آخرين مطالب

گزارشی از عملکرد دوره پنجم شورای اسلامی قشلاق

قشلاق در مسیر پیشرفت؛ از روستا تا شهرشدن شهر قشلاق

قشلاق در مسیر پیشرفت؛ از روستا تا شهرشدن

  بزرگنمايي:

شورای اسلامی قشلاق در آستانه هفته شوراها، گزارشی از عملکرد دوره پنجم این شورا و اقداماتی که توسط دهیاری و شهرداری تازه تاسیس قشلاق را منتشر کرد.
در ماههای پایانی سال آخر دوره پنجم شورای اسلامی قشلاق هستیم و به بهانه نزدیک شدن به 9 اردیبهشت روز شوراها در گفتگویی با سیدعباس حسینی رئیس شورای اسلامی قشلاق از عملکرد شورا و دهیاری که البته چندماهی است با تصویب هیئت دولت و ابلاغ استانداری بعنوان شهر قشلاق از آن یاد می شود پرسیدیم که از فعالیت های مختلفی گفته شد . حسینی گفت این دوره با زحمات همکارانمان در شورای اسلامی آقایان مرتضی علی بابایی ، سعید ارجمندنیا ، بهمن قلی پور و یوسف ربانی بعنوان اعضای شورا و علی اکبر قاسمی بعنوان دهیار اقدامات خوبی صورت گرفته که در ادامه از آبان ماه سال 99 شهر شدن قشلاق نیز اعلام شد و به عنوان شورای شهر و شهرداری فعایت ها ادامه یافت که مهمترین این اقدامات به شرح زیر جهت اطلاع  ملت شریف قشلاق و خوانندگان این نشریه اعلام می شود:
1- در ابتدای فعالیتهای شورای اسلامی، روستای قشلاق چندین سال با کمبود آب شرب مواجه بود . چاه جدید حفاری شده بود و با پیگیری شورای اسلامی دوره پنجم و با تشکیل جلسه های متعدد با مدیرکل استان و مدیریت شهرستان برای بررسی مشکلات آب و فاضلاب و همچنین راه اندازی چاه جدید و فاضلاب با اولویت بندی کارها عملیاتی گردید و اولین اقدام راه اندازی چاه جدید با حفاری و کمک شورای اسلامی و دهیاری وقت و لوله گذاری حدود 1000 متر برای انتقال آب از چاه جدید به مخزن  زیرزمینی صورت گرفت و  آب مورد نیاز روستا تأمین گردید .
2- تعداد 450 منهول فاضلاب از طریق پیمانکار فاضلاب تعویض و همسطح سازی گردید .
3- تکمیل و راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب زیرزمینی با مبلغی حدود 200 میلیون تومان .
4- اختلاف چندین ساله ای که بین شرکت آب و فاضلاب روستایی با تعدادی از اهالی در جریان بود و در دادگستری طرح دعوی گردیده بود با وساطت شورای اسلامی ، حل و فصل گردید و منهول انتقال فاضلاب در ضلع جنوبی ساختمان مسکونی بین جاده آبیک و کمال آباد نصب و در حال راه اندازی می باشد .
5- نصب تعداد 200 انشعاب جدید فاضلاب زیرزمینی برای مشترکین .
6- با توجه به گرفتگی چندین ساله لوله های فاضلاب و وصل غیرمجاز افراد و اعتراضات مکرر مردمی ، با پیگیری شورای اسلامی و دهیاری با اعزام واترجت در چندین مرحله تمام لوله های گرفته شده پس از شستشوی منهول ها سمپاشی و رفع گرفتگی گردید .
7- با توجه به نیاز شورای اسلامی و دهیاری به یک محل برای تشکیل جلسات ، با پیگیری شورای اسلامی و دهیاری سالن جلسات در ساختمان  دهیاری تکمیل و به بهره برداری رسیده که خوشبختانه تمامی جلسات روستا و جلسه با ادارات در این سالن برگزار می گردد .
8- در ابتدای شروع کار شورای اسلامی دوره پنجم ، پرداخت بدهی شورای قبل به مبلغ 90 میلیون تومان  بود که سه سال پیش با توجه به تورم آن زمان درآمد حدود چهارماه شورای جدید بود و بابت هزینه های شورای اسلامی قبلی پرداخت گردید .
9- پیگیری مستمر شهرشدن قشلاق و تشکیل جلسات با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی استان و چندین مرحله جلسه با فرماندار و بخشدار محترم .
10- با توجه به نیاز قشلاق از نظر فرهنگی به کتابخانه با پیگیری شورای اسلامی و دهیاری محترم الحمدلله با حمایت فرماندار محترم موافقت شده و پس از تحویل زمین به کتابخانه های عمومی ساختمان مذکور در حال احداث می باشد که علاوه بر توسعه فرهنگ کتابخوانی سالن مناسبی برای مطالعه دانش آموزان برای آمادگی برای کنکور خواهد بود.  
11- عقب نشینی تعداد 10 مورد و عریض شدن خیابانهای مورد نظر با هزینه حدود 30 میلیون تومان انجام شده است .
12-  با توجه به جدول گذاری چندین خیابان و  نیاز به تعویض لوله های قدیمی آب که دارای شکستگی بود با پیگیری شورای اسلامی  برای گرفتن لوله های مورد نیاز از شرکت آب و فاضلاب و لوله گذاری تعداد 5 خیابان صورت گرفت.
13- پیگیری زیرسازی و آسفالت خیابان شهید نادر طالبی و کوچه های والفجر 3 و 4 و 8 و شهید وادیزاده و کوچه میخک و شهید سلمانیها انجام شد.  
14- باتوجه به فرسودگی لوله های آب آشامیدنی و با پیگیری شورای اسلامی با مدیریت شرکت آب و فاضلاب و پس از کارشناسی و تهیه نقشه برای لوله گذاری حدود یک کیلومتر و دریافت لوله های فوق به متراژ 1000 متر با سایزهای 125 و 160  که در انبار دهیاری موجود است .
15- بانوجه به فرسودگی منبع آب آشامیدنی و پیگیری مستمر شورای اسلامی ودهیاری با مساعدت مدیریت محترم شرکت آب و فاضلاب و انتخاب پیمانکار ، پایه های فلزی منبع هوایی جدید به روستا ارسال شد و مخزن هوایی نیز ساخته شده است.


16- پیگیری بازنگری نقشه طرح هادی و اجرای آن از طریق بنیاد مسکن و  واریز حدود 30 میلیون تومان بابت اجرای آن صورت گرفته است.
17- خیابان امام خمینی (ره) که یکی از خواسته های بحق و چندین ساله مردم بوده و یکی از اولویت های کاری شورای اسلامی دوره پنجم بوده که با شروع کار شورای اسلامی و با پیگیری مستمر با تشکیل جلسات متعدد با نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، استاندار ، فرماندار و بخشدار ،مسئولان بنیاد مسکن و سایر ادارات ذیربط به همت دهیار و پیگیری ایشان پس از کارشناسی عملیات تعریض و جدول گذاری و جابجایی تیرهای برق و جابجایی کافوی مخابرات انجام شد و ان شاءالله با قول مساعدی که فرماندار محترم و بخشدار محترم داده اند فاز اول ضلع غربی به اتمام خواهد رسید و مابقی خیابان نیز در فاز بعدی ادامه می یابد.
18-  با پیگیری شورای اسلامی از طریق نماینده وقت مجلس شورای اسلامی آقای داود محمدی یک تشک کشتی  به ارزش 40 میلیون تومان دریافت و برای استفاده ورزشکاران به مدیریت سالن ورزشی تحویل شده است .
19- لایروبی رودخانه جعفر آباد درضلع شرقی محدوده روستا برای جلوگیری از رخنه سیلاب های شدید به داخل روستا و همچنین ترمیم و لایروبی دو پل رودخانه در زیر جاده آبیک -کمال آباد و احداث خاکریز حاشیه رودخانه به طول  300 متر انجام شده است.
20- جمع آوری حدود 210 قلاده سگ ولگرد طی سال گذشته و سال جاری و پیگیری جهت جمع آوری مابقی سگ های ولگرد در دستور کار است .  
21- جمع آوری کمکهای نقد وغیر نقدی در چندین نوبت برای اقشارآسیب پذیر باکمک و مساعدت خیرین بزرگوار .
22- ضد عفونی معابر روستا و بستن ورودی های فرعی برای کنترل ویروس کرونا و توزیع اقلام بهداشتی در این زمینه باهمکاری خوب بسیج، گروه جهادی شهید محبی تبار و با مساعدت کشاورزان و خیرین محترم و پرسنل دهیاری.
23- کاشت بیش از 300 نهال درمعابر اصلی روستا
24- ماسه ریزی اکثر معابر روستا
26- پیگیری و مکاتبه با اداره ثبت بابت ادعای آستان قدس و تشکیل جلسه با اهالی جهت دفاع از حقوق اهالی
27- پیگیری معرفی کارشناس دادگستری جهت بناهای قدیمی
28- تشکیل خانه هلال درساختمان دهیاری جهت برگزاری کلاسهای آموزشی امداد و نجات  جهت ایجاد آمادگی برای مقابله با حوادث و برگزاری چندین نوبت کلاس آموزشی برای اهالی
29- برگزاری کلاسهای آموزش حمایت از بنیان خانواده درسالن بسیج برای خانواده ها
30-ساماندهی زمین زباله و ماسه ریزی مسیر آن و عقد قرار داد با پیمانکار جهت جمع آوری ضایعات و ایجاد درآمد برای دهیاری
31- بیمه نمودن حدود 200 منزل مسکونی اهالی در مقابله حوادث آتش سوزی ، زلزله و سیل
32- ساماندهی محوطه دهیاری  شامل برق کشی پارکینگ ، دیوارکشی ، نصب دروازه ، قفسه بندی پارکینگ ، نصب پل ورودی و روشنایی و تجمیع ماشین آلاتنظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جدول اسامی منتخبان دورۀ ششم شوراهای اسلامی شهرها در استان قزوین+شهرهای آبیک

پیشرفت فیزیکی بیش از 70 درصدی پروژه خط انتقال آب آبیک

حماسه حضور آبیکیها در پای صندوق‌های رأی + انتظارات از رئیس جمهور و شوراهای آینده

مشارکت قابل قبول مردم آبیک در انتخابات تا این لحظه/ احضار و ارشاد برخی افراد به شعبات رسیدگی به دلیل تخلفات انتخاباتی

16 تذکر کتبی به کاندیداهای شورای شهر در آبیک/ نظارت و رصد تخلفات انتخاباتی از جمله خرید و فروش رای در روز انتخابات

برای هیچ کاندیدایی در آبیک پرونده تخلف انتخاباتی تشکیل نشده است

پایگاه جاده‌ای فوریت‌های پزشکی (شهید حسنی) آبیک افتتاح شد

تشکیل 8 پرونده تخلفاتی برای کاندیداهای آبیک/مقابله با پول‌های کثیف و خرید و فروش رای/88 صندوق رای پذیرای 72 هزار آبیکی

خروجی فاضلاب تصفیه خانه آبیک استاندارد نیست/ دشت الله آباد کانون ریزگرد شد/افزایش چَرای دام در ارتفاعات و آسیب به محیط زیست ​

پیمانکار پروژه آموزشی خیرّساز در آبیک معطّل آب است/گلایه از دهیاران به دلیل سرقت از مدارس تخریبی روستاها/نواقص مدرسه سمائیان رفع شود

پیگیری آلایندگی اخیر کارخانه سیمان توسط محیط زیست آبیک/ اجرای طرح توسعه و احداث تصفیه‌خانه 8 واحد گاوداری و خدماتی در شهرستان

رسانه های آبیک در فضای مجازی جایگزین مناسب برای هزینه گزاف ستادهای 100 میلیونی / خانه مطبوعات کاندیداها را به مردم معرفی می کند/ نقد و بررسی عملکرد کاندیداهای با سابقه مدیریتی در شوراهای گذشته

تعیین 3 مرکز برای خرید خوشه‌های طلایی در آبیک/ تولید مرغوبترین گندمِ استان و بی کیفیت ترین نان مصرفی به دست مردم شهرستان/1000 تومان قیمت خرید گندم پاداش و تعهدی است؟

خانه فرهنگ آبیک افتتاح شد/ راه اندازی نخستین دفتر رسمی سینمای جوان قزوین در شهرستان آبیک

کشف سیگار، کود و لوازم آرایشی قاچاق در آبیک

معافیت اصناف آبیک از عوارض و مالیات/ وجود بحران در واحدهای صنفی و ابطال 230 پروانه کسب

آبیکی ها در راستای "طرح لبیک" رکاب زدند

خیز زودهنگام تبلیغات کاندیداهای آبیکی و وعده‌های آبکی!

راه‌اندازی تصفیه‌خانه اضطراری آب در آبیک/ آب سد طالقان به آبیک برسد نیاز به چاه جدید نیست

لزوم تسریع مسئولان خدمات رسان برای انشعابات آرامستان جدید آبیک/مراحل پایانی تحویل زمین 90 هکتاری برای احداث پارک جنگلی

روند صعودی بستری بیماران کرونایی در آبیک/سالمندان جامانده از واکسن به مراکز تعیین شده مراجعه کنند/برگزاری میتینگ‌های انتخاباتی نگران کننده ست

نگاهی به عملکرد چهار ساله شورای اسلامی شهر آبیک در دوره پنجم

اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر آبیک در خصوص عملکرد دوره پنجم

راه اندازی صفحه انتخابات شوراها در شهرستان آبیک با سه پیشنهاد خوب به کاندیداها

سه پیشنهاد خوب به کاندیداهای شورای شهر و روستا در شهرستان آبیک

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

بازگشت محدودیت‌های کرونایی به آبیک/خودروهای غیربومی شهرستان را ترک کنند/میتینگ‌های تبلیغاتی جُرم است/مسئولان حق شرکت در تجمعات انتخاباتی را ندارند

پروژه‌ ساختمان میراث فرهنگی و موزه مردم شناسی آبیک؛ مدفون در خاک/حال ناخوش آثار تاریخی و باستانی روستاهای شهرستان

7 داوطلب شوراهای شهر در شهرستان آبیک رد صلاحیت شدند/تبلیغات زودهنگام تعدادی از داوطلبان و پرونده‌سازی برای آنان

مشارکت بیش از 3 میلیارد ریالی آبیکی ها در پویش همدلی/توزیع 214 سبد غذایی بین مددجویان زیرپوشش بهزیستی

پیاده‌راه و بوستان بعثت آبیک جولانگاه معتادین و موتورسواران نشود

جزئیات کشف 2 جسد در کانال‌های آب کشاورزی آبیک/از قتلِ زنی در تهران تا مرگ نامعلوم مرد جوان

اجرای طرح نذر قربانی به همت حوزه مقاومت بسیج ثارالله (ع) آبیک/توزیع 150 کیلوگرم گوشت گرم بین نیازمندان

ابتلا و فوت 1338 آبیکی به کرونا طی امسال/واکسیناسیون 988 سالمند بالای 80 سال/15 نفر در بیمارستان‌ها بستری هستند

آمار بستریهای کرونایی در آبیک به 16.5 درصد رسید/ممنوعیت فعالیت تالارها و برگزاری مراسم عزا و عروسی/برگزاری نماز عید فطر در 4 شهر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

متولیان نمونه تعلیم و تربیت آبیک تجلیل شدند

خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک مشکلات اجرایی ندارد/تخصیص مابقی اعتبار مصوب در آینده نزدیک

زندانی زیر 50 میلیون تومان بدهی در قزوین نداریم/آسیب بخش خصوصی در تمام رده ها از شرایط کرونایی/کاهش مشکلات تولیدکنندگان با پای کار بودن مسئولان آبیک

اهدای 3 هزار بسته معیشتی به نیت سردار دلها و شهدای شهرستان آبیک بین نیازمندان

آب بهای مدارس در حال احداث آبیک با کاربری آموزشی محاسبه شود/اختصاص 250 میلیون تومان به تجهیز و تعمیر مدارس/19 معلم نمونه شدند

نارضایتی خیّر و شهروندان آبیکی در پی رفع نشدن نواقص مدرسه سماییان توسط نوسازی قزوین

آخرین جزئیات پیگیری روند پیشرفت پروژه خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک

آغاز فعالیت برخی مشاغل با 30 درصد ظرفیت در آبیک/ابتلای 709 نفر به کرونا و 11 فوتی طی 2 هفته اخیر

پیش‌بینی 87 صندوق برای برگزاری انتخابات در آبیک/برگزاری انتخابات شوراها در 55 روستا

روند قابل قبول اجرای خط انتقال آب از سد طالقان به آبیک/بودجه اختصاص یافته به پروژه تزریق شود

به دنبال عرضه سوخت گازوئیل یورو در آبیک هستیم / لزوم همکاری بیشتر ادارات در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها

برنامه ریزی برای احداث واحد تولید خاک پوششی با دانش روز اروپا در آبیک

دشت الله آباد آبیک رو به خشکی است/کاهش بارندگی‌ها و عدم تخصیص حقابه 2 عامل اصلی

از آراء مردم صیانت خواهیم کرد/ تحقق حد نصاب در تعداد ثبت نامی ها در همه روستاهای آبیک

استفاده از ظرفیت معتمدین و اقشار مختلف آبیک برای پیشگیری از جرم در تمام محلات/ اخذ تصمیمات مطلوب در حوزه پیشگیری و برخورد با مجرمان

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک