آخرين مطالب

امام جمعه آبیک خواستار شد:

اتمام پروژه های نیمه تمام دولت‌های قبل / پیغمبرکوه تبدیل به پهنه شود/ لزوم تقدیر از همه نقش آفرینان آبرسانی به آبیک اخبار شهرستان

اتمام پروژه های نیمه تمام دولت‌های قبل / پیغمبرکوه تبدیل به پهنه شود/ لزوم تقدیر از همه نقش آفرینان آبرسانی به آبیک

  بزرگنمايي:

نماز جمعه این هفته شهرستان آبیک به امامت حجت‌الاسلام حسینی‌میرامینی امام جمعه شهرستان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آبیک،  حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی‌میرامینی امام جمعه شهرستان آبیک در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد حضرت ولی عصر عجل الله فرجه شهر آبیک برگزار شد،  ضمن توصیه به تقوای الهی اظهار داشت: خداوند در آیه 24 سوره ابراهیم  می فرماید: أَلَمْ تَرَ كَیْفَ ضَرَبَ اللهُ مَثَلاً كَلِمَةً طَیِّبَةً كَشَجَرَةٍ طَیِّبَةٍ أَصْلُها ثابِتٌ وَ فَرْعُها فِی السَّماءِ
آیا ندیدى چگونه خداوند «کلمه‌ی طیّبه» [و گفتار پاکیزه] را به درخت پاکیزه‌اى تشبیه کرده که ریشه‌ی آن [در زمین] ثابت و شاخه‌ی آن در آسمان است؟!
وی افزود: کلمه طیبه یعنی خوب بودن یعنی اگر می خواهید خوب باشید،مثل درخت خوب باشید که ریشه عمیق دارد و تنه و شاخه به آسمان می رسد و در همه جهات رشد کنید.  باید روح را سعه داده و رشد کرد، زیرا ریشه همه بدبختی ها در حقارت نفس است، مثلا حسادت برای بنده ای که کوچک است و بر اساس حقارت نفس خود می بیند، تصمیم می گیرد و عمل می کند .
میرامینی در ادامه اظهار داشت: تقوا پیشه کن ، یعنی مواظب باش روحت حقیر نشود. چرا برخی زود عصبانی می شوند و بددهنی می کنند ؟ چون ریشه آن در حقارت نفس است .هیهات از کسانی که نماز می خوانند  روزه می گیرند ، برای امام زمان (عج) و برای محرم کار می کنند و می دوند ،اما روحشان رشد نمی کند. "ویل للمصلین " یک‌عمر در مسیر است اما روحش رشد نکرده است.
خطیب جمعه آبیک تصریح کرد: عمر سعد برای چه امام حسین را کشت؟ برای ملک ری ، امام او را به بهشت و آخرت نیکو دعوت کرد اما نپذیرفت و حتی در پاسخ به امام که فرمود از گندم ری نخواهی خورد،گفت جو می خورم.
وی گفت: دیگران به چه بهایی امام را کشتند؟ به بی ارزشترین چیزها مثل یک انگشتری و قاتلان امام حسین علیه السلام حقیر بودند و حقارت بدبختی کمی نیست .
وی افزود: برخی غیبت می کنند، تهمت می زنند و تخریب می کنند که ریشه اش در حقارت است و احساس کمبود می کنند، با غیبت و تهمت می خواهند دیگران را تخریب کنند و باید توجه کرد تا به حقارت نفس دچار نشویم.
امام جمعه آبیک با اشاره حضور خود در اجلاسیه اخیر ائمه جمعه کشور و دیدار با مسئولان نظام، قوای سه گانه و دیدار با رهبری معظم انقلاب اظهار داشت: جلسات صریحی بود و ائمه جمعه سئوالات محکم و قاطعی داشتند از مسئولان و رهبری عزیز نیز یکسزی مطالب را خطاب به ائمه جمعه و یکسری را نیز خطاب به مردم فرمودند، مثلاً فرمودند امام جمعه مرجع مراجعات مردم است، چون خیلی دسترسی به مسئولان ندارند و راحت تر به امام جمعه دسترسی پیدا می کند مشکلات را با آنان مطرح می کنند و این در حالی است که مسئول آنها امام جمعه نیست و فرمودند به مردم بگویید این کار امام جمعه نیست و از مسئولان مطالبه داشته باشند و امام جمعه هم داهیانه محوریت را به عهده بگیرد و کار پیگیری شود .
حسینی میر امینی در ادامه افزود: اتفاقات مهمی را اخیراً داشتیم که اجلاس جده یکی از آنها بود و بایدن دست خالی به ایالات متحده برگشت، همچنین اجلاس تهران را نیز با حضور روسای جمهور کشورهای روسیه و ترکیه داشتیم و اتفاقات خوبی رقم خورد .
امام جمعه آبیک گفت: حجم سرمایه گذاری ما در کشور 4 میلیارد دلار است و در این سفر 40 میلیارد دلار اضافه شد و سفر پرباری برای کشور بود که به حمدالله مسئولان از فضای تحریمی روسیه استفاده مطلوب را دارند .
میر امینی در ادامه به حمله ترکیه به عراق که تعداد زیادی از شهروندان عراقی بر اثر آن مجروح و کشته شدند اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب نیز به رئیس جمهور ترکیه تذکر داده بودند که حمله به مردم عراق به ضرر خودشان نیز می باشد و برای خودتان ناامنی ایجاد می‌کنید و دیدیم عراق که تا کنون صبوری می کرد این بار بلافاصله دو پهپاد عراقی پایگاه‌های ترکیه در منطقه را هدف قرار دادند .
میر امینی با اشاره به دیدار با وزیر اطلاعات در اجلاس ائمه جمعه کشور اظهار داشت : وقتی انسان گزارشی ندارد و خبری ندارد خیلی قدردان نیست اما وقتی گزارش به انسان می‌رسد متوجه می شود چه ارزشی دارد، چون احساس امنیت از خود امنیت بالاتر است. لذا اخبار را به جامعه منتقل نمی کنند اما واقعاً سربازان گمنام امام زمان ساعی و جان برکف در میدان از مرزها و نوامیس ما حراست می‌کنند و خداوند تک‌تک این سربازان گمنام خالص و باتقوای امام زمان(عج) را برای نظام حفظ کند.
 وی در بخش دیگری از بیانات خود اظهار داشت: در این اجلاسیه میزبان رئیس جمهور هم بودیم و به نکات مهمی اشاره داشتند و گفتند: روزی که دولت را تحویل گرفتم در اولین جلسه هیئت دولت با وزرای کابینه قبلی اولین دستور جلسه این بود که حقوق کارکنان دولت را چگونه پرداخت کنیم .
وی افزود: در خصوص حذف ارز ترجیحی هم چاره‌ای جز این نبود و چند ماهی که مجلس ارز را حذف نمی کرد به واسطه درخواست از صندوق ذخیره کشور را اداره می کردیم اما الان به فضل پروردگار فروش نفت ما به میزان قبل از تحریم ها رسیده است.

