آخرين مطالب

در گفت و گوی آبیک فردا با دبیر کمیسیون بهداشت مجلس مطرح شد؛

کیفیت آب شرب آبیک، بسیار نامطلوب است/ پیگیری آلودگی آب و هوای آبیک در فراکسیون محیط زیست مجلس اخبار استان

کیفیت آب شرب آبیک، بسیار نامطلوب است/ پیگیری آلودگی آب و هوای آبیک در فراکسیون محیط زیست مجلس

  بزرگنمايي:

دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به جمعیت 100 هزار نفری شهرستان آبیک و شرایط موجود در این شهرستان باید گفت که امکانات و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی و بیمارستانی زیبنده شهروندان آبیکی نیست.
فاطمه محمدبیگی در گفت‌وگو با خبرنگار آبیک فردا در پاسخ به این که وضعیت زیرساخت‌های بهداشت و درمان و بیمارستانی شهرستان آبیک را چگونه ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد: با توجه به جمعیت 100 هزار نفری شهرستان آبیک و شرایط موجود در این شهرستان باید گفت که امکانات و زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی زیبنده شهروندان آبیکی نیست و ما هم از بابت این موضوع شرمنده مردم هستیم. انصافا طی یک سال گذشته تلاش‌های بسیار زیادی در حوزه بیمارستانی و زیرساخت‌های درمان و بهداشت شهرستان آبیک کشیده شده و نتایج تلاش‌های مسئولان پیشین هم در حال به ثمر نشستن است و امسال عملا موفق شدیم مجددا به نحو احسن بیمارستان شهدای آبیک را راه‌اندازی کنیم.نیروهای تخصصی به بیمارستان شهدای آبیک رسیده، دستگاه‌های جدید در حال نصب شدن هستند، تخت‌های آی‌سی‌یو در حال افزایش بوده و امیدواریم با اختصاص فضای فیزیکی بیشتر به این بیمارستان، بتوانیم امکان خدمت‌رسانی را افزایش دهیم.از زحمات مسئولان بیمارستان خصوصی ولی‌عصر (عج) شهرستان آبیک که در مقابله با کرونا بیشترین همکاری را با مسئولان داشتند قدردانی می‌کنم اما در مجموع باید گفت که قطعا با آنچه که باید این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان داشته باشد خیلی فاصله وجود دارد اما مطمئن باشید تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد:اینکه اخیرا منتشر شد از بین 65 دانشگاه علوم پزشکی کشور، قزوین ششمین رتبه را از لحاظ  تجهیزات بیمارستانی أخذ کرده، بیانگر این است که مسئولان استان قزوین اعم از استانداری و فرمانداری، نمایندگان مجلس و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در تلاش هستند امکانات و تجهیزات برای مردم فهیم، انقلابی و شهیدپرور استان به ویژه شهرستان آبیک جذب شود.

کیفیت آب شرب آبیک بسیار نامطلوب است
این نماینده مجلس در خصوص وضعیت آب شرب شهر آبیک، کیفیت آب شرب این شهر را بسیار نامطلوب ذکر و اذعان کرد: چندی قبل با خانم رفیعی ، رئیس کمیسیون محیط زیست مجلس صحبت کردم و مقرر شد ایشان سفری به قزوین و آبیک داشته باشند .
محمدبیگی در پاسخ به این مطلب که شنیده شده وضعیت آب شرب شهر آبیک نامطلوب‌تر شده، بیان کرد: سنگینی آب آبیک بسیار بالاست اما از غلظت نیترات آن اطلاع دقیقی ندارم. دبیر کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد:یکی از چیزهایی که در فراکسیون محیط زیست پیگیری کردم آلودگی آب شرب آبیک بود و یکی از دلایلی است که ما به جد پیگیر انتقال آب از سد طالقان را به آبیک هستیم بحث‌های محیط زیستی آب شرب است این را هم به طور ویژه از این باب بررسی می‌کنیم.
محمدبیگی گفت:آب آبیک از لحاظ غلظت مواد معدنی داخل آن اصلاً مناسب نیست که در اختیار مردم گرفته شود ، سختی آب بالاست و کدورت آن نیز بالا می باشد و لذا از این باب هم پیگیر هستیم.
وی افزود:وضعیت آب شرب شهر آبیک  موجب شده مسئولان استان قزوین جدیت و اهتمام بیشتری برای تکمیل پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک داشته باشند.در حوزه آبیک قاعدتا اولین پروژه ، پروژه آب شرب آبیک و بحث انتقال آب از سد طالقان به آبیک می باشد. مستمر جلسات ای داریم که در واقع مدیران استان استاندار محترم شرکت آب منطقه‌ای استان در آن جلسه حضور دارند و جلسه‌ای با آقای نوبخت برگزار کردیم. در شورای اداری استان نیز موضوع را پیگیری کرده با سازمان برنامه و بودجه و معاونینش در این خصوص نیز جلساتی برگزار کردیم و نهایتا بازدیدهای میدانی که من تا به امروز از پروژه انجام داده‌ام و همینطور در جلسه با امام جمعه محترم و تقریباً هر کجا که می‌شد در بحث آبیک پیگیری‌های لازم را انجام دادیم. از وقتی که مجلس یازدهم به روی کار آمده با حمایت نمایندگان استان و همکاری خوب دکتر سیاهکلی اعتبارات خوبی را جذب پروژه سدطالقان توانستیم بکنیم.

تسریع در اجرای انتقال آب سد طالقان به قزوین پیگیری می‌شود

اعتبارات حوزه آب منطقه‌ای در استان سال 1398 حدود 22 میلیارد تومان بود که سال 99 این مقدار به 300 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است با حضور نمایندگان مجلس یازدهم توانستیم این کار را، آن هم در بدترین شرایط اقتصادی انجام دهیم که نشان دهنده این است که تلاش ها و پیگیری ها به گرفتن حق می‌انجامد.هرکجا که بشود. در واقع این موضوع قابل پیگیری و پایمردی و اقتدار ما در پیگیری به نظر می‌آید باعث شده کل ظرفیت استان و کشور در این حوزه به عرصه بیاید و در واقع ما تا اینجا، پروژه آب آبیک را هم از مرحله رکود خارج کردیم و هم به حمدلله در سال 1400 مردم شاهد به ثمر رسیدن فاز اول این پروژه یعنی انتقال آب آن به شهر آبیک خواهند بود.پروژه چون پروژه خیلی بزرگی است و حداقل بالای 1500 میلیارد تومان قیمت پروژه میباشد حدوداً به چند فاز تقسیم بندی شده است که بعد از فاز اول فاز تکمیل تصفیه خانه و در ادامه تکمیل فازهای بعدی برای انتقال به 25 شهر و 194 روستا می باشد که البته به 28 شهر افزایش پیدا کرده است. الان هم آخرین قسمت خرید لوله ها در حال اجراست مناقصه آخر هم برگزار شده و مقداری هم به صورت اوراق می‌باشد که اوراق ها توسط اداره آب منطقه‌ای پیگیری شده است.نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: در خصوص آب آبیک نیز مجدانه پیگیر انتقال آب سد طالقان به آبیک هستیم و جلسه‌ای نیز با مسئولان شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین برگزار کردیم؛ در حال حاضر مناقصه‌ها انجام شده و یک سِری از لوله‌ها وارد شده، یک سِری از لوله‌ها هم از فولاد مبارکه أخذ شده و یک سِری دیگر هم در حال تولید هستند و به نظر می‌رسد به زودی و در سال 1400 شاهد رسیدن آب سد طالقان به آبیک باشیم.

پیگیری آلودگی هوای آبیک در فراکسیون محیط زیست مجلس
در بحث آلودگی هوای آبیک نیز همراه با کلانشهرها، متاسفانه آبیک در سال 99رکورد زده است و ضریب آلودگی آن بسیار افزایش داشته است، در این راستا پیگیری‌های ما در فراکسیون محیط زیست این نتیجه را نشان داده که 6 نیروگاه بزرگ این کشور که در اطراف تهران وجود دارد و یکی از آنها نیروگاه شهید رجایی است که به دلیل کمبود گاز در حال مصرف مازوت و گازوئیل می باشد که متاسفانه هر دو سوخت در حال استفاده است .

منشاء بخشی از آلودگی هوای آبیک خارج از استان است

وی افزود: جلسه‌ای را منعقد کردیم و از طرف فراکسیون محیط زیست در جلسه ای از کمیسیون اصل 90 هر 12 ارگان هر دو ماه یکبار گزارشی از وضعیت نیروگاه هایی که در اطراف تهران وجود دارد و مصرف سوخت آنها داده شود اعتراضی هم به سازمان محیط زیست در این زمین داشتیم و در خصوص جلوگیری از مصرف سوخت مازوت هنوز نتایج لازم به دست نیامده است ما از طریق کمیسیون اصل 90 و فراکسیون محیط زیست این موضوع را به طور جدی پیگیری می کنیم من در این زمینه هم تذکر شفاهی داده‌ام و هم در واقع به صورت کتبی از طریق فراکسیون محیط زیست پیگیر می باشم.

تکمیل کادر پرسنل بیمارستان شهدا
پرسنل بیمارستان شهدا در حال تکمیل است و ما به دنبال آن هستیم که در استان 46 نفر نیروی تخصصی برای استخدام قرار دهیم که قسمتی از این تعداد به بیمارستان شهدای آبیک اختصاص پیدا کرده است تکمیل خدمات پزشکی و درمانی در بیمارستان دولتی آبیک از برنامه‌های ماست در این زمینه هم نیروهای تخصصی هم پرستاری و نیز بیمارستانی را اضافه کردیم به جز سی تی اسکن در حال پیگیری است در مجموع بیش از 550 نیروی جدید از طریق آزمون استخدامی وارد سیستم پزشکی و بیمارستانهای تابعه علوم پزشکی در استان قزوین قرار می گیرند که تعدادی از آن‌ها به بیمارستان شهدای آبیک اختصاص خواهد یافت این امر با پیگیری مجدانه ما در کمیسیون بهداشت این موضوع عملی شده است.

فعالیت بیمارستان 50 تختخوابی شهدای آبیک از اول دیماه آغاز می شود

محمدبیگی افزود: در بحث ملزومات پزشکی و تجهیزات پزشکی داروسازی و تکمیل آی‌سی‌یو و دستگاه‌های دیالیز هم جزو ابزار و وسایلی بوده که از وزارت بهداشت گرفتیم که تعدادی از آنها به بیمارستان شهدای آبیک می‌رسد در بودجه 1400 هم برای تعمیرات و تجهیز بیمارستان‌های قزوین پیشنهاد کردیم مبلغ سرانه برای تعمیرات و تجهیزات پزشکی که سهمی از آن به بیمارستان شهدا می‌رسد که این سهم به دو برابر افزایش پیدا کرده است .
وی در پایان اظهار داشت: دو پیشنهاد را نمایندگان استان اجازه دارند بطور ویژه در کمیسیون تلفیق پیگیری کنند که از این دو مورد یکی بحث آب آبیک است که به طور ویژه به مجمع نمایندگان ارائه خواهد داده شد و دیگری هم بحث بیمارستان 700 تختخوابی است که به صورت ویژه در دستور افزایش بودجه از کمیسیون ویژه بودجه 1400 قرار گرفته است.نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جدول اسامی منتخبان دورۀ ششم شوراهای اسلامی شهرها در استان قزوین+شهرهای آبیک

پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصدی پروژه خط انتقال آب آبیک

حماسه حضور آبیکیها در پای صندوق‌های رأی + انتظارات از رئیس جمهور و شوراهای آینده

مشارکت قابل قبول مردم آبیک در انتخابات تا این لحظه/ احضار و ارشاد برخی افراد به شعبات رسیدگی به دلیل تخلفات انتخاباتی

16 تذکر کتبی به کاندیداهای شورای شهر در آبیک/ نظارت و رصد تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش رای در روز انتخابات

برای هیچ کاندیدایی در آبیک پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل نشده است

پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی (شهید حسنی) آبیک افتتاح شد

تشکیل 8 پرونده تخلفاتی برای کاندیداهای آبیک/مقابله با پول‌های کثیف و خرید و فروش رای/88 صندوق رای پذیرای 72 هزار آبیکی

خروجی فاضلاب تصفیه خانه آبیک استاندارد نیست/ دشت الله آباد کانون ریزگرد شد/افزایش چَرای دام در ارتفاعات و آسیب به محیط زیست ​

پیمانکار پروژه آموزشی خیرّساز در آبیک معطّل آب است/گلایه از دهیاران به دلیل سرقت از مدارس تخریبی روستاها/نواقص مدرسه سمائیان رفع شود

پیگیری آلایندگی اخیر کارخانه سیمان توسط محیط زیست آبیک/ اجرای طرح توسعه و احداث تصفیه‌خانه 8 واحد گاوداری و خدماتی در شهرستان

رسانه های آبیک در فضای مجازی جایگزین مناسب برای هزینه گزاف ستادهای 100 میلیونی / خانه مطبوعات کاندیداها را به مردم معرفی می کند/ نقد و بررسی عملکرد کاندیداهای با سابقه مدیریتی در شوراهای گذشته

تعیین 3 مرکز برای خرید خوشه‌های طلایی در آبیک/ تولید مرغوبترین گندمِ استان و بی کیفیت ترین نان مصرفی به دست مردم شهرستان/1000 تومان قیمت خرید گندم پاداش و تعهدی است؟

خانه فرهنگ آبیک افتتاح شد/ راه اندازی نخستین دفتر رسمی سینمای جوان قزوین در شهرستان آبیک

کشف سیگار، کود و لوازم آرایشی قاچاق در آبیک

معافیت اصناف آبیک از عوارض و مالیات/ وجود بحران در واحدهای صنفی و ابطال 230 پروانه کسب

آبیکی ها در راستای "طرح لبیک" رکاب زدند

خیز زودهنگام تبلیغات کاندیداهای آبیکی و وعده‌های آبکی!

راه‌اندازی تصفیه‌خانه اضطراری آب در آبیک/ آب سد طالقان به آبیک برسد نیاز به چاه جدید نیست

لزوم تسریع مسئولان خدمات رسان برای انشعابات آرامستان جدید آبیک/مراحل پایانی تحویل زمین 90 هکتاری برای احداث پارک جنگلی

روند صعودی بستری بیماران کرونایی در آبیک/سالمندان جامانده از واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند/برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی نگران کننده ست

نگاهی به عملکرد چهار ساله شورای اسلامی شهر آبیک در دوره پنجم

اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر آبیک در خصوص عملکرد دوره پنجم

راه اندازی صفحه انتخابات شوراها در شهرستان آبیک با سه پیشنهاد خوب به کاندیداها

سه پیشنهاد خوب به کاندیداهای شورای شهر و روستا در شهرستان آبیک

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

پروژه‌ ساختمان میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی آبیک؛ مدفون در خاک/حال ناخوش آثار تاریخی و باستانی روستاهای شهرستان

7 داوطلب شوراهای شهر در شهرستان آبیک رد صلاحیت شدند/تبلیغات زودهنگام تعدادی از داوطلبان و پرونده‌سازی برای آنان

مشارکت بیش از 3 میلیارد ریالی آبیکی ها در پویش همدلی/توزیع 214 سبد غذایی بین مددجویان زیرپوشش بهزیستی

پیاده‌راه و بوستان بعثت آبیک جولانگاه معتادین و موتورسواران نشود

جزئیات کشف 2 جسد در کانال‌های آب کشاورزی آبیک/از قتلِ زنی در تهران تا مرگ نامعلوم مرد جوان

اجرای طرح نذر قربانی به همت حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) آبیک/توزیع 150 کیلوگرم گوشت گرم بین نیازمندان

ابتلا و فوت 1338 آبیکی به کرونا طی امسال/واکسیناسیون 988 سالمند بالای 80 سال/15 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند

آمار بستریهای کرونایی در آبیک به 16.5 درصد رسید/ممنوعیت فعالیت تالارها و برگزاری مراسم عزا و عروسی/برگزاری نماز عید فطر در 4 شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک