آخرين مطالب

تقدیر معاون وزیر صمت از فعالیت های شرکت نوآور ارتباط صنعت در تولید، اشتغال، کیفیت و مسئولیت اجتماعی ​ نوآور ، ارتباط صنعت

تقدیر معاون وزیر صمت از فعالیت های شرکت نوآور ارتباط صنعت در تولید، اشتغال، کیفیت و مسئولیت اجتماعی ​

  بزرگنمايي:

معاون صنایع عمومی وزارت صمت از شرکت ارتباط نوآور صنعت شهرک صنعتی «کاسپین دو»شهرستان آبیک بازدید کرد.
به گزارش پایگاه خبری آبیک، محمدمهدی برادران معاون صنایع عمومی وزارت صمت به همراه عزیزالله افضلی رئیس سازمان صمت، رضا صفاری مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان،حامد فتوحی فرماندار شهرستان آبیک ضمن بازدید از شرکت ارتباط نوآور صنعت شهرک صنعتی «کاسپین دو»شهرستان آبیک با اشاره به ایجاد اشتغال بیش از 600 نفر در این واحد تولیدی اظهار داشت:چند ویژگی این واحد داشت که جای تقدیر دارد . ویژگی اصلی این است که کمک می کند زنجیره تامین ما در لوازم خانگی کامل بشود و بتوانیم عمر تولید لوازم خانگی را در داخلی سازی بالا ببریم .
تقدیر از فعالیت های شرکت نوآور ارتباط صنعت در تولید، اشتغال، کیفیت و مسئولیت اجتماعی
وی افزود:در سال گذشته محصولات داخلی را که در بازار عرضه می شد را رصد می کردیم در برخی محصولات 20 الی 25 درصد ارزش افزوده داخل داشت و الباقی را به صورت مونتاژ وارد می کردند اما اکنون در خیلی از عرصه ها برخی به بالای 95 درصد و حتی 100 درصد رسیده است و این واحد یکی از واحدهایی است که کمک کرده به این عرصه به خاطر اینکه در حوزه ی قطعاتی که به لوازم خانگی مربوط است، خصوصا در بخش تولید دسته سیم که صنعت اشتغالزایی می باشد و بیش از 600 جوان فعال ماهر و باانگیزه در آن اشتغال دارند.
وی افزود: ما نیز متناسب بازارهای داخلی که الان برخی توسط واردات تامین می شود را در اختیار این شرکت و شرکت های مشابه قرار خواهیم داد تا بتوانیم مطمئن بشویم هم مطمئن شویم عمر تولید داخلی اضافه شده و هم اشتغال افزایش می یابد و هم عرصه کیفیت که یکی از کارهای تخصصی این شرکت بود و با تیم دانشگاهی و تفاهم نامه هایی که با دانشگاهها داشتند و مجموعه خوب آزمایشگاهی که در این جا فعال کرده بودند استانداردهایی مافوق استانداردهای ملی و کارخانه ای را هدفگیری کرده بودند که قابلیت رقابت در عرصه بین المللی هم دارد و در نهایت فعالیت های شرکت نوآور ارتباط صنعت در تولید، اشتغال، کیفیت و مسئولیت اجتماعی جای تقدیر و تشکر دارد. روزهای آینده شاهد کاهش قیمت برخی محصولات خواهیم بود
وی در ادامه گفت: در حوزه تولید نیز رشد واقعی شاخص  بیانگر این است که در سه ماهه امسال5.1 درصد رشد در حوزه صنعت را داشته ایم و در حوزه لوازم خانگی رویکردها مبنی بر کاهش قیمت تمام شده است که با همراهی تولیدکنندگان مواجه ایم و کمترین افزایش قیمت را در حوزه صنعت و لوازم خانگی داریم.
معاون صنایع عمومی وزارت صمت در ادامه گفت:از رویکردهای موثر پیش بینی شده داخلی سازی در این واحد و مشابه برخی واحدها توسعه صنایع و اشتغالزا است و شناسایی بازارهای جدید، ارتقاء تکنولوژی لوازم خانگی و هوشمند نیز از جمله اهداف مورد نظر است.با توسعه صنایع و تامین نیازهای داخلی، آمادگی برای ایجاد محدودیت در برخی حوزه ها را در زمینه واردات داریم تا سهم بیشتری از ارزش افزوده به صنعت اختصاص یابد که در بخش لوازم خانگی آغاز شده و به قطعات نیز تسری می یابد گرچه باید مطمئن شویم قدرت رقابت جهانی را دارد.در ستاد تسهیل کسب و کار مستمر پیگیر فعال شدن واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل هستیم که متناسب با رشد اقتصادی و تولید شاهد فعال شدن این واحدها بوده ایم.
برادران گفت: امسال تعداد واحدهای بحرانی و تعطیل مطلق روند کاهش داشته و با هدف گذاری در دستور کار،  نسبت به تعیین تکلیف دیگر واحدهای بحرانی اقدام می کنیم.در حوزه لوازم خانگی رویکردها مبنی بر کاهش قیمت تمام شده است که با همراهی تولیدکنندگان مواجه ایم و کمترین افزایش قیمت را در حوزه صنعت و لوازم خانگی داریم. هفته گذشته در مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای داشتیم که به کاهش قیمت تمام شده تعرفه های اقلام و محصولاتی که نداریم، کمک می کند و روزهای آینده شاهد کاهش قیمت برخی محصولات مانند تلویزیون خواهیم بود.

بالاتر از استانداردهای سطح ملی هستیم
مهندس محمد فرهاد کیایی مدیرعامل شرکت نوآور ارتباط صنعت درباره این شرکت که یکی از سرآمدان واحدهای تولیدی در استان و کشور است اظهار داشت: این شرکت در یک فضای خیلی کوچک از سال 83 در استان البرز شروع به کار کرد و در اواخر سال 97 در شهرک صنعتی کاسپین دو در شهرستان آبیک این شرکت را ساختیم و در فروردین 98 تعداد 138 نفر نیرو داشتیم که عمده آنها از قبل با ما همراه بودند اما حالا 650نفر نیرو داریم و علی رغم فضای کرونا و مشکلاتی که وجود داشت ما توسعه را در دستور کار قرار دادیم و در حوزه قطعات مورد نیاز صنعت لوازم خانگی ورود کردیم و عمدتا هم حوزه دسته ، سنسور و کابل دوشاخه انجام می شد و اخیرا هم درحوزه تجهیزات پزشکی ورود کرده و شرکت جدیدی هم برای این موضوع تاسیس نموده ایم.
کیایی در ادامه اظهار کرد:همزمان هم در صنعت خودرو ورود کرده ایم و با توجه به خلاء هایی که وجود دارد به سرعت توسعه فضاهای کارگاهی و تجهیزات مورد نیاز را در دستور کار داریم و در بخش تولید دسته سیم خودرو که خیلی هم استراتژیک است ورود کرده ایم و از یکماه قبل تولید برای یکی از قطعه سازان خودرویی شروع کرده ایم و ظرف سه ماه آینده نیز برای یکی از خودروسازان کشور تولید را آغاز خواهیم نمود.
مدیرعامل شرکت نوآور ارتباط صنعت گفت: از 29 آذرماه تا 2 دی ماه  نیز جهت ارائه تولیدات خود در نمایشگاه بین المللی لوازم خانگی ایران شرکت خواهیم داشت.
وی افزود: این شرکت در فاز صادراتی هم ورود کرده و ظرف چندماه آینده نیز اگر مشکلاتی پیش نیاید به کشور ازبکستان و سوریه صادرات خواهیم داشت.محمد فرهاد کیایی در ادامه گفت: ما در سه حوزه لوازم خانگی ، خودرویی و تجهیزات پزشکی فعالیت داریم اما بیشتر تمرکز شرکت نوآور ارتباط صنعت در صنعت لوازم خانگی بوده و یکی از قطعه سازان بزرگ لوازم خانگی کشور هستیم.یکی از استانداردهایی که دریافت کردیم استاندارد IATF است که بالاترین تراز مورد استفاده در صنعت خودروسازی است که بیش از یکسال است که موفق به اخذ این استاندارد شده ایم . همچنین استانداردهای سری ایزو9000 را نیز دریافت کرده ایم.
وی تصریح کرد: ما از استانداردهای سطح ملی بالاتر هستیم و در ادامه،  استانداردهایی که شرکت های ال جی ، سامسونگ  ، الکترونیک و بوش  به عنوان 4 شرکت مطرح دنیا برای قطعه سازهای خود دارند را بررسی و استخراج کرده ایم  و در برنامه داریم خودمان را به آن سطح برسانیم.
مدیرعامل شرکت نوآور ارتباط صنعت درباره سایر اقدامات شرکت گفت : یک فضای تولیدی جدید نزدیک 25000 مترمربع در 3 طبقه طرح توسعه شرکت را در دستور کار داریم که اغاز شده و در فاز اول که طبقه اول آن است در 18 ماه آینده احداث خواهد شد و در آن فضا یک آمفی تئاتر بزرگ 400 نفره نیز پیش بینی کرده ایم که مورد استفاده شهرستان قرار خواهد گرفت. اما در حوزه مسئولیت اجتماعی، در سالن دیگری که داریم مرکز مهارت آموزی برای دانش اموزان داریم راه اندازی می کنیم که تلاش ما بر این است برای آذرماه راه اندازی شود .

در این مرکز بنا داریم در این فضای آموزشی دانش آموزان نخبه را شناسایی کنیم و از بین آنها تیم های خاصی را انختاب کنیم تا در مسابقات کشوری شرکت کنند و به نوعی حمایت از نخبه های دانش آموزی است و علاقه داریم که فضا به این شکل ایجاد بشود تا اثر بلند مدت بر شهرستان آبیک بگذارد.
وی افزود: طی یک تفاهم نامه با اداره آموزش و پرورش آبیک در نظر داریم بخشی از ظرفیت های آموزشی را که نیاز دارند و امکانات آن را ندارند را ما در این مجموعه برایشان فراهم نماییم تا با حضور دانش آموزان در این محل استفاده لازم صورت پذیرد.
کیایی گفت: با تعامل و همدلی که بین مسئولان شهرستان و استان و این شرکت وجود دارد ، امیدواریم بتوانیم اتفاقات خوبی را در سطح شهرستان ، استان و کشور شاهد باشیم.

ضرورت توجه بیشتر به قطعه سازان لوازم خانگی
کیایی در ادامه تصریح کرد: بیش از 220نفر از کارکنان شرکت مددجوی کمیته امداد و بهزیستی هستند و همچنین طبق تفاهم نامه ای با سازمان فنی و حرفه ای و کمیته امداد و شرکت نوآور که منعقد شد فعالیت هایی را در محیط کمیته امداد برای زنان سرپرست خانوار که امکان حضور در محل کار ندارند ، شروع کرده ایم که کار را در آنجا انجام می دهند و متناسب با ساعت کار خود دریافتی خواهند داشت .اکنون 30 نفر مشغول هستند و نیروی ماهر ما نیز در آن جا حضور می یابد و متناسب با سطح حقوق تعیین شده و ساعتی که فعال هستند طبق فضای تعاملی آموزشی فنی و حرفه ای و آنچه که تحویل می دهند ، حقوق می گیرند.وی در پایان اظهار داشت: ضرورت دارد در وزرات صمت به قطعه سازان صنعت لوازم خانگی توجه ویژه شود ، زیرا آن قدری که به محصول سازها توجه شده ، به قطعه سازها توجه نشده است . از کسانی که محصول نهایی را تولید می کنند حمایت ویژه شده ، واردات ممنوع شده و ... اما برای کسانی که در اکوسیستم لوازم خانگی در زنجیره تامین قرار گرفته اند هیچ کار خاصی صورت نگرفته و امروز خواسته ما از معاون وزیر صمت این بود که ایشان نیز خیلی استقبال کردند؛ چون قطعات لوازم خانگی شانس صادراتشان بیشتر از لوازم خانگی است. به دلیل اینکه در برخی از کشورها مثل سوریه ، پاکستان ، ازبکستان و ... واردات لوازم خانگی ممنوع است ولی قطعه سازان ما در تمام کشورها می توانند حضور داشته باشند و اگر صنعت قطعه سازی تقویت شود، توسعه داده شود و حمایت بشود،شانس صادراتش خیلی بیشتر است.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام دعوت مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان آبیک برای حضور پرشور در راهپیمایی ضداستکباری یوم الله 13 آبان

بیانیه مجمع طلاب جهادی شهید طباطبائی  شهرستان آبیک در پی اقدام تروریستی درحرم مطهر شاهچراغ(ع) و اغتشاشات اخیر

آغاز مطالعات ایجاد شهرک سلامت در آبیک/تخصیص دستگاه دیالیز و سونوگرافی پیشرفته به بیمارستان شهدا

انتصاب سرپرست جدید اداره مخابرات شهرستان آبیک

ارتقاء کیفیت بیش از پیش طعم آب مناطق جنوبی شهر آبیک تا 10 روز آینده

مسابقات «موتورسواری قهرمانی کوهستان»در آبیک برگزار شد

به فضل الهی توافق در مذاکرات به نفع ملت ایران خواهد بود/ همه برای برپایی موکب شهرستان آبیک در کربلا کمک کنند و کم نگذارند

با کیفیت ترین آب استان قزوین نصیب مردم صبور آبیک شده است

19 مردادماه،برگزاری تجمع بزرگ عاشورایی در آبیک / پخش مراسم در شبکه استانی و ملی

اتمام پروژه های نیمه تمام دولت‌های قبل / پیغمبرکوه تبدیل به پهنه شود/ لزوم تقدیر از همه نقش آفرینان آبرسانی به آبیک

تشکیل قرارگاه فضای مجازی و پلیس در شهرستان آبیک / افزایش هزینه ارتکاب جرم در آبیک

تشریح جزئیات رزمایش ( الی بیت المقدس 12) در 4 شهر آبیک

زیباسازی کتابخانه های عمومی آبیک با همکاری شهرداری

مسئولان استان و نمایندگان، همت کنند و مساله آلایندگی و عوارض سیمان آبیک را حل کنند / جشن های غدیر باشکوه بیشتری برگزار گردد

جزئیات پروژه مسکن ملی آبیک از ثبت نام تا ساخت و وام بانکی

ضرورت توجه مسئولان استانی به مطالبات مردم آبیک و اخذ نظر مسئولان شهرستان در تصمیمات برای آبیک

برای جمع آوری کودکان کار آبیک تقسیم وظایف شده و به زودی اقدام خواهد شد

پیشگیری جرائم خشن و سرقت مسلحانه در آبیک / 60 درصد پرونده های شعب صلح و سازش به سازش ختم می شود

کاهش پرونده های وارده به دادگستری، دادسرا و شعبه های حل اختلاف آبیک

پیام امام جمعه آبیک به مناسبت هفته قوه قضائیه

احداث زمین چمن مصنوعی در مدارس 3 شهر شهرستان آبیک

تعیین و اعلام چند نقطه جهت نخاله های ساختمانی در شهرستان آبیک

پرداخت 16 میلیارد ریال زکات طی دو ماهه اول سال در آبیک

فضای مجازی وسیله شیطان برای آبروریزی شده است /قدردانی از پلیس و سربازان‌گمنام امام زمان (عج) /هشدار درباره وضعیت برخی بی حجابی ها در آبیک

قدردانی از تلاش های مدیران آبیک در دوره جدید/ لزوم توجه به نظارت بر قیمت ها در شهرستان آبیک

بهره برداری از نخستین پیست دوچرخه سواری شهر آبیک؛ به زودی

سازماندهی 3هزار پشتیبان مالی در آبیک برای کمک به محرومان / برگزاری جشن بزرگ دهه کرامت در آبیک، 16 خردادماه

تقدیر از عملکرد اقشار بسیج سپاه آبیک به عنوان رتبه برتر/اهدای لوح بسیج رسانه کشور به آبیک

تقدیر از عملکرد اقشار بسیج سپاه آبیک به عنوان رتبه برتر/اهدای لوح بسیج رسانه کشور به آبیک

حل معضلات زیست محیطی آبیک؛ مطالبه جدی ما از دولت

24 محکوم مالی شهرستان آبیک نیازمند کمک خیرین هستند

تداوم پروژه انتقال آب آبیک پاسخ محکم به دروغ پراکنی شبکه های معاند

ارتقاء بیمارستان شهدای آبیک جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به قزوین شد

پیام مشترک امام جمعه و فرماندار شهرستان آبیک و دعوت مردم شریف آبیک برای حضور پرشور در روز قدس

آب و هوای سالم مطالبه اصلی مردم آبیک است

یک طرح دانش بنیان ملی در آبیک طی 3 ماه آینده افتتاح می شود/ بهره برداری از واحد کارگاهی جدید با 70 نفر اشتغالزایی

استقرار شرکت‌های دانش بنیان با مقیاس بزرگ در آبیک / کسی از فناوران حوزه فرهنگ و هنر حمایت نمی‌کند

پیکر اولین شهیده مدافع سلامت آبیک تشییع و تدفین شد

جزئیات دستگیری گروه حفاران غیرمجاز در آبیک

دفتر ارتباطات مردمی دکتر محمدبیگی در آبیک افتتاح شد

پیام تبریک شورای رسانه شهرستان آبیک به مناسبت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)

پیغمبرکوه آبیک موقعیت ویژه برای حوزه گردشگری را دارد/ مشاهده گربه وحشی و عقاب ماهیگیر در تالاب

رسیدن آب سد طالقان به آبیک؛ نیازمند 150 میلیارد تومان اعتبار

تعداد موارد مثبت ابتلای آبیکی‌ها به کرونا به 45 درصد رسید

پیگیری شبانه‌روزی مطالبات و انتظارات مردم شهرستان آبیک توسط فرماندار جدید

توسعه نیافتن شهرک صنعتی کاسپین 2 از مطالبات جدی شورای تامین شهرستان آبیک است

2 خبرنگار آبیکی برگزیده جشنواره مهم استانی شدند

از اجرای 200 برنامه در دهه فجر تا اشتغالزایی برای 120 نفر با پرداخت تسهیلات توسط سپاه آبیک

شرکت 70 نفر از بانوان آبیکی در دوره‌های همسرداری و تربیت فرزند

راه اندازی شعب شورای حل اختلاف در شهرک های صنعتی شهرستان آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک

پایگاه جامع اطلاع رسانی آبیک