امام جمعه آبیک اضافه کرد : رئیس جمهور در خصوص مدیران نیز اعلام کرد که معیار من برای انتخاب مدیران انقلابی گری به معنای واقعی کلمه است و کارآمدی و انقلابی بودن را چندین بار تکرار کردند و گفتند مدیری که کارآمد و انقلابی نباشد در دولت ما جایی ندارد که این باعث دلگرمی حاضرین شد.
 امام جمعه شهرستان آبیک در ادامه درباره انتقال آب سد طالقان به آبیک نیز اظهار داشت: واقعاً کار عظیم و مهمی است و قدردان تک تک کسانی که در این مسیر تلاش و کوشش کردند هستیم. وی گفت: مدیرکل آب منطقه‌ای استان در مصاحبه ای اعلام کردند ما انتقال آب را منوط به برگزاری مراسم نمی‌کنیم و اولین فرصتی که آب آماده و لوله ها تست شود آب را به مردم شریف آبیک خواهیم رساند که این خیلی مسرت بخش بود.
 وی افزود: شاید در جریان انتقال آب به آبیک کمتر کسی به اندازه من اطلاع داشته باشد و جا دارد از همه دست اندرکاران در این رابطه تقدیر شود، شنیده‌ام می خواهند مراسمی در قالب جشن آب گرفته شود که مخالفتی نیست اما لازم است عظمت روحی خود را نشان بدهیم و از همه کسانی که تلاش کردند ، خرد و کلان تقدیر بشود.
 امام جمعه آبیک در ادامه تصریح کرد: چند پروژه سنگین نیمه تمام هم داریم مثل تصفیه خانه فاضلاب شهر آبیک و ... که پروژه های نیمه تمام دولت قبل است و باید انجام شود، چون دولت فعلی دولت اقدام و عمل است. ما علاوه بر آن انتظار داریم اتفاقات نو و بدیعی در این دولت اتفاق بیافتد ان.شاءلله .
حسینی میر امینی افزود: یکی از آنها این است که این دولت باید کار ناتمام پهنه کردن پیغمبرکوه را انجام دهد و این منطقه پهنه شود و گردشگری تعریف شود ، اتفاقات خوبی را در فضای گردشگری و تفریحی، شهربازی، مجتمع فرهنگی و مسائلی از این دست را شاهد باشیم که مردم از این مظلومیت خارج شوند.
 امام جمعه شهرستان آبیک در پایان اظهار داشت:  فهرستی از کارهای نیمه تمام شهرستان را که در دولت های قبلی اقدام شده و باید در این دولت به اتمام برسد را عرض خواهم کرد و یک فهرستی را به عنوان کار خواسته از دولت مردمی از مدیران و مسئولان شهرستان و استان درخواست داریم که این سنگ بنا ها را در این دولت در شهرستان بنا کنند ان شاءالله

گفتنی است در حاشیه نماز جمعه میز خدمت ادارات شهرستان آبیک با حضور مدیران ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران، فنی و حرفه ای ، راهداری و حمل و نقل عمومی،  دامپزشکی ، آموزش و پرورش،  بهزیستی و کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار و به سئوالات و مسائل مردم مراجعه کننده پاسخ داده شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام دعوت مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان آبیک برای حضور پرشور در راهپیمایی ضداستکباری یوم الله 13 آبان

بیانیه مجمع طلاب جهادی شهید طباطبائی  شهرستان آبیک در پی اقدام تروریستی درحرم مطهر شاهچراغ(ع) و اغتشاشات اخیر

آغاز مطالعات ایجاد شهرک سلامت در آبیک/تخصیص دستگاه دیالیز و سونوگرافی پیشرفته به بیمارستان شهدا

انتصاب سرپرست جدید اداره مخابرات شهرستان آبیک

ارتقاء کیفیت بیش از پیش طعم آب مناطق جنوبی شهر آبیک تا 10 روز آینده

مسابقات «موتورسواری قهرمانی کوهستان»در آبیک برگزار شد

به فضل الهی توافق در مذاکرات به نفع ملت ایران خواهد بود/ همه برای برپایی موکب شهرستان آبیک در کربلا کمک کنند و کم نگذارند

با کیفیت ترین آب استان قزوین نصیب مردم صبور آبیک شده است

19 مردادماه،برگزاری تجمع بزرگ عاشورایی در آبیک / پخش مراسم در شبکه استانی و ملی

اتمام پروژه های نیمه تمام دولت‌های قبل / پیغمبرکوه تبدیل به پهنه شود/ لزوم تقدیر از همه نقش آفرینان آبرسانی به آبیک

تشکیل قرارگاه فضای مجازی و پلیس در شهرستان آبیک / افزایش هزینه ارتکاب جرم در آبیک

تشریح جزئیات رزمایش ( الی بیت المقدس 12) در 4 شهر آبیک

زیباسازی کتابخانه های عمومی آبیک با همکاری شهرداری

مسئولان استان و نمایندگان، همت کنند و مساله آلایندگی و عوارض سیمان آبیک را حل کنند / جشن های غدیر باشکوه بیشتری برگزار گردد

جزئیات پروژه مسکن ملی آبیک از ثبت نام تا ساخت و وام بانکی

ضرورت توجه مسئولان استانی به مطالبات مردم آبیک و اخذ نظر مسئولان شهرستان در تصمیمات برای آبیک

برای جمع آوری کودکان کار آبیک تقسیم وظایف شده و به زودی اقدام خواهد شد

پیشگیری جرائم خشن و سرقت مسلحانه در آبیک / 60 درصد پرونده های شعب صلح و سازش به سازش ختم می شود

کاهش پرونده های وارده به دادگستری، دادسرا و شعبه های حل اختلاف آبیک

پیام امام جمعه آبیک به مناسبت هفته قوه قضائیه

احداث زمین چمن مصنوعی در مدارس 3 شهر شهرستان آبیک

تعیین و اعلام چند نقطه جهت نخاله های ساختمانی در شهرستان آبیک

پرداخت 16 میلیارد ریال زکات طی دو ماهه اول سال در آبیک

فضای مجازی وسیله شیطان برای آبروریزی شده است /قدردانی از پلیس و سربازان‌گمنام امام زمان (عج) /هشدار درباره وضعیت برخی بی حجابی ها در آبیک

قدردانی از تلاش های مدیران آبیک در دوره جدید/ لزوم توجه به نظارت بر قیمت ها در شهرستان آبیک

بهره برداری از نخستین پیست دوچرخه سواری شهر آبیک؛ به زودی

سازماندهی 3هزار پشتیبان مالی در آبیک برای کمک به محرومان / برگزاری جشن بزرگ دهه کرامت در آبیک، 16 خردادماه

تقدیر از عملکرد اقشار بسیج سپاه آبیک به عنوان رتبه برتر/اهدای لوح بسیج رسانه کشور به آبیک

تقدیر از عملکرد اقشار بسیج سپاه آبیک به عنوان رتبه برتر/اهدای لوح بسیج رسانه کشور به آبیک

حل معضلات زیست محیطی آبیک؛ مطالبه جدی ما از دولت

24 محکوم مالی شهرستان آبیک نیازمند کمک خیرین هستند

تداوم پروژه انتقال آب آبیک پاسخ محکم به دروغ پراکنی شبکه های معاند

ارتقاء بیمارستان شهدای آبیک جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین شد

پیام مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان آبیک و دعوت مردم شریف آبیک برای حضور پرشور در روز قدس

آب و هوای سالم مطالبه اصلی مردم آبیک است

یک طرح دانش بنیان ملی در آبیک طی 3 ماه آینده افتتاح می شود/ بهره برداری از واحد کارگاهی جدید با 70 نفر اشتغالزایی

استقرار شرکت‌های دانش بنیان با مقیاس بزرگ در آبیک / کسی از فناوران حوزه فرهنگ و هنر حمایت نمی‌کند

پیکر اولین شهیده مدافع سلامت آبیک تشییع و تدفین شد

جزئیات دستگیری گروه حفاران غیرمجاز در آبیک

دفتر ارتباطات مردمی دکتر محمدبیگی در آبیک افتتاح شد

پیام تبریک شورای رسانه شهرستان آبیک به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)

پیغمبرکوه آبیک موقعیت ویژه برای حوزه گردشگری را دارد/ مشاهده گربه وحشی و عقاب ماهیگیر در تالاب

رسیدن آب سد طالقان به آبیک؛ نیازمند 150 میلیارد تومان اعتبار

تعداد موارد مثبت ابتلای آبیکی‌ها به کرونا به 45 درصد رسید

پیگیری شبانه‌روزی مطالبات و انتظارات مردم شهرستان آبیک توسط فرماندار جدید

توسعه نیافتن شهرک صنعتی کاسپین 2 از مطالبات جدی شورای تامین شهرستان آبیک است

2 خبرنگار آبیکی برگزیده جشنواره مهم استانی شدند

از اجرای 200 برنامه در دهه فجر تا اشتغالزایی برای 120 نفر با پرداخت تسهیلات توسط سپاه آبیک

شرکت 70 نفر از بانوان آبیکی در دوره‌های همسرداری و تربیت فرزند

راه اندازی شعب شورای حل اختلاف در شهرک های صنعتی شهرستان آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک