آخرين مطالب

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر قزوین در نشست خبری اعلام کرد:

کشف بیش از 5 هزار کیلوگرم موادمخدر در قزوین/ اختصاص یک دستگاه خودرو به پلیس موادمخدر آبیک/جمع آوری 60 معتاد متجاهر و انتقال به کمپهای شهرستان/حمایت از پایان نامه های دانشجویان در حوزه مبارزه با مواد مخدر اخبار استان

کشف بیش از 5 هزار کیلوگرم موادمخدر در قزوین/ اختصاص یک دستگاه خودرو به پلیس موادمخدر آبیک/جمع آوری 60 معتاد متجاهر  و انتقال به کمپهای شهرستان/حمایت از پایان نامه های دانشجویان در حوزه مبارزه با مواد مخدر

  بزرگنمايي:

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین با اشاره به فعالیت سه کمپ ترک اعتیاد در شهرستان آبیک و انتقال 60 معتاد متجاهر و کارتن‌خواب به این کمپ‌ها در آستانه سال نو گفت: یک دستگاه خودرو به پلیس موادمخدر شهرستان آبیک اختصاص می‌یابد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع‌رسانی آبیک، نخستین نشست خبری رسمی اعضای خانه مطبوعات شهرستان آبیک با حضور دکتر علی رحمانی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین و مشاور استاندار قزوین برگزار شد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین در این نشست با بیان اینکه در هیچ شهرستانی مانند شهرستان آبیک اصحاب رسانه و مطبوعات آن منسجم، هماهنگ و همراه نیستند، اظهار کرد: بازتاب تمام مسائل حاکمیت و دولت‌ها بر عهده رسانه‌ها است که رسانه‌های آبیک در این زمینه و نقش‌آفرینی در روشنگری افکار عمومی، پویاتر هستند.
دکتر علی رحمانی افزود: مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری آسیب ‌اجتماعیِ موادمخدر و 98 درصد مردم (آسیب اعتیاد) را طبق ارزیابی‌ها و نظرسنجی‌های صورت گرفته مهم‌ترین آسیب ذکر کرده‌اند که منشأ بسیاری از آسیب‌های دیگر است.
وی تعداد معتادین رسمی شناسنامه‌دار در کشور را 2 میلیون و 800 هزار نفر ذکر و ادامه داد: آمار سال گذشته معتادین شناسنامه‌‎داراستان قزوین که از مراکز درمانی خدمات گرفته‌اند، در سال گذشته حدود 35 هزار نفر بوده که باخانواده های آنان باید گفت حدود 150 هزار نفر درگیر این آسیب هستند.
این مسئول در خصوص اقدامات پیشگیری در زمینه اعتیاد در استان قزوین توضیح داد: با مشارکت آموزش و پرورش طرح یاریگران زندگی را در زمینه آموزش و پیشگیری از اعتیاد اجرایی کردیم که از ظرفیت برنامه (شاد) استفاده کردیم که در شهرستان آبیک به عنوان نخستین پایلوت اجرای این طرح اجرا شد.
مشاور استاندار قزوین افزود: دانشگاه‌های بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین و آزاد تاکستان در خصوص پیشگیری از اعتیاد پای کار آمده‌اند و موسسه آموزش عالی اوج آبیک هم اعلام آمادگی کرده و فروردین ماه سال 1400 برنامه‌های آموزشی و پیشگیری از اعتیاد در این موسسه غیرانتفاعی اجرا می‌شود. در در زمینه پیشگیری از اعتیاد در کارخانجات به راحتی عبور می‌شد اما در کارخانجات با آمار بالای جمعیت کارگری برنامه پیشگیری از اعتیاد را آغاز کرده‌ایم که ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و شبکه بهداشت و درمان هم به این مقوله بیشتر ورود کرده‌اند و خانه‌های بهداشت و مرکز مشاوره کارخانجات و شرکت‌ها فعال‌تر خواهند شد که این مهم در کارخانجات شهرستان ابیک کلید خورده است.
رحمانی به حل موضوع حذف انکار در خصوص  مصرف مواد دخانی و اعتیاد در افراد اشاره ادامه داد: کارگروه بانوان و خانواده با هدف حفظ خانواده پیش در استان تشکیل شده و ادارات بهزیستی و کمیته امداد برای تحقق برنامه‌های اموزشی به کمک شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر خواهد شتافت.
وی به آموزش مهارت‌های فنی و  حرفه‌ای به بیماران در حال ترک اعتیاد و بهبودیافته در پنج کمپ ترک اعتیاد استان قزوین اشاره و اضافه کرد: در زندان مرکزی قزوین، کمپ‌های ترک اعتیاد آبیک، اقبالیه، تاکستان و بانوان این آموزش‌ها ارائه و گواهینامه مهارت به افراد اعطا می‌شود؛ بهزیستی موظف به فراهم ساختن فضا برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مراکز فنی و حرفه‌ای هم استقرار ابزار مهارت‌ها را بر عهده گرفته و طبق قراردادی با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صندوق کارآفرینی امید به ویژه برای بانوان تسهیلات خوداشتغالی تا سقف 50 میلیون تومان به بهبودیافتگان پرداخت خواهد شد.
این مسئول به وجود 46 سمن اجتماعی و فرهنگی دراستان قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: طی فراخوانی از سمن‌ها درخواست شد طرح و برنامه برای اجرای طرح‌های پیشگیری و آموزشی در محلات آسیب‌پذیر ارائه دهند که 13 سمن اعلام آمادگی کردند و سه سمن از شهرستان آبیک هم طرح ارائه دادند که درقالب قرارداد با سمن‌ها طرح‌ها اجرایی می‌شوند که در حال حاضر برای پنج سمن آموزش دوره برای پیشگیری از اعتیاد مخدر برگزار شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین بیان کرد: طبق قرارداد با صدا و سیمای مرکز قزوین در حوزه پیشگیری از اعتیاد، تولید محتوا در دستور کار قرار گرفته که شامل 22 برنامه تلویزیونی و 32 برنامه رادیویی می‌شود.

فعالیت 3 کمپ ترک اعتیاد در آبیک
رحمانی نقش تحقیقات در زمینه آموزش و پیشگیری از اعتیاد را مهم دانست و افزود: آمادگی کامل داریم که از پایان‌نامه‌های دانشجویان در حوزه مبارزه با موادمخدر در قالب انعقاد قرارداد، حمایت مالی کنیم که 180 عنوان وجود دارد و پس از ارائه پایان‌نامه به کل کشور ارائه می‌دهیم البته کار پژوهشی هم از سوی دانشگاه بین‌المللی امام (ره) استان قزوین در حوزه بانوان انجام شده بود که به کل کشور ارسال کرده بودیم
وی تعداد کمپ‌های ترک اعتیاد اقامتی میان مدت در استان قزوین را 23 کمپ ذکر و ادامه داد: 15 کمپ فعال است که از این تعداد سه کمپ متعلق به شهرستان آبیک است؛ تمام این کمپ‌ها، کمپ ماده 15است که ذیل تبصره 2 ماده 16 قرار گرفته‌اند که تمام معتادین متجاهر و کارتن‌خواب جمع‌آوری شده در قالب طرح نوروزی توسط شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر به کمپ‌ها انتقال داده شده‌اند که در شهرستان آبیک 60 معتاد متجاهر به کمپ‌ها منتقل شده‌اند.
این مسئول تصریح کرد: 10 مرکز آسیب در کشور وجود دارد که یک مرکز به همت مسئولان به شهرستان آبیک اختصاص یافته، مقدمات راه‌اندازی سرپناه شبانه برای معتادان (شلتر) هم فراهم شده که مکانی استیجاری برای این مهم پیش‌بینی شده که پرداخت هزینه‌های جاری بر عهده شهرداری و شورای شهر گذاشته شده است.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان قزوین افزود: طبق درخواست فرمانداری شهرستان آبیک، مقرر شده یک دستگاه خودرو به پلیس موادمخدر این شهرستان اختصاص یابد که قول تحقق این مهم را داده‌ایم و اوایل سال آینده اعطا می‌شود.

تریاک بیشترین ماده مخدر کشف شده در قزوین
رحمانی به آمار میزان کشفیات امسال موادمخدر در استان قزوین تا هفته پیش اشاره و تصریح کرد: آمار کشفیات پنج هزار و 148 کیلوگرم انواع موادمخدر بوده که نسبت به سال گذشته که 3 هزار و 748 کیلوگرم بوده، 37 درصد کشفیات موادمخدر افزایش داشته و بیش از یک تن انواع مواد مخدر امحا شده و 4200 کیلوگرم مواد هم استحصال شده که برای تولید دارویی به تهران ارسال شده است.
به گفته وی؛ تریاک بیشترین ماده مخدر کشف شده در استان قزوین بوده و حشیش، هروئین، شیشه، گراس و سایر در ردیف‌های بعدی موادمخدر کشف شده در استان بوده است.
رحمانی بر فراهم کردن زمینه اشتغالزایی برای بهبودیافتگان از اعتیاد از سوی فرمانداران شهرستان‌های استان قزوین تاکید کرد و افزود: شرکت مستمر بهبودیافتگان در جلسات گروه‌های (Na ) از نظر روحی و روانی برای آنان بسیار موثر است که افراد تقاضایی جز داشتن مکان ازما ندارند و می‌طلبد افراد بهبودیافته در این جلسات حضور پرنگ داشته باشند تا بتوانند بهتر و راحت‌تر به دامن جامعه بازگردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جدول اسامی منتخبان دورۀ ششم شوراهای اسلامی شهرها در استان قزوین+شهرهای آبیک

پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصدی پروژه خط انتقال آب آبیک

حماسه حضور آبیکیها در پای صندوق‌های رأی + انتظارات از رئیس جمهور و شوراهای آینده

مشارکت قابل قبول مردم آبیک در انتخابات تا این لحظه/ احضار و ارشاد برخی افراد به شعبات رسیدگی به دلیل تخلفات انتخاباتی

16 تذکر کتبی به کاندیداهای شورای شهر در آبیک/ نظارت و رصد تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش رای در روز انتخابات

برای هیچ کاندیدایی در آبیک پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل نشده است

پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی (شهید حسنی) آبیک افتتاح شد

تشکیل 8 پرونده تخلفاتی برای کاندیداهای آبیک/مقابله با پول‌های کثیف و خرید و فروش رای/88 صندوق رای پذیرای 72 هزار آبیکی

خروجی فاضلاب تصفیه خانه آبیک استاندارد نیست/ دشت الله آباد کانون ریزگرد شد/افزایش چَرای دام در ارتفاعات و آسیب به محیط زیست ​

پیمانکار پروژه آموزشی خیرّساز در آبیک معطّل آب است/گلایه از دهیاران به دلیل سرقت از مدارس تخریبی روستاها/نواقص مدرسه سمائیان رفع شود

پیگیری آلایندگی اخیر کارخانه سیمان توسط محیط زیست آبیک/ اجرای طرح توسعه و احداث تصفیه‌خانه 8 واحد گاوداری و خدماتی در شهرستان

رسانه های آبیک در فضای مجازی جایگزین مناسب برای هزینه گزاف ستادهای 100 میلیونی / خانه مطبوعات کاندیداها را به مردم معرفی می کند/ نقد و بررسی عملکرد کاندیداهای با سابقه مدیریتی در شوراهای گذشته

تعیین 3 مرکز برای خرید خوشه‌های طلایی در آبیک/ تولید مرغوبترین گندمِ استان و بی کیفیت ترین نان مصرفی به دست مردم شهرستان/1000 تومان قیمت خرید گندم پاداش و تعهدی است؟

خانه فرهنگ آبیک افتتاح شد/ راه اندازی نخستین دفتر رسمی سینمای جوان قزوین در شهرستان آبیک

کشف سیگار، کود و لوازم آرایشی قاچاق در آبیک

معافیت اصناف آبیک از عوارض و مالیات/ وجود بحران در واحدهای صنفی و ابطال 230 پروانه کسب

آبیکی ها در راستای "طرح لبیک" رکاب زدند

خیز زودهنگام تبلیغات کاندیداهای آبیکی و وعده‌های آبکی!

راه‌اندازی تصفیه‌خانه اضطراری آب در آبیک/ آب سد طالقان به آبیک برسد نیاز به چاه جدید نیست

لزوم تسریع مسئولان خدمات رسان برای انشعابات آرامستان جدید آبیک/مراحل پایانی تحویل زمین 90 هکتاری برای احداث پارک جنگلی

روند صعودی بستری بیماران کرونایی در آبیک/سالمندان جامانده از واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند/برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی نگران کننده ست

نگاهی به عملکرد چهار ساله شورای اسلامی شهر آبیک در دوره پنجم

اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر آبیک در خصوص عملکرد دوره پنجم

راه اندازی صفحه انتخابات شوراها در شهرستان آبیک با سه پیشنهاد خوب به کاندیداها

سه پیشنهاد خوب به کاندیداهای شورای شهر و روستا در شهرستان آبیک

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

پروژه‌ ساختمان میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی آبیک؛ مدفون در خاک/حال ناخوش آثار تاریخی و باستانی روستاهای شهرستان

7 داوطلب شوراهای شهر در شهرستان آبیک رد صلاحیت شدند/تبلیغات زودهنگام تعدادی از داوطلبان و پرونده‌سازی برای آنان

مشارکت بیش از 3 میلیارد ریالی آبیکی ها در پویش همدلی/توزیع 214 سبد غذایی بین مددجویان زیرپوشش بهزیستی

پیاده‌راه و بوستان بعثت آبیک جولانگاه معتادین و موتورسواران نشود

جزئیات کشف 2 جسد در کانال‌های آب کشاورزی آبیک/از قتلِ زنی در تهران تا مرگ نامعلوم مرد جوان

اجرای طرح نذر قربانی به همت حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) آبیک/توزیع 150 کیلوگرم گوشت گرم بین نیازمندان

ابتلا و فوت 1338 آبیکی به کرونا طی امسال/واکسیناسیون 988 سالمند بالای 80 سال/15 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند

آمار بستریهای کرونایی در آبیک به 16.5 درصد رسید/ممنوعیت فعالیت تالارها و برگزاری مراسم عزا و عروسی/برگزاری نماز عید فطر در 4 شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک