آخرين مطالب

اتمام حجت مردم و مسئولان شهری آبیک با مسئولان استانی؛

پروژه انتقال آب به آبیک در 5 ماه اخیر هیچ پیشرفتی نداشته/ ضعف مدیریتی در اجرای پروژه خط انتقال/ تداوم این روند یعنی بازهم خُلف وعده اتفاق می افتد! اخبار استان

پروژه  انتقال آب به آبیک در 5 ماه اخیر هیچ پیشرفتی نداشته/  ضعف مدیریتی در اجرای پروژه خط انتقال/ تداوم این روند یعنی بازهم خُلف وعده اتفاق می افتد!

  بزرگنمايي:

شورای شهر آبیک به عنوان نمایندگان محلی مردم این شهر، طی نامه‌ای به استاندار قزوین خواستار تسریع در اجرا و اتمام پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک شده‌اند که در واقع نوعی اتمام حجت با مسئولان استانی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک، کلنگ پروژه طرح آبرسانی انتقال آب سد طالقان به استان قزوین سوم اردیبهشت ماه سال 96 به صورت ویدئوکنفرانسی به زمین زده شد و مقرر شد 14 شهر و 194 روستای استان قزوین زیر پوشش آب سد طالقان قرار گیرد  و آبیک نخستین شهری شود که از آب این سد بهره‌مند شود.

اوایل اسفند سال ماه سال 97 بود که خط انتقال آب از مخزن به شهر آبیک که به طول 17 کیلومتر است با توجه به پیگیری‌های به عمل آمده و توافقات صورت گرفته  با شرکت توسعه خط لوله هامون، نخستین محموله لوله برای تامین هشت کیلومتر از این مسیر وارد شهرستان آبیک شدو عملیات پروژه لوله‌گذاری خط انتقال آب شرب از سد طالقان به شهر آبیک آغاز شد و به گفته یدالله ملکی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین تاکنون حدود 6 کیلومتر آن اجرا شده و 11 کیلومتر آن باقی مانده او 120 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.
با توجه به قول استاندار قزوین قرار است تا پایان امسال آب سد طالقان به شهر آبیک برسد و کام مردم را شیرین کند اما با توجه به عدم تخصیص بودجه لازم و حرکت لاک پشتی در اجرای خط انتقال به آبیک تحقق این قول نماینده عالی دولت در استان بعید به نظر می‌رسد و مردم شهر آبیک بار دیگر شاهد وعده عملی نشده استاندار قزوین خواهند بود مگر اینکه اعتبار لازم به طور کامل جذب و صرف پروژه شود.


نامه شورای شهر آبیک به استاندار قزوین
به تازگی از سوی رئیس شورای شهر آبیک نامه‌ای خطاب به هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین ارسال شده که در این نامه آمده است:
 از سال 97 عملیات احداث خط انتقال طالقان برای آبرسانی به شهر آبیک آغاز شده که از آن سال نقشه راه اجرای خط انتقال بارها تغییر کرده و توسط نمایندگان مجلس و استانداران بارها و بارها قول اجرای سریع خط انتقال طالقان به شهروندان به شهروندان فهیم داده شده است.
همزمان با این پروژه ملی احداث مسیر لوله امید از سواحل خلیج فارس تا گل گوهر سیرجان در استان کرمان به طول 350 کیلومتر اجرا شده اما از اجرای خط انتقال 10 کیلومتری باقی مانده از خوزنان تا شهر آبیک خبری نیست.
در سال گذشته استاندار قزوین در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام شهر آبیک به مردم قول اتمام اجرای خط انتقال سد طالقان به آبیک و انتقال آب به این شهر تا پایان سال 99 را داد که متاسفانه به خاطر عدم تخصیص منابع ملی کار تا به امروز انجام نشده است.
در ادامه این نامه ذکر شده؛ از تابستان سال گذشته لطف‌الله سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی  در مصاحبه‌ای اظهار کرده بود که از هر استان یک پروژه نیمه تمام انتخاب شده که تا پایان دولت دوازدهم به بهره برداری برسد و با پیگیری‌های نماینده و استاندار قزوین انتقال آب سد طالقان به آبیک به عنوان پروژه انتخابی استان قزوین تعیین شده و تا پایان امسال به آبیک انتقال پیدا می‌کند.

پروژه هیچ گونه پیشرفت فیزیکی در 5 ماه اخیر نداشته

از تابستان امسال که حدود 4 تا 5 ماه می گذرد هیچ گونه پیشرفت فیزیکی در پروژه ملی آب از سد طالقان به آبیک انجام نشده و مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین  در مصاحبه ای اذعان می‌کند منابع مالی نداریم و روز دیگر اذعان می‌کند نماد اسناد خزانه اسلامی باز نشده است و باید باز شود تا بتوانیم لوله داکتیل 1400 و 1600 خریداری شود. روز دیگر از سوی ایشان بیان می‌شود به دلیل اینکه خرید لوله در قرارداد پیمانکار است باید هزینه خرید لوله از قرارداد پیمانکار در شورای فنی استان خارج شود تا کارفرما" شرکت آب منطقه ای قزوین " بتواند نسبت به خرید لوله اقدام کند.
حمیدرضا دلوی رئیس شورای شهر در این نامه اذعان کرده: با توجه به تجربیات در احداث شبکه های توزیع آب و اجرای خطوط انتقال آب و فاضلاب، باید گفت که شرکت آب منطقه‌ای قزوین تجربه‌ای در اجرای لوله گذاری خطوط انتقال آب ندارد و این شرکت در اجرای کانال‌های آبیاری تبحر دارد؛ حتی در اجرای خط انتقال آب از شرق قزوین نیز این پروژه به این شرکت آب و فاضلاب واگذار شده است که در اجرای این خط انتقال مدیر عامل آب و فاضلاب استان قزوین با مذاکره‌ای که با شرکت لوله‌سازی داشتند نسبت به خرید لوله 800 میلی متر داکتیل با انعقاد توافق نامه‌ای اقدام کرده که با تخصیص اسناد خزانه اسلامی نسبت به پرداخت بدهی خود با پرداخت همراه و تادیه تاخیر اقدام شده است.
جناب آقای استاندار! اگر قرار  باشد منتظر بمانیم که نماد خزانه تخصیص یافته باز شود و سپس نسبت به خرید لوله های 1400 و 1600 اقدام شود زمان را از دست داده و مردم از عملکرد مسئولان کشور ناامید خواهند شد و کما فی السابق در رنج و سختی آب شرب باکیفیت در این ایام کرونایی و تحریم همه جانبه دشمنان نظام خواهند بود.

 ضعف مدیریتی در اجرای پروژه خط انتقال

در این نامه خطاب به جمالی‌پور اظهار شده: جناب آقای استاندار! طبق فرمایش مقام معظم رهبری مشکل از کمبود قوانین نیست بلکه نیاز به همت بلند و پیگیری و تلاش مضاعف است و با توجه به مشکلات موجود به نظر می‌رسد ضعف مدیریت در اجرای پروژه انتقال آب از سد طالقان به آبیک کاملا مشهود و معلوم است. تقاضا می‌شود دستور فرمائید هر چه سریع‌تر نسبت به خرید لوله های داکتیل 1400 و 1600 میلی متر پروژه انتقال آب از سد طالقان به آبیک اقدامات لازم صورت گیرد تا مردم آبیک از آب شرب باکیفیت بهره‌مند شوند.
لازم به ذکر است؛ رونوشت این نامه به دفتر مقام معظم رهبری، نهاد ریاست جمهوری، وزیر نیرو، معاون اداره آب و برق وزارت نیرو، نمایندگان مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل آب و فاضلاب استان قزوین، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین، مدیر کل اطلاعات استان قزوین، مدیر کل بازرسی استان قزوین، امام جمعه شهرستان آبیک، فرماندار شهرستان آبیک، دادستان عمومی و انقلاب آبیک، مدیران آب و فاضلاب و  امور منابع آب شهرستان آبیک و رئیس اداره اطلاعات شهرستان آبیک ارسال شده است.
بنابراین گزارش، باید گفت که با توجه به نوسانات قیمت و وضعیت بازار تعلل و تاخیر در خرید لوله‌های 1400 و 1600 یقینا موجب افزایش قیمت آن می‌شود و اعتباری بیش از 120 میلیارد تومان را بر مسئولان تحمیل خواهد کرد تا بتوانند خط انتقال را به آبیک برسانند.البته با توجه به رسیدن به فصل زمستان و بارش برف این سوال در ذهن متبادر می‌شود که آیا از سرعت عملیات اجرایی خط انتقال آب به آبیک کاسته می‌شود یا کج دار و مریز به پیش خواهد رفت.

آب شاهرود بدون تصفیه قابل شرب نیست
اما مطلبی که برخی شهروندان به خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی اذعان داشتند این بود که آب شاهرود بدون تصفیه به هیچ وجه قابل شرب نیست و صرف اتمام خط انتقال، آب به آبیک چگونه خواهد رسید که حمیدرضا دلوی رئیس شورای شهر  به خبرنگار این پایگاه خبری گفت: درست است که تصفیه‌خانه برای تصفیه آب سد طالقان برای رسیدن به شهر آبیک نیاز است اما پکیج‌هایی آماده در وزارت نیرو وجود دارد که می‌توان تا اتمام تصفیه‌خانه، با این پکیج‌ها آب شرب را تصفیه کرد و آب را به دست مردم رساند.
 البته بیان این مطلب خالی از لطف نیست که امید است نخست در اسرع وقت خط انتقال آب سد طالقان به آبیک به اتمام برسد و دوم اینکه برای رسیدن آب به این شهر تدبیر لازم اندیشیده شود و دیگر پس از اتمام خط انتقال مسئولان تازه به فکر رسیدن آب به دست مردم نباشند  و مردم را معطل این موضوع نکنند.البته باید دید ماجرای خط انتقال تا پایان امسال به کجا می‌رسد و آیا همچون سریال‌های بلند این داستان ادامه‌دار خواهد بود یا خیر.
از تیر ماه سال 85 و قول محمود احمدی‌نژاد رئیس دولت نهم مبنی بر اینکه مردم آبیک یک هستند و باید آب آنان هم یک باشد و از سد طالقان  بهره‌مند شوند، تاکنون که اواخر عمر دولت دوازدهم است 14 سال و 6 ماه می‌گذرد و همچنان دست مردم شهر آبیک در پوست گردوی وعده مسئولان قرار دارد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تعیین سیاهه منابع آلاینده شهرستان آبیک/ برخورد قانونی با فروشندگان گونه‌های جانوری و گیاهی وحشی و مهاجر/مشاهده عقاب‌ ماهی‌گیر درتالاب یعقوب‌آباد/ ارجاع 73 مورد تخلف به دستگاه قضایی

تخصیص 100 میلیارد تومان اعتبار دیگر برای آبرسانی به آبیک

گزارش جدیدی از کرونای انگلیسی در آبیک نداریم/ آغاز به کار شهرداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش نیروها و به صورت نوبت بندی

اِعمال محدودیت‌های سختگیرانه‌تر در قزوین/تعیین تکلیف قرنطینه روستای حسین آباد پس از تست مجدد اهالی/ تاکید مسئولان آبیک بر حمایت مالی مسئولان استان/150 مورد مثبت کرونا در شهرستان

5 نام اول پسران و دختران شهرستان آبیک اعلام شد / محمدحسین و رستا در صدر انتخاب والدین

تست کرونای 2 سرباز در آبیک منفی شد/ حال عمومی مبتلایان کرونای انگلیسی مساعد است

ثبت 143 مورد کرونا مثبت طی دوهفته اخیر در آبیک / انتظار بارش 20 میلیمتری در آبیک

آبیک نیازمند بودجه بحران است/تمام موارد ابتلا به کرونا در این شهرستان انگلیسی است/خدمات به مردم حسین آباد باید درب منازل باشد

آبیک امکانات یارای مقابله با کرونای انگلیسی را ندارد/بیمارستان شهدا نیازمند تجهیزات کامل‌تر است/ کرونا جان 75 آبیکی را گرفته

صدور دستور وزیر بهداشت برای اختصاص 20 میلیارد تومان به مبارزه با کرونای انگلیسی در آبیک/اتخاذ تصمیمات قاطع برای خاموش کردن آتش زیر خاکستر کرونا

لزوم اقدامات جدی‌تر در حوزه پیشگیری و درمان کرونای انگلیسی در آبیک

شناسایی و برخورد با تولید و توزیع کنندگان مواد محترقه در آبیک/ افزایش دستگیری سارقان و کشفیات سرقت/جمع آوری معتادین در آینده نزدیک

مددجویان روستایی کمیته امداد به بهانه های مختلف از طرح مقاوم سازی مسکن محروم نشوند/تعدد مسکن گل و خشتی در روستاهای دامنه کوهستان آبیک/آمادگی کمیته امداد برای حل مشکلات مددجویان متقاضی تسهیلات مسکن روستایی

حسین آباد، پاره تن آبیک و آزمونی مهم برای مردم، رسانه ها و مسئولان

شهرستان آبیک قرنطینه نمی‌شود/مشخص شدن نتایج آزمایش کرونای اعضای خانواده متوفی کرونای انگلیسی فردا/پرهیز جدی از شرکت در هرگونه اجتماعات

آرزوی پرواز نوجوان کم توان جسمی آبیکی برآورده شد

هشدار درباره کرونای انگلیسی در آبیک / شهروندان هرگونه علائم کرونا را کرونای انگلیسی تلقّی و به بیمارستان شهدا مراجعه کنند

ساختمان جدید مرکز نگهداری زنان سالمند در آبیک افتتاح شد

افتتاح و کلنگ زنی 9 پروژه در آبیک

آیین افتتاح نمادین 446 پروژه عمرانی، محرومیت زدایی و اشتغالزایی قزوین در چناسک آبیک

خط تولید تجهیزات پزشکی یک واحد صنعتی در آبیک افتتاح شد/چراغ صادرات در شرکت نورآور ارتباط روشن می‌شود/اشتغال بیش از 70 زن سرپرست خانوار در شرکت

موسسه خیریه سالمندان انصار الشهداء آبیک راه اندازی شد

از کلنگ زنی خط انتقال آب شهرک صنعتی کاسپین یک تا افتتاح 8 پروژه خدمات عمرانی، شهری و حمایتی در آبیک

شناسایی 6 محوطه تاریخی در پیغمبرکوه آبیک/ ارسال پرونده محوطه ها تا پایان امسال به وزارت خانه

خانه مطبوعات شهرستان آبیک راه اندازی شد

از افتتاح سینمای دیجیتال باران در آبیک تا برپایی نمایشگاه " زن در قاب عکس" و طراحی چهره شهدای شهرستان

وعده رسیدن آب سد طالقان به آبیک را عملی می‌کنم/خدمتگزاری جای دعوا نیست/لزوم پیشرفت‌های مادی توام با پررنگ شدن اخلاق و معنویت

7 طرح آموزشی، فرهنگی، کشاورزی و صنعتی در آبیک به بهره‌برداری رسید

افتتاح خانه مطبوعات و سینما باران در آبیک با حضور استاندار قزوین

ردّ مصوبه ریاست جدید شورای شهر آبیک از سوی فرمانداری

کاهش ازدواج و طلاق و افزایش ولادت و وفات در آبیک

کمپهای ترک اعتیاد باید بوی درمان و روانشناسی دهد/آمادگی برای راه اندازی شلتر ، مراکز نگهداری بیماران روان و معلولین ذهنی در آبیک/ کرامت افراد در حال بهبود حفظ شود

روبان کمپ ترک اعتیاد و مرکز نیکوکاری در آبیک قیچی شد/افتتاح 2 پروژه عمران روستایی

برگزاری راهپیمائی خودرویی و موتوری 22 بهمن در آبیک/مسئولان فرصت خدمت به مردم را قدر بدانند/ فاصله گرفتن مسئولان از مردم خیانت است/انقلاب راه را برای نشر فرهنگ قرآن و اهل بیت "ع" فراهم کرد

حاشیه های نشست خبری فرماندار از اعتراض به نبود خبرنگاران در سفرهای مسئولان استانی به آبیک تا یک بام و دو هوای رسانه های رسمی و غیر رسمی!

احتمال لغو ریاست فیض الهی بر شورا ی شهر آبیک

تخلیه نخاله های ساختمانی در ورودی جاده سلامت آبیک خلاف قانون است

چرایی استعفا از زبان رئیس شورای شهر آبیک/ حاکم بودن فضای پلیسی در شورا/ در مصوبات مسائل شهری سلایق شخصی دخیل نشده

رئیس شورای شهر آبیک و منشی هیات رئیسه شورا استعفا دادند/خانم شورا رئیس شد

افتتاح مدرسه خیرساز آبیک به وقت اضافه کشیده شد/پروژه شهرک فردوس در کمای بی اعتباری

افزایش یک دستگاه مینی بوس و نوسازی 15 دستگاه تاکسی حمل و نقل عمومی آبیک

برگزاری مجازی برنامه‌های ارشاد آبیک در دهه فجر /تشکیل شورای حمایت و خدمات فرهنگی فضای مجازی /تاکید بر هم افزایی اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی

کمتر از 6 هزار دانش آموز استان قزوین فاقد گوشی هوشمند هستند/ بیش از 70 درصد مدارس آبیک خیرساز است

گشایش و برکات در طرح‌ها با مزین شدن به نام شهید سلیمانی/سپاه پای ثابت پیشگیری و مقابله با کرونا در شهرستان آبیک

آلاینده بودن 35درصد خودروهای مراجعه کننده به مرکز معاینه فنی /احداث کمربند سبز در آبیک نیازمند مساعدت مسئولان /بروز آلودگی هوا و آلودگی صوتی با تردد خودروهای سنگین

نقص فنی دستگاه سنجش آلودگی هوای آبیک رفع شد

علت نقص دستگاه پایش کیفی هوای آبیک شفاف‌سازی شود/لزوم لحاظ پیوست رسانه‌ای برای فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف

نمی‌توانیم از جایی هوای پاک تهیه کنیم/تیشه شبانه حفاران غیرمجاز بر سایت فسیلی پیغمبرکوه آبیک

خادمان بازسازی عتبات رهروان شهید سلیمانی اند/ پیگیری اجرای طرح سردار دلها برای بازسازی عتبات / آغاز به کار رسمی ستاد آبیک با رونمایی از طرح شهید سلیمانی

محدودیت فعالیت واحدهای آلاینده در صورت بحرانی شدن هوای آبیک/رایزنی با مدیر کل بحران البرز برای مدیریت فعالیت کارخانه سیمان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک