان اصلی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک می‌گوید: با توجه به اینکه این خیابان، خیابان اصلی بوده و چندین ساختمان پزشکان و داروخانه، بانک‌ها، و واحدهای خدماتی مختلف فعالیت دارند غروب‌ها شاهد شلوغی خودروها و تردد زیاد مردم هستیم و بار ترافیکی سنگینی ایجاد می‌شود.
وی می‌افزاید: همه کسبه خیابان اصلی به دنبال روزی و یک لقمه نان هستند و برخی هم اجاره‌نشین هستند و زمانی که خودرویی در این خیابان پارک می‌شود و شهروندی بخواهد دارویی بخرد یا خرید دیگری انجام دهد سریعا جریمه می‌شود که البته منکر جریمه توسط مامورین راهنمایی و رانندگی نیستیم اما راه چاره این امر نیست و باید سیستم و تدبیر مناسبی اندیشیده شود.
این کاسب ادامه می‌دهد: عدم توقف خودروها در خیابان اصلی موجب شده کاسبی کسبه با مشکل مواجه شود و کسبشان کساد شود گرچه به خودروهای کسبه هم که در خیابان اصلی به ناچار پارک می‌شود توسط راهنمایی و رانندگی جریمه تعلق می‌گیرد.
جعفری اضافه می‌کند: مردم برای خرید ارزان‌تر به برخی از واحدهای صنفی موجود در خیابان اصلی مراجعه می‌کنند اما زمانی که خودروهای آنان جریمه می‌شود صدای نارضایتی آنان درمی‌آید گه گاهی اوقات جر و بحث مردم با مامور نیروی انتظامی هم درآمده است؛ به رئیس راهور پیشین شهرستان آبیک هم صحبت کرده بودیم اما پاسخ قانع‌کننده‌ای دریافت نکرده بودیم.
وی خاطرنشان می‌کند: برخی اوقات علاوه بر پارک خودروهای مردم، چندین خودروی پلیس هم بر خودروهای راهنمایی و رانندگی که زیر پل عابر پیاده مستقر هستند افزوده می‌شود که این مهم خود عامل ایجاد ترافیک می‌شود؛ پیشنهاد می‌شود مکان مناسب و در شان ماموران راهنمایی و رانندگی در بلوار امام درنظرگرفته شود و کانکسی استقرار یابد چرا که فاقد جایگاه مناسبی هستند.

مکان مناسبی برای پلیس راهور تعریف شود
یکی دیگر از کسبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک بیان می‌کند: احداث پل عابر پیاده موجب شد به عنوان سایه‌بانی برای ماموران راهنمایی و رانندگی ایجاد شود و در این مکان استقرار یابند و مکان مناسبی نداشته باشند؛ از سویی هر خودرویی که که در این خیابان توقف می‌کند جریمه می‌شود که البته ماموران راهور حق دارند و مامور هستند و باید وظیفه خود را انجام دهند.
اکبری با طرح این سوال که چرا فقط پلیس راهور در خیابان اصلی مستقر بوده و اقدام به جریمه خودروهای پارک شده می‌کند، می‌افزاید: در خیابان هفت تیر هم  خودروها هرگونه که رانندگان دلشان می‌خواهد پارک می‌شوند و به زور از کنار یکدیگر رد می‌شوند؛ اگر نام این توقف‌ها در هفت تیر سد معبر نیست پس چیست و چه کسی باید جلوی این سد معبر را بگیرد.
وی ادامه می‌دهد: به دلیل توقف خودروها و جریمه شدن آنها در خیابان اصلی محدوده داروخانه اسلامی تا بانک صادرات از تعداد مشتریان فوق‌العاده کاسته شده که لازم است مسئولین تدبیر مناسبی برای رفع این مشکل بیندیشند و احداث پارکینگی در داخل شهر در دستور کار قرار دهند گرچه وظیفه راهور است که نسبت به جریمه اقدام کند اما باید این مسئله به طور جدی حل شود.
این کاسب اضافه می‌کند: به هیات امنای مسجد جامع (امام جعفر صادق علیه السلام) شهر آبیک پیشنهاد دادم که طبقه زیرین مسجد به پارکینگ تبدیل شود که اعلام شد به دلیل اینکه محیط مسجد، وقف شده است نمی‌توان به عنوان تجاری از آن استفاده کرد.
اکبری بیان می کند: لازم است کسبه تا حد ممکن از خودروی شخصی استفاده نکنند تا مجبور نشوند در خیابان اصلی پارک کنند  و به فضای پارک خودروهای دیگر بیفزایند؛ از مسئولان هم درخواست می‌کنیم برای رفع معضل موجود فکری اساسی کنند و تنها به حل صورت مسئله اکتفا نکنند.
حسینی‌نژاد یکی دیگر از کسبه خیابان اصلی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه جامع اطلاع‌رسانی آبیک اظهار می‌کند: زمانی که بلوار آیت‌الله طالقانی (خیابان اصلی) تعریض شد، جداول کندرو برداشته شد؛ در جداول قبلی دو باند وجود داشت اما در حال حاضر یک باند وجود دارد و طی این چند سال تصادفات مسافرین، عابرین و خودروها را شاهد بودیم از سویی، کوچه‌های پشت منتهی به این خیابان به محلی برای پارکینگ خودروها تبدیل شده است.
وی می‌افزاید: چند پارکینگ بزرگ شهر با پرداخت ماده 100 به بخش تجاری تبدیل شد و همین امر سبب شد زمین‌های پشت خیابان اصلی در پشت واحدهای تجاری محفوظ بماند ونتوانند از آن فضاها استفاده کنند.
تعریف احداث پارکینگ طبقاتی در داخل شهر
این کاسب با بیان اینکه با توجه به تردد مردم و ازدحام جمعیت در مرکز شهر آبیک، تعبیه پارکینگ طبقاتی در داخل شهر را ضروری می‌داند و اذعان می‌کند: با توجه به حضور قشرهای مختلف در این دوره از شوراهای شهر آبیک اعم از مهندس، حقوقی و معلم باید چاره مناسبی برای این موضوع اندیشیده می‌شد.
حسینی‌نژاد می‌افزاید: سال گذشته یک مورد مسدود کردن دوربرگردان در داخل شهر توسط راهور صورت گرفته بود که با اعتراض کسبه و دستور فرماندارآبیک، این مسئله رفع شد.
بنابراین گزارش، چندین پارکینگ در شهر آبیک وجود دارد که شهروندان در هنگام خرید تمایلی به استفاده از آنها ندارند چرا که برای خرید چند دقیقه‌ای نمی‌توانند خودروهای خود را به پارکینگ ببرند؛ از طرفی برخی کسبه اذعان کردند پارکینگ داخل شهر که در جنب بانک صادرات قرار دارد زمان ورود و خروج خودروها مشکل ایجاد می‌شود و ترافیک به همراه دارد که لازم است فضایی یک طرفه در نظر گرفته شود تا موقع ورود و خروج با مشکل مواجه نشوند.
 برخی از کسبه هم بیان کردند که برخی پارکینگ‌ها که خارج از شهر قرار دارند اول شب بسته می‌شوند و محل مناسبی برای پارک نیستند.
با توجه به انتصاب رئیس پلیس راهور جدید در شهرستان آبیک، ضرورت دارد مسئولان شهرستان آبیک و مدیریت شهری اعم از شهردار و اعضای شورای شهر به همراه رئیس جدید راهور راهکار مناسبی برای رفع مشکل مطروحه از سوی کسبه بیندیشند و اجازه ندهند کسادی بازار آنان بیش از پیش افزایش یافته و یا به تعطیلی واحدهای آنان بینجامد.

گزارش از هاجر عبدالهی


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ابتلا و فوت 1338 آبیکی به کرونا طی امسال/واکسیناسیون 988 سالمند بالای 80 سال/15 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند

آمار بستریهای کرونایی در آبیک به 16.5 درصد رسید/ممنوعیت فعالیت تالارها و برگزاری مراسم عزا و عروسی/برگزاری نماز عید فطر در 4 شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پرونده "زهکش دشت الله‌آباد آبیک" روی میز دانشگاه امام/ایجاد کانون ریزگرد در دشت بعید نیست

مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در آبیک بالاتر از آمار استانی است/22 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ تعداد فوتی ها به 89 نفر رسید

بیش از 2 هزار آبیکی کرونا گرفته‌اند/88 نفر جان باخته‌اند/واکسیناسیون 9500 نفر بالای 60 سال کلید می‌خورد

عزم مسئولان آبیک برای اجرای طرح واکسیناسیون افراد بالای 60 سال/عملکرد ضعیف استان البرز در مهار کرونا، اقدامات مسئولان شهرستان را بر باد می‌دهد

پاکسازی چهره شهرستان آبیک از وجود زباله/ نیاز ایستگاه موقت پسماند آبیک به استخر شیرابه

دوخت 350 هزار عدد ماسک و توزیع 14 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان آبیکی/رنگ سپید بر زندگی 61 زوج پاشیده شد/مرمت 20 خانه مسکونی محرومین با دستان جهادگران بسیجی

اجرای 2 مرحله رزمایش کمک مومنانه در ماه رمضان امسال در آبیک/ دیدگاه انسان دوستانه صنعتگران و تولیدکنندگان آبیک ستودنی است/شناسایی دقیق نیازمندان با محوریت مساجد

مساعدت و همراهی مدیریت شهری آبیک در اجرای پروژه های آب و فاضلاب/پیگیری مطالبات فرهنگ و هنر در صحن علنی شورا

تقدیر دادستان آبیک از تلاش های یکساله خبرنگاران فعال شهرستان

پلمپ تالار عروسی و دستگیری یکی از اراذل و اوباش در آبیک/خبرسازی رسانه‌ها منجر به اقدام عملی مسئولان می‌شود/پیش بینی طرحهای مختلف برای کاهش سرقت در شهرستان

اعضای جدید هیات دوچرخه سواری شهرستان آبیک منصوب شدند

محدودیتی برای انجام تست کرونا در آبیک نداریم/تزریق 40 دوز واکسن کرونا به پزشکان نظام پزشکی شهرستان

کیفیت آب شرب آبیک، بسیار نامطلوب است/ پیگیری آلودگی آب و هوای آبیک در فراکسیون محیط زیست مجلس

ظرفیت بیمارستان شهدای آبیک رو به اتمام است/ رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر 50 درصد رسیده/روند صعودی مبتلایان، بستریها و فوت/83 نفر قربانی کرونا شدند

امیدی برای انتقال بیمار کرونایی از آبیک به قزوین نیست/لزوم پایش کرونایی محیطهای کارگری

پشت "خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک" موانعی است/ قصه 15 ساله دبه به دستان به سر می‌رسد؟

آب سد طالقان تا پایان دولت به آبیک می رسد/ لزوم تقویت خطوط ریلی، هوایی و زمینی برای آبیک

پیگیری مطالبات مردم، همچنان اولویت اول رسانه ها / راه اندازی مرکز نیکوکاری "اصحاب رسانه" در آبیک/ برگزاری دوره آموزشی خبرنگاری در اردیبهشت ماه

جزئیات دیدار اصحاب رسانه با فرمانده جدید سپاه آبیک

تحقق شعار مقام معظم رهبری با تولید اخبار در مسائل مختلف و پشتیبانی از مطالبات مردم به همت خبرنگاران آبیک

رونمایی از سامانه ارتباط رسانه‌ای مردم و مسئولان (سام) در آبیک

فروشنده متخلف مرغ در آبیک نقره داغ شد/مرغداران موظف به توزیع مرغ 50 روزه شدند/مصرف روزانه مرغ در شهرستان حدود 8 تن، توزیع 11 تن!

پیشرفت مطلوب پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/لزوم عزم مسئولان برای رفع مشکلات شرکت ها و کارخانجات/شرافت و دیانت را برای دنیای کسی خرج نکنیم

انجام نخستین عمل جراحی ستون فقرات در بیمارستان ولی عصر (عج) آبیک

تحقق خواسته‌های مردم با مطالبه‌گری خبرنگاران/ ضرورت تشکیل بسیج رسانه در آبیک/فعال کردن بسیج مهندسین برای تحقق شعارامسال

تلفیق پروژه های مدیریت شهری با پیوست سلامت و بهداشت عمومی شهروندان آبیکی در آینده

پیام مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان آبیک به مناسبت نیمه شعبان و هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)

10روز آینده،لوله‌های 1600 پروژه خط انتقال آب سد طالقان به آبیک می‌رسد

کشف بیش از 5 هزار کیلوگرم موادمخدر در قزوین/ اختصاص یک دستگاه خودرو به پلیس موادمخدر آبیک/جمع آوری 60 معتاد متجاهر و انتقال به کمپهای شهرستان/حمایت از پایان نامه های دانشجویان در حوزه مبارزه با مواد مخدر

بیماری‌های قلبی و عروقی؛ بیشترین علت مرگ و میر در آبیک/رتبه اول و دوم شهرستان در شاخص‌های حوزه‌های متعدد سلامت/قدردانی از همکاری متواضعانه و صبورانه مردم حسین آبادکرد در خاموشی شعله کرونای انگلیسی

عزم راسخ شهردار آبیک برای رسیدن به نتایج مطلوب در حوزه عمرانی/ مجاهدت شهید باکری در مدیریت شهری ستودنی بود

فرمانده سپاه آبیک مشاور امین و گره گشای مشکلات بود/ثبات امنیت شهرستان در گرو نقش محوری ایشان بود

هویت سپاه با مردم شکل می‌گیرد/لزوم مشارکت فراگیر مردم و مسئولان در نهضت کمک مومنانه پایان سال/ناکامی دشمن در اخلال در امنیت آبیک به همت مسئولان سپاه طی 2 مقطع

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک