آخرين مطالب

فرماندار آبیک بیان کرد:

امیدی برای انتقال بیمار کرونایی از آبیک به قزوین نیست/لزوم پایش کرونایی محیطهای کارگری اخبار شهرستان

امیدی برای انتقال بیمار کرونایی از آبیک به قزوین نیست/لزوم پایش کرونایی محیطهای کارگری

  بزرگنمايي:

فرماندار آبیک با اشاره به اجرای طرح محدودیت‌ها از امروز در این شهرستان بر پایش محیط‌های کارگری و خودداری بانک‌ها و دستگاه‌های خدمات رسان عمومی  از اخطار به مردم طی این مدت تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک، شهرام احمدپور در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با کرونا شهرستان آبیک اظهار کرد: با توجه به مطلوب نبودن شرایط و وضعیت موجود کرونایی در شهرستان آبیک اگر محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی به نحو احسن اجرا نشود شرایط خطرناکی پیش رو خواهیم داشت که از نظر امکانات و تجهیزات درمانی و بیمارستانی هم وضعیت مناسبی نداریم از سویی با توجه به تکمیل ظرفیت بیمارستان‌های استان قزوین، هیچ امیدی برای پذیرش بیمار از آبیک به استان را هم نداریم.
وی افزود: تنها دلگرمی و  نور امیدبخش که  در انتظار آن هستیم ماه مبارک رمضان است که باعث بهبود وضعیت کرونایی خواهد شد گرچه نباید به هیچ عنوان از رعایت کردن پروتکل‌ها غافل شویم.
فرماندار شهرستان آبیک مراکز صنعتی، تولیدی و خدماتی را از مراکز خطرساز در شیوع ویروس کرونا ذکر و ادامه داد: محیطهای کارگری نیازمند پایش است چرا که ممکن است افراد به دلیل مسافرت و غیربومی بودن در این مراکز ناقل بیماری باشند و افراد زیادی را درگیر شوند.
احمدپور اضافه کرد: همه محدودیت‌های اعلام شده وضعیت قرمز کرونایی از امروز در شهرستان آبیک اجرایی می‌شود که از بعد از ظهر امروز اکیپ‌هایی متشکل از اصناف، نیروی انتظامی و فرمانداری و ... تشکیل و نظارتها و بازرسیها قویتر صورت می‌گیرد.
وی خاطرنشان کرد: مسئولان ذیربط باید نظارت دقیق بر اجرای محدودیت‌ها داشته باشند و با هر صنفی که پروتکل‌های بهداشتی و محدودیتها را رعایت کنند با جدیت و بدون اغماض برخورد کنند و در هیچ شرایطی واسطه گری نکنند چرا که موج چهارم بیماری کرونا طبق شواهد و مستندات ارائه شده توسط مسئولان مربوطه خطرناکتر است.
این مسئول بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله ماسک زدن در ادارات توسط روسا، کارمندان و مراجعان تاکید و تصریح کرد: بازدید سرزده از ادارات را خواهیم داشت و اگر کارمند یا ارباب رجوعی فاقد ماسک باشد با رئیس اداره برخورد خواهد شد و نیاز نیست به افرادی که کار ضروری در ادارات ندارند اجازه ورود داده شود.

با جان مردم معامله نکنید

فرماندار شهرستان آبیک افزود: لازم است دستگاه‌های خدماتی همچون آب، برق و گاز و نیز بانک‌ها در دو هفته اجرای محدودیت‌ها به مردم فرصت دهند و از دادن اخطارهای مختلف خودداری کنند، همچنین تمام فعالیت‌های ورزشی و فعالیت آموزشگاهها  و تمام فعالیت‌های مشاغل 2و 3 و 4 باید تعطیل شود.
احمدپور ادامه داد: در صورتی که صنفی باز باشد و پروتکل‌های بهداشتی از طرف متصدی صنف یا مشتری رعایت نشود و هر دو فاقد ماسک باشند بدون اغماض و ترحم واحد صنفی باید پلمپ شود و بهانه‌ها و عذرها پذیرفته نمی‌شود چرا که جان مردم با بی مبالاتی یک سری افراد نباید معامله شود.
وی اضافه کرد: ممنوعیت تردد شبانه پابرجاست و سختگیرانه تر خواهد شد و ورودی‌های شهرستان آبیک کنترل و نمازهای یومیه مساجد هم تعطیل می‌شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: دورکاری کارمندان ادارات در صورت لزوم و عدم نیاز ضروری به وجود آنها در ادارات، نهایتا باید 2 روز باشد.
فرماندار شهرستان آبیک با اشاره به تهیه 3 هزار بسته معیشتی در قالب نهضت کمک مومنانه ویژه ماه مبارک رمضان توسط سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک، بر ورود جدی و پای کار بودن همه مسئولان در این امر خداپسندانه به عنوان باقیات صالحات تاکید کرد و افزود: با اجرای این طرح بخشی از دغدغه‌های نیازمندان و آسیب دیده از کرونا رفع می‌شود.

دلها را برای نورانی شدن از کینه و نفاق پاک کنیم
حجت الاسلام سیدمحمد حسینی میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک هم در این جلسه با اشاره روزهای پایانی ماه شعبان المعظم بر خالی کردن دلها از کینه از جمله کینه سیاسی، اجتماعی و...، نفاق، عداوت و دورویی تاکید کرد و گفت: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی دلی بی کینه داشت و همه در دل ایشان جا می‌شدند و مصداق بارز آیه«أَشِدّاءُ عَلَى الكُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم»بود؛ چوب خط ایشان اصلاح طلبان و اصولگرایان نبود و با تمام طیفها ارتباط نزدیکی داشتند.
وی خطاب به مسئولان گفت: دل را از کینه و عداوت پاک کنید تا نور حاصل از این کار ارزنده شهرستان را مدیریت کند همچون حاج قاسم سلیمانی که با نور وجود خود اوصاع و شرایط مختلف را مدیریت می کرد.
امام جمعه شهرستان آبیک با تاکید بر کنترل و مدیریت اوضاع کرونایی این شهرستان با جدیت و قاطعیت توسط مسئولان اجرایی و قضایی تصریح کرد: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و اجرای طرح کمک مومنانه، خیران لازم است پای کار آورده شوند که با محوریت مساجد، برنامه‌هایی را برای مساعدت به نیازمندان شهرستان در دستور کار داریم.

اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر در قالب زدن ماسک و توزیع ماسک
سرهنگ مهدی صادق پور فرمانده سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک در ادامه این جلسه گفت: آمادگی لازم برای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی وجود دارد و تعداد آموزشها برای برادران و خواهران بسیجی جهادگر  افزایش یافته و تعداد افراد بیشتری در این طرح ورود خواهند یافت.
وی بر نظارتهای جدی تر و بیشتر در اجرای طرح محدودیت‌ها تاکید کرد و افزود: با توجه به قرار داشتن در شرایط پیک کرونایی لازم است طرح مذکور به نحو احسن اجرایی شود؛ لازم مسئولان آموزش و پرورش شهرستان آبیک در برنامه شاد نسبت به فرهنگ سازی در خصوص پیشگیری از کرونا اقدام کنند.
این مسئول نظامی بر تذکر مسئولان اتاق اصناف به زیرمجموعه های خود اعم از اتحادیه‌ها و اصناف در راستای اجرای طرح محدودیت‌ها تاکید و ادامه داد: لازم است تیم‌های حمایتی، مراقبتی و نظارتی در اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی همه جانبه به کنترل و پیشگیری از کرونا بپردازند که قرنطینه معکوس و جلوگیری از افراد مبتلا و توجه به معیشت نیازمندان  مورد توجه بیشتری قرار می‌گیرد.
فرمانده سپاه ناحیه امام صادق علیه السلام شهرستان آبیک اضافه کرد: در قالب اجرای امر به معروف و نهی از منکر در قالب زدن ماسک و توزیع ماسک برنامه‌هایی در دستور کار قرار می‌گیرد.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جدول اسامی منتخبان دورۀ ششم شوراهای اسلامی شهرها در استان قزوین+شهرهای آبیک

پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصدی پروژه خط انتقال آب آبیک

حماسه حضور آبیکیها در پای صندوق‌های رأی + انتظارات از رئیس جمهور و شوراهای آینده

مشارکت قابل قبول مردم آبیک در انتخابات تا این لحظه/ احضار و ارشاد برخی افراد به شعبات رسیدگی به دلیل تخلفات انتخاباتی

16 تذکر کتبی به کاندیداهای شورای شهر در آبیک/ نظارت و رصد تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش رای در روز انتخابات

برای هیچ کاندیدایی در آبیک پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل نشده است

پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی (شهید حسنی) آبیک افتتاح شد

تشکیل 8 پرونده تخلفاتی برای کاندیداهای آبیک/مقابله با پول‌های کثیف و خرید و فروش رای/88 صندوق رای پذیرای 72 هزار آبیکی

خروجی فاضلاب تصفیه خانه آبیک استاندارد نیست/ دشت الله آباد کانون ریزگرد شد/افزایش چَرای دام در ارتفاعات و آسیب به محیط زیست ​

پیمانکار پروژه آموزشی خیرّساز در آبیک معطّل آب است/گلایه از دهیاران به دلیل سرقت از مدارس تخریبی روستاها/نواقص مدرسه سمائیان رفع شود

پیگیری آلایندگی اخیر کارخانه سیمان توسط محیط زیست آبیک/ اجرای طرح توسعه و احداث تصفیه‌خانه 8 واحد گاوداری و خدماتی در شهرستان

رسانه های آبیک در فضای مجازی جایگزین مناسب برای هزینه گزاف ستادهای 100 میلیونی / خانه مطبوعات کاندیداها را به مردم معرفی می کند/ نقد و بررسی عملکرد کاندیداهای با سابقه مدیریتی در شوراهای گذشته

تعیین 3 مرکز برای خرید خوشه‌های طلایی در آبیک/ تولید مرغوبترین گندمِ استان و بی کیفیت ترین نان مصرفی به دست مردم شهرستان/1000 تومان قیمت خرید گندم پاداش و تعهدی است؟

خانه فرهنگ آبیک افتتاح شد/ راه اندازی نخستین دفتر رسمی سینمای جوان قزوین در شهرستان آبیک

کشف سیگار، کود و لوازم آرایشی قاچاق در آبیک

معافیت اصناف آبیک از عوارض و مالیات/ وجود بحران در واحدهای صنفی و ابطال 230 پروانه کسب

آبیکی ها در راستای "طرح لبیک" رکاب زدند

خیز زودهنگام تبلیغات کاندیداهای آبیکی و وعده‌های آبکی!

راه‌اندازی تصفیه‌خانه اضطراری آب در آبیک/ آب سد طالقان به آبیک برسد نیاز به چاه جدید نیست

لزوم تسریع مسئولان خدمات رسان برای انشعابات آرامستان جدید آبیک/مراحل پایانی تحویل زمین 90 هکتاری برای احداث پارک جنگلی

روند صعودی بستری بیماران کرونایی در آبیک/سالمندان جامانده از واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند/برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی نگران کننده ست

نگاهی به عملکرد چهار ساله شورای اسلامی شهر آبیک در دوره پنجم

اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر آبیک در خصوص عملکرد دوره پنجم

راه اندازی صفحه انتخابات شوراها در شهرستان آبیک با سه پیشنهاد خوب به کاندیداها

سه پیشنهاد خوب به کاندیداهای شورای شهر و روستا در شهرستان آبیک

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

پروژه‌ ساختمان میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی آبیک؛ مدفون در خاک/حال ناخوش آثار تاریخی و باستانی روستاهای شهرستان

7 داوطلب شوراهای شهر در شهرستان آبیک رد صلاحیت شدند/تبلیغات زودهنگام تعدادی از داوطلبان و پرونده‌سازی برای آنان

مشارکت بیش از 3 میلیارد ریالی آبیکی ها در پویش همدلی/توزیع 214 سبد غذایی بین مددجویان زیرپوشش بهزیستی

پیاده‌راه و بوستان بعثت آبیک جولانگاه معتادین و موتورسواران نشود

جزئیات کشف 2 جسد در کانال‌های آب کشاورزی آبیک/از قتلِ زنی در تهران تا مرگ نامعلوم مرد جوان

اجرای طرح نذر قربانی به همت حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) آبیک/توزیع 150 کیلوگرم گوشت گرم بین نیازمندان

ابتلا و فوت 1338 آبیکی به کرونا طی امسال/واکسیناسیون 988 سالمند بالای 80 سال/15 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند

آمار بستریهای کرونایی در آبیک به 16.5 درصد رسید/ممنوعیت فعالیت تالارها و برگزاری مراسم عزا و عروسی/برگزاری نماز عید فطر در 4 شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